Liberalų sąjūdis išrinko naują vadovą - Kas vyksta Kaune

Liberalų sąjūdis išrinko naują vadovą

BNS 2016/06/11 15:42
DELFI nuotr.

Liberalų sąjūdžio pirmininku šeštadienį partijos suvažiavime buvo išrinktas Vilniaus meras, laikinasis partijos vadovas Remigijus Šimašius.

Liberalų sąjūdžio vadovo rinkimuose varžėsi keturi kandidatai: R.Šimašius, Seimo nariai Eugenijus Gentvilas bei Vitalijus Gailius ir Kauno liberalas Sergejus Zverevas.

Pirmajame ture partijos pirmininko išrinkti nepavyko, nes nei vienas kandidatas nesurinko daugiau nei pusės suvažiavimo dalyvių balsų. Antrajame ture varžęsis R.Šimašius surinko 53,69 proc., o E.Gentvilas – 46,31 proc. suvažiavimo delegatų balsų.

„Aš nenuvilsiu jūsų pasitikėjimo, aš labai džiaugiuosi, kad gavau jūsų mandatą, naudosiu jį atsakingai ir manau, kad galėsime pasiekti tas pergales, kurių esame verti“, – suvažiavimo delegatams sakė R.Šimašius.

„Aš tikiu, kad ta diena, kai liberalai prisiims atsakomybę už Lietuvos valdymą, už tą kelią, kur eis Lietuva, ji yra daug arčiau, negu daug kam atrodo“, – kalbėjo jis.

Savo ruožtu E.Gentvilas sakė nepaisant pralaimėjimo tęsiąs darbus partijai.

„Tęsime darbus kartu su Remigijumi ir kartu su plačia komanda“, – teigė jis.

Naujo Liberalų sąjūdžio vadovo buvo ieškoma po to, kai ilgalaikis partijos lyderis E.Masiulis gegužės pirmoje pusėje pasitraukė iš pareigų dėl įtarimų paėmus kyšį iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio. E.Masiuliui gegužę buvo pateikti įtarimai iš R.Kurlianskio paėmus apie 100 tūkst. eurų kyšį, jis taip pat įtariamas neteisėtu praturtėjimu, politiko namuose radus apie 250 tūkst. eurų.

Teisėsaugos tyrimas dėl kyšininkavimo smogė Liberalų sąjūdžio reitingams. Kaip rodo naujausia naujienų portalo delfi.lt paskelbta apklausa, gegužę savo balsą jiems žadėjo 6,6 proc. apklaustųjų, nors balandį už liberalus balsuoti ketino 15,5 procentų. Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų agentūra „Spinter tyrimai“ reprezentatyvią apklausą atliko gegužės 19–26 dienomis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA