Pirmi įspūdžiai po matematikos egzamino: gėda bus mokėti už mokslus

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Po penktadienį laikyto matematikos egzamino abiturientų nuotaikos buvo skirtingos. Daugumai jis pasirodė lengvai įkandamas, tačiau mokęsi B lygiu krimtosi, kad patyrus nesėkmę teks mokėti už mokslą.

„Sunku, man, kuri mokėsi B kursu, buvo sunku, todėl išėjau viena pirmųjų. Pasirodė, kad bendram kursui mažai uždavinių, galėtų būti daugiau, kad būtų didesnė galimybė išlaikyti, Man, kaip humanitarei, sunku“, – DELFI sakė Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos abiturientė Greta.

Jai sunkiausi buvo loginiai ir trigonometrijos uždaviniai. Moksleivė sakė, kad jai matematikos egzaminas nėra svarbus stojant – svarbiausia išlaikyti. Greta planuoja studijuoti teisę.

Dar liūdnesnė buvo kita Greta.

„Man gėda bus mokėti pinigus už mokslus. Ar logiška, kad jei neišlaikai matematikos, negali pretenduoti į nemokamą​ vietą?“, – po egzamino prie gimnazijos laukusiam matematikos mokytojui guodėsi abiturientė. Ji DELFI paaiškino esanti gabesnė menams, kalboms, tačiau ne skaičiams.

Greta skundėsi, kad apie privalomą matematikos egzaminą sužinojo per vėlai – vos prieš dvejus metus. „Būtų gaila, jei neišlaikyčiau. Jei būčiau visus ketverius metus stropiai mokiusis A lygiu, manau, negalvočiau, išlaikysiu ar ne. Į matematiką nekreipdavau dėmesio, negalvojau, kad reikės laikyti“, – kalbėjo moksleivė.

Ji pridūrė, kad už egzaminus baisesnis rezultatų laukimas.

Vietomis buvo per lengva

Tuo metu matematikos mokęsi A lygiu buvo kur kas linksmesni.

„Mokiausi matematikos A lygiu, sekėsi gerai, tačiau išsprendžiau ne viską. Tikiuosi gauti apie 70 balų“, – teigė Tautvydas. Jam sunkiausi buvo tikimybių teorijos uždaviniai.

„Egzaminas vidutiniškas, kai kurie dalykai sunkūs, kiti lengvi, daliai pritrūko žinių. Tikiuosi 50-60 proc.”, – pridūdė Laurynas.

Per 60 proc. gauti tikisi ir Beatričė. Ji papildomai egzaminui samdėsi korepetitorių. „Sunku pamokose susikaupti, su korepetitoriumi lengviau mokytis. Baimės ir streso buvo, bet praėjo“, – kalbėjo Beatričė.

Kasparo nuomone, tokiam egzaminui buvo galima pasiruošti per savaitę. Pasak Kasparo, praėjusiais metais egzaminas buvo tikrai sunkesnis. Septynetą semestre turėjęs vaikinas valstybiniame egzamine tikisi gauti per 70 proc.

„Tikėjausi, kad egzaminas bus gerokai sunkesnis, buvo kalbų, kad jis bus sunkus ir A, ir B lygio mokiniams, bet taip nebuvo. Štai pirma uždavinių dalis pasirodė juokinga, kaip per dešimtos klasės egzaminą – sudėti mažiausius skaičius, rasti procentų dalį nuo skaičiaus“, – dėstė Kasparas.

DELFI primena, kad šįmet valstybinis matematikos brandos egzaminas pirmą kartą privalomas tiems, kurie nori Lietuvoje studijuoti nemokamai, išskyrus menų studijas.

Būtent dėl to ir laikyti jį šiemet nusprendė rekordiškai daug abiturientų – 18 781. Praėjusiais metais matematikos egzaminą laikė kiek daugiau nei 14 tūkst., ankstesniais – po 15 ir 16 tūkst. abiturientų.

Sprendimas dėl matematikos egzamino priimtas prieš dvejus metus iki jam įsigaliojant ir sukėlė daug aistrų, ypač – iš humanitarų bendruomenės.

Atliekant valstybinio matematikos brandos egzamino užduotį, kurią sudarė trys dalys, buvo galima surinkti 60 taškų. Egzamino programoje nurodoma, kad pirmą užduoties dalį sudaro 10 uždavinių su pasirenkamaisiais atsakymais (už kiekvieną skiriama po vieną tašką).

Antrą dalį sudaro trumpojo atsakymo (nestruktūruoti arba struktūruoti) uždaviniai. Jų gali būti nuo 4 iki 10. Už antros dalies uždavinius skiriama 12 taškų. Trečioje užduoties dalyje gali būti nuo 6 iki 8 uždavinių. Atvirojo atsakymo (struktūruoti arba nestruktūruoti) uždaviniai vertinami ne mažiau kaip 2 taškais. Iš viso ši užduoties dalis vertinama 38 taškais. Egzaminas bus vykdomas 178 Lietuvos savivaldybių administracijų įsteigtuose centruose.

Daugiau skaitykite čia.

21 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Net ir pasibaigus karantinui, lietuviai toliau masiškai perka maistą internetu

Galutinio TS-LKD rinkimų sąrašo viršuje – J. Šiugždinienė, L. Andrikienė ir A. Gedvilienė

Paaiškėjo atlikėjos E. Škudzinskienės mirties priežastis

VDU tapo ambicingo „Europos universitetų“ tinklo dalimi

Miške auga ne tik medžiai: miškininkai surinko rekordinį išmestų padangų kiekį

Seime - siekis sutramdyti nelegalius žvejus, griežtinti verslinę žvejybą

Europos komisijos ekspertai įvertino Kauno pasirengimą tapti žemyno kultūros sostine

Kėdainiuose smurtavęs neblaivus policininkas nuteistas laisvės apribojimu

G. Landsbergis: „Mažos valstybės, norinčios išgyventi, turi būti stiprios“

Fiksuoja skaitytojai: vairuotojas per raudoną šviesoforo signalą pravažiavo net nestabtelėjęs