Nacionalinėje žemės tarnyboje Kaune STT atlieka kratas

R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį atliko kratas Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Kauno skyriuje. BNS žiniomis, tyrime kol kas figūruoja du asmenys, vienas jų – buvęs NŽT direktorės patarėjas Gintaras Jonas Furmanavičius.

„STT turi duomenų dėl buvusio NŽT direktorės patarėjo G. J .F. ir kelių uždarųjų akcinių bendrovių akcininko ir valdytojo galimai vykdytų nusikalstamų veikų“, – rašoma STT pranešime.

G.J.Furmanavičius savo noru iš tarnybos atsistatydino balandį, kai STT jam ir teisininkui Sigitui Živoltui pateikė įtarimus prekyba poveikiu.

„STT tiria, ar buvęs NŽT direktorės patarėjas, pasinaudodamas turėta tarnybine padėtimi, pažintimis ir įtaka, tiesiogiai provokavo suinteresuotą asmenį, taip pat iš jo reikalavo ir susitarė priimti didesnės negu 250 MGL (9,5 tūkst. eurų – BNS) vertės kyšį, skirtą NŽT tarnautojui už galimą poveikį siekiant, kad būtų priimtas suinteresuotam asmeniui naudingas sprendimas“, – antradienį nurodė tarnyba.

Kaip skelbia naujienų portalas 15min.lt, NŽT Kauno skyriuje paimti dokumentai, susiję su sklypu Kaune, K.Donelaičio g. 83, apklaustas žinomas Kauno verslininkas Mindaugas Plūkas.

NŽT Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Audrius Gelžinis BNS patvirtino, kad STT lankėsi Kauno skyriuje, kur paėmė vieną valstybinės žemės sklypo Kaune nuomos bylą.

„STT atliko dokumentų poėmius, nė vienam iš dabartinių NŽT darbuotojų įtarimai nėra pareikšti“, – sakė jis.

Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Prokurorų teigimu, tiriamas epizodas nėra tiesiogiai susijęs su balandį pradėtu ikiteisminiu tyrimu dėl G.J.Furmanavičiaus galbūt vykdytos prekybos poveikiu.

G.J.Furmanavičiui balandį pateikti įtarimai prekyba poveikiu, teisėsaugai tiriant duomenis, kad jis už kyšį siekė paveikti NŽT darbuotojus, jog būtų leista Vilniuje suformuoti žemės sklypą, prisijungiant prie neįvardijamos įmonės sklypo valstybei priklausančią žemę.

Darbo partijos atstovą, buvusį vidaus reikalų ministrą G.J.Furmanavičių patarėju pasirinko ir NŽT įdarbino buvusi tuometinė tarnybos vadovė Daiva Gineikaitė. Ji pati iš pareigų pasitraukė paaiškėjus, kad vairavo neblaivi ir bandė tai nuslėpti.

G.J.Furmanavičius yra Darbo partijos Kauno skyriaus narys. Šiuo metu jo narystė partijoje sustabdyta. Jis ėjo vidaus reikalų ministro pareigas socialdemokrato Algirdo Brazausko vadovautoje Vyriausybėje 2004-2006 metais.

Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis sako, kad gavus duomenų dėl dar vieno galimos korupcijos epizodo, G.J.Furmanavičius iš partijos nebus šalinamas.

„Jeigu išmestumėme jį iš partijos, mes imtumėmės teismo funkcijos“, – BNS teigė V.Mazuronis.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Įtampa už milijonus rekonstruojamo Kauno stadiono statybų aikštelėje: turkai atsisako dirbti (foto)

Jonavos miestas siekia nemokamo viešojo transporto

Taisyklės dėl posūkių į dešinę suglumino ir naują policijos vadą: žada tolerancijos laikotarpį

Keliasdešimčiai Kauno žvejų – nemenkos baudos

Lietuva atsisveikino su humoristu V. Cololo

Kauno klinikose neeilinė operacija: pirmą kartą Lietuvoje implantuota plakančios širdies donoro kraujagyslė

Ateities plente dviejų sunkvežimių ir „Audi“ susidūrimas

Policijos vadas: laida „Farai“ bus rodoma toliau

Filmo apie Kauno tarpukario architektūrą konkursas bus skelbiamas iš naujo

Tikros kalėdinės dovanos savaitgalį – „Didžiojoje kalėdinėje Kauno mugėje“