Kol kas Stoties turguje lenkiškos braškės nukonkuruoja lietuviškas

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antradienį portalo žurnalistai apsilankė Kauno Stoties turguje. Čia dairėmės sezono uogų – braškių.

Pirmiausiai akis užkliuvo už lenkiškų braškių gausos – jais nukloti kone visi turgaus prekystaliai. Jų kainos svyruoja nuo 0,5 eur., tiesa tik vienoje vietoje, iki 1, 7 eur. už kilogramą. Lietuviškų braškių žymiai mažiau, jos už kilogramą atsieina 3,5-4 eur.

Prekeivių teigimu, braškių sezonas Lietuvoje prasidėjo gegužės pabaigoje. Tuomet už pirmąsias braškes Stoties turguje prašyta po 10 eur. už kilogramą.

„Viską lemia kaina“, – sakė braškių prekeivė Jūratė, pasiteiravus, kodėl pirkėjai būriuojasi prieš lenkiškų braškių. Ji tikino, kad jei atšils orai ir užderės lietuviškų braškių, jų kainos netruks susilyginti su lenkiškų.

„Kainos susilygiuoja visais metais“, – sakė Jūratė. Pasak pardavėjos, lietuviškos uogos skiriasi ne tik kaina, bet ir skoniu – jos saldesnės, be to netransportuotos, nesusitrynusios, nors auginamos tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir lenkiškos.

Ūkininko iš Kaišiadorių braškėmis prekiaujanti Jūratė pasakojo, kad šiandien iki 12 val. ji buvo pardavusi 12 kg lietuviškų ir 25 kg lenkiškų braškių.

Ūkininkas iš Prienų Adolfas Sasnauskas pirmą kartą čia atvyko prieš savaitę prekiauti savo auginamomis uogomis, tuomet pardavinėjo po 5 eurus, o dabar prekiauja po 3-4 eur./kg.

„Prekyba labai sunki, per dieną 50 kg šiaip taip parduodu, vakar žmonių nebuvo, iki 16 val. tik ateina, tai likusias vežiau į turgelį, esantį prie Čečėnijos aikštės. Vargo vakarienė parduoti, didžiulė konkurencija su lenkiškomis“. Ūkininkas džiaugėsi, kad turi nuolatinių klientų, tad nuostolio nepatiria.

Jis pridūrė: „Šįmet Lietuvoje tragiški metai – sausra, nuo pat pavasario, braškės padžiūvusios, mažesnės.“ Ūkininkas tikina, kad lietuviškų braškių kaina palaipsniui kris. To tikisi ir kalbinta pirkėja Anelė, beje, pirkusi lenkiškų braškių už 1,6 eur./kg, senolė tikino, kad lietuviškos dar brangokos, nors ji yra „tik už lietuvišką prekę.“

31 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Spąstai: kavinės Laisvės alėjoje lankytojus pasitinka riebūs keiksmažodžiai

Prievolei dėvėti kaukę praėjusią parą nepakluso du piliečiai

Susidūrimas netoli Muravos viaduko: vairuotojus pasitinka spūstys

Neabejingi kauniečiai išreiškė palaikymą protestuotojams Baltarusijoje

Kaunietis pristato naują dainą: po ilgų paieškų rasta paslaptinga mergina įkvėpė užbaigti kūrinį

Lietuva skyrė 50 tūkst. eurų paramą tragiškos nelaimės sukrėstam Libanui

Nepaprastas reginys: pačiame Kauno centre sudūzgė laukinių bičių spiečius

Griežtesnė kontrolė Latvijos ir Lenkijos pasieniuose: aktyviau tikrins atvykstančius keliautojus

Kauno pareigūnai ir medikai gyventojus kvietė nelikti abejingiems: kiekvienas gali būti herojumi

Užsikrėtęs „Adform kiemelio“ darbuotojas taip pat dirbo Rotušės aikštėje esančiame restorane