Precedentas: kauniečių prašymu apmokestintas parkavimas jų kieme - Kas vyksta Kaune

Precedentas: kauniečių prašymu apmokestintas parkavimas jų kieme

Kaunas.lt nuotr.

Šį antradienį į eilinį posėdį susirinkusi Kauno miesto taryba patenkino vieno S. Daukanto gatvėje esančio namo gyventojų prašymą apmokestinti jų kiemą. Vidiniame Laisvės alėjos kvartale esantį kiemą nuolat užgrūsdavę pašalinių automobilių vairuotojai nuo šiol už stovėjimą turės susimokėti.

„Ir dieną, ir vakare vairuotojai, nepaisydami kelių eismo ženklų, atvažiuoja į mūsų kiemus per pėsčiųjų ir dviratininkų zonas, o pasistatę automobilius eina į kavines. Kadangi taikiai šios situacijos neįmanoma išspręsti, vienas iš būdų – kiemo apmokestinimas“, – prieš keletą savaičių pasakojo S. Daukanto gatvėje gyvenantis Augustinas.

Kauniečių prašymu apmokestinus jų kiemą, namo gyventojai už parkavimą mokės simbolinį mokestį: už pirmąjį automobilį – 35 eurų, o už antrąjį – 70 eurų metinį mokestį. Tuo tarpu pašaliniai automobiliai – pilną nustatytą kainą.

„Daugiabučio kieme panorę parkuotis ne namo gyventojai turės susimokėti  pagal geltonojoje zonoje galiojantį rinkliavos įkainį, siekiantį 1,2 euro už valandą. Kol vairuotojai apsipras, pirmąją savaitę prasižengusiems vairuotojams skirsime įspėjimus“, – teigė Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA