Kaune vyks profesionalaus šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija" - Kas vyksta Kaune

Kaune vyks profesionalaus šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“

Organizatorių nuotr.

Asociacija „Teatronas“ birželio mėnesį Kaune dedikuoja profesionaliam šiuolaikiniam cirkui – antroje mėnesio pusėje prasideda edukacinio festivalio „Cirkuliacija 2016″ programa.

Iki šiol Kaunas beveik neturėjo galimybių susipažinti su vienu įspūdingiausių ir inovatyviausių meno formų, tuo tarpu Lietuvoje šiuolaikinis cirkas po truputį pasiekia ir mažuosius miestelius.

Birželio 19 d. 12 val. Kauno Rotušės aikštėje bus pristatytas šiuolaikinio cirko trupės iš Suomijos „Race Horse Company“ spektaklis „Motosikai“. Mikroautobusu atvykę atlikėjai Kauno Rotušės aikštėje išskleis sceną ir kvies visus norinčius stebėti įspūdingo gatvės cirko pasirodymo. Čia bus gausu ne tik skraidymo, akrobatikos bei neįprasčiausių triukų, bet ir dviprasmiško humoro, absurdo scenų bei saviironijos. Nes šiuolaikinis cirkas – tai ne tik įspūdingos technikos, bet ir idėją nešantis teatras. Spektaklis nemokamas – tereikia sekmadienio vidurdienį klaidžioti Kauno Senamiestyje.

Profesionaliu spektakliu šiuolaikinio cirko gyvavimas Kaune nesibaigs. Birželio 29 d. VDU Vytauto salėje (Vytauto g. 71) prasideda intensyvios penkių dienų kūrybinės dirbtuvės šiuolaikinio cirko ir klounados tematika. Nuo pirmadienio iki penktadienio dirbtuvių dalyviai dieną pradės su šiuolaikinio cirko technikomis – akrobatikos pagrindais, akrobalansu, stovėjimu ant rankų, bei jo variacijomis ir taip toliau.

Užsiėmumis ves suomė Milla Kurronen, baiginėjanti studijas vienoje žymiausių šiuolaikinio cirko mokyklų DOCH (Olandija). Apšilus prasidės dviejų dalių šiuolaikinės klounados užsiėmimai, kuriuos ves italas Carlo Jaccuci, mokęsis ir iki šiol kaip pedagogas besistažuojantis Paryžiuje, Phillipe’o Gaullier’o mokykloje, išleidusioje ne tik žymių klounų, bet ir daugybę puikių teatro ir kino aktorių. C.Jaccuci teigia, jog tradicinės klounados dirbtuvėse tikėtis nederėtų – čia bus mokomasi klouno filosofijos pagrindų – sugebėti atrasti, kuo gali būti žmonėms juokingas, ir nebijoti to atverti. O svarbiausia – ką tokio juokingo ir nepakartojamo turi kiekvienas scenos menininkas ir niekas kitas pasaulyje.

Kūrybinės dirbtuvės skiriamos scenos menų studentams bei profesionalams, taip pat žmonėms, besidomintiems šiuolaikiniu cirku ir besimokantiems technikų. Vietų skaičius ribotas. Registracija į dirbtuves – elektroniniu paštu nkgteatronas@gmail.com.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA