„Žalgiriui“ teliko vienas žingsnis iki LKL žiedų | Kas vyksta Kaune

„Žalgiriui“ teliko vienas žingsnis iki LKL žiedų

Asociatyvi nuotr./ R. Tenio nuotr.

„Tete-a-Tete Casino-LKL“ finalo serija vėl keliasi į Klaipėdą. Ketvirtajame serijos mače Kauno „Žalgirio“ krepšininkai susitinka su Klaipėdos „Neptūno“ komanda. Po trečiojo kėlinio rezultatu 55:46 pirmauja kauniečiai.

Kelionę LKL titulo įpusėję žalgiriečiai sėkmingai startavo ir ketvirtosiose finalo serijos rungtynėse Klaipėdoje, kuomet aštriai kelią krepšio link prasiskynė Martynas Pocius, o metimus iš vidutinio nuotolio realizavo Jerome‘as Randle‘as bei Paulius Jankūnas – 6:3. Robertas Javtokas pasižymėjo kabliu, tačiau kiek užstrigus puolimui rezultatą greitai lygino klaipėdiečiai (8:8). Tuomet Lietuvos čempionai surengė spurtą, privertė varžovus klysti ir šiek tiek atitrūkto: aukšta trajektorija taikliai metė J.Randle‘as, baudų mesti stojo komandos kapitonas P.Jankūnas, o po antro perimto I.Vougiouko kamuolio kontrataką rezultatyviai užbaigė J.Randle‘as – 14:8. „Neptūnas“ toliau klimpo puikiai organizuotoje kauniečių gynyboje, išmušti iš vėžių pametė vieną kamuolį po kito (11 klaidų), tad pirmo kėlinio sirena fiksavo gana įtikinamą svečių persvarą – 18:11.

Antro kėlinio pradžia jau priklausė uostamiesčio komandai, kuri pelniusi 5 taškus per minutę, provokavo staigią Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlės – 18:16. Triukšmo lygį Klaipėdoje slopino tolimą bombą smeigęs Lukas Lekavičius (21:18), tačiau čia pat „Neptūnas“ rado savo atsaką ir pirmą kartą išsiveržė į priekį – 21:22. Nuo dar didesnių nemalonumų svečius gelbėjo įspūdingai savąjį krepšį bloku apgynęs R.Javtokas, o pranašumą Kauno komandos pusėn grąžino ledus tolimu šūviu pralaužęs J.Randle‘as (24:22). Didžiajai pertraukai sparčiai artėjant, varžovai vėl perėmė iniciatyvą (0:9) ir privertė antrą kartą pasitarimą sušaukti Š.Jasikevičių – 24:31. Po jo „Žalgirio“ situaciją taisyti ėmėsi I.Vougioukas (29:31), tačiau visą jo triūsą braukė 5 taškais pirmą rungtynių pusę užbaigę klaipėdiečiai – 29:36.

Trečiąjį kėlinį komandos pradėjo apsikeisdamos taikliais tritaškiais: į sėkmingą Vytauto Šarakausko bandymą (29:39), lygiai tuo pačiu už kelių sekundžių atsakė M.Pocius – 32:39. Laiku ir vietoje atsidūręs I.Vougioukas taisė netaiklų komandos draugo metimą, įspūdingą tolimą bombą įsūdė J.Randle‘as, o M.Pociui atlikus gražų prasiveržimą, švieslentėje jau degė lygus rezultatas 39:39. Po Dainiaus Adomaičio minutės pertraukėlės „Žalgiris“ sustoti neketino: spurtą iki 15:0 tęsė dar vienu tolimu šūviu šeimininkus baudęs R.Seibutis ir iš vidutinio nuotolio pasižymėjęs J.Randle‘as – 44:39. Į „Neptūno“ bandymus atsitiesti atsaką vis rasdavo J.Randle‘as, kuris ne tik tritaškiu rinko septynioliktąjį savo tašką, bet ir gražiai asistavo Brockui Motumui – 49:43. Kėlinuko pabaigoje rekordinį pranašumą kauniečiams kūrė įsižaidęs B.Motumas bei pastarojo rezultatyvų perdavimą dėjimu įtvirtinęs Edgaras Ulanovas – 55:46.

Ketvirtajame kėlinyje sėkmingą pasirodymą tęsė B.Motumas, savo krepšį išlaikius „sausu“ tris minutes, ir smeigus tritaškį E.Ulanovui, buvo pateikta rimta paraiška pergalei – 62:46. Nuo trečio kėlinio pradžios atkarpą iki 35:7 pratęsė L.Lekavičius, o šeimininkų krizę puikiai iliustravo „paskutinės vilties“ nesportinę pražangą užsidirbęs Tavisas Baderis (65:46). Likus trims minutėms klaipėdiečių kėlinio rezultate vis dar degė apvalus nulis, tuo tarpu „Švyturio“ arenos lankų tvirtumą tikrino B.Motumas – 67:46. Netrukus Mindaugas Girdžiūnas baudomis pelnė pirmuosius savo komandos taškus ketvirtajame ketvirtyje, o kitoje aikštės pusėje trečią L.Lekavičiaus rezultatyvų perdavimą „alley-oop“ stiliaus metimu įtvirtino R.Javtokas (69:50). Tašką pergalingose rungtynėse dėjo tritaškį iš krašto smeigęs Siimas-Sanderis Vene bei taškų kraitį dvitaškiu atsidaręs Vytenis Lipkevičius – 74:50.

„Žalgiris“: J.Randle‘as 17 (3/3 trit.), B.Motumas 12 (6/7 dvit.), M.Pocius 7, I.Vougioukas 7 (2 per. kam.), R.Seibutis 6, P.Jankūnas 6 (9 atk. kam., 2 per. kam.), L.Lekavičius 5, E.Ulanovas 5, R.Javtokas 4 (5 atk. kam.), S.Vene 3, L.Lekavičius 2, K.Vecvagaras 0.

„Neptūnas“: M.Mažeika 13 (2 per. kam.), M.Girdžiūnas 8, A.Šikšnius 6, V.Šarakauskas 6 (5 atk. kam.), J.Grantas 6 (5 atk. kam.).