Kol kas Stoties turguje lenkiškos braškės nukonkuruoja lietuviškas

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antradienį portalo žurnalistai apsilankė Kauno Stoties turguje. Čia dairėmės sezono uogų – braškių.

Pirmiausiai akis užkliuvo už lenkiškų braškių gausos – jais nukloti kone visi turgaus prekystaliai. Jų kainos svyruoja nuo 0,5 eur., tiesa tik vienoje vietoje, iki 1, 7 eur. už kilogramą. Lietuviškų braškių žymiai mažiau, jos už kilogramą atsieina 3,5-4 eur.

Prekeivių teigimu, braškių sezonas Lietuvoje prasidėjo gegužės pabaigoje. Tuomet už pirmąsias braškes Stoties turguje prašyta po 10 eur. už kilogramą.

„Viską lemia kaina“, – sakė braškių prekeivė Jūratė, pasiteiravus, kodėl pirkėjai būriuojasi prieš lenkiškų braškių. Ji tikino, kad jei atšils orai ir užderės lietuviškų braškių, jų kainos netruks susilyginti su lenkiškų.

„Kainos susilygiuoja visais metais“, – sakė Jūratė. Pasak pardavėjos, lietuviškos uogos skiriasi ne tik kaina, bet ir skoniu – jos saldesnės, be to netransportuotos, nesusitrynusios, nors auginamos tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir lenkiškos.

Ūkininko iš Kaišiadorių braškėmis prekiaujanti Jūratė pasakojo, kad šiandien iki 12 val. ji buvo pardavusi 12 kg lietuviškų ir 25 kg lenkiškų braškių.

Ūkininkas iš Prienų Adolfas Sasnauskas pirmą kartą čia atvyko prieš savaitę prekiauti savo auginamomis uogomis, tuomet pardavinėjo po 5 eurus, o dabar prekiauja po 3-4 eur./kg.

„Prekyba labai sunki, per dieną 50 kg šiaip taip parduodu, vakar žmonių nebuvo, iki 16 val. tik ateina, tai likusias vežiau į turgelį, esantį prie Čečėnijos aikštės. Vargo vakarienė parduoti, didžiulė konkurencija su lenkiškomis“. Ūkininkas džiaugėsi, kad turi nuolatinių klientų, tad nuostolio nepatiria.

Jis pridūrė: „Šįmet Lietuvoje tragiški metai – sausra, nuo pat pavasario, braškės padžiūvusios, mažesnės.“ Ūkininkas tikina, kad lietuviškų braškių kaina palaipsniui kris. To tikisi ir kalbinta pirkėja Anelė, beje, pirkusi lenkiškų braškių už 1,6 eur./kg, senolė tikino, kad lietuviškos dar brangokos, nors ji yra „tik už lietuvišką prekę.“

31 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kalinio sukčiavimo schema Pravieniškėse: vieniems siūlė darbą, kitiems – automobilius ir vibratorius

Pigių prekių siuntimasis iš Kinijos – kaip neapsigauti ieškant geriausių pasiūlymų

Kvapą gniaužiantis M. Mikutavičiaus šou „Ore“ kauniečius pakylėjo virš realybės (foto)

Modernus žvilgsnis į eksponatus: atverta nauja M. K. Čiurlionio dailės muziejaus ekspozicija

Advokatė paaiškino, iš kokių lėšų antstolis gali išieškoti skolą

Į „Romuvos“ ekranus sugrįžta šventinis „Komedijų klubas“

Ne vien cepelinų dydžiu garsėjanti Karmėlava į Kauno glėbį nesiveržia

Lietuvos kariuomenės sąraše dar vienas pirkinys: pasirašė kelių milijonų sutartį

Prasidės tikrieji žiemos nemalonumai: lietus maišysis su sniegu

Kaune apsilankęs kunigas A. Toliatas: apie dovanas, nuo kurių bėgame