Terorizmo ekspertas T. Akunjee kviečia į diskusijas Kaune

VDU nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Gegužės 26–27 dienomis Kaune, Vytauto Didžiojo universitete (VDU) svečiuosis ir dvi viešas diskusijas surengs terorizmo ekspertas iš D. Britanijos, advokatas Tasnime Akunjee.

Pirmojoje diskusijoje su VDU Socialinių mokslų fakulteto profesoriumi, Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komiteto nariu Jonu Ruškumi ir VDU Filosofijos ir socialinės kritikos katedros vedėju prof. Gintautu Mažeikiu, svečias iš D. Britanijos aptars musulmonų bendruomenių kultūrinę integraciją Vakarų šalyse. Tuo tarpu antrame pokalbyje su filosofu, VDU profesoriumi Leonidu Donskiu T. Akunjee kalbėsis apie islamistinio terorizmo tikimybę Lietuvoje.

Tasnime Akunjee yra baudžiamosios teisės advokatas, dirbantis terorizmo ir su juo susijusių nusikaltimų srityje; jo patirtis teisinėje gynyboje – 17 metų. Advokatas taip pat yra tiesiogiai ir aktyviai prisidėjęs prie asmenų, iškeliavusių į konflikto zonas ir persigalvojusių, sėkmingo grąžinimo į jų gimtąsias šalis. Tarp jo reikšmingiausių pasiekimų – derybos dėl D. Britanijos pilietės, kurią buvo įkalinusios Sirijos sukilėlių pajėgos, išlaisvinimo ir sugrąžinimo į tėvynę, bei pagalba trijų moksleivių, išvykusių iš Londono į ISIS valdomą Siriją, šeimoms, darbas siekiant šias moksleives sugrąžinti į D. Britaniją.

T. Akunjee taip pat suteikė medžiagą D. Britanijos Vidaus reikalų specialiajam komitetui dėl šalies kovos su terorizmu strategijos, dėstė paskaitas šia tema ir dalyvavo diskusijose D. Britanijoje ir užsienyje.

Svečio vizitas Lietuvoje suteikia retą galimybę išgirsti tarptautinio eksperto komentarus ir gilią analizę apie terorizmą iš žymiai platesnės perspektyvos.

Pirmoji diskusija „Cultural Integration of Alien Communities within a Western Context“ („Svetimšalių bendruomenių kultūrinė integracija Vakarų kontekste“) su T. Akunjee vyks gegužės 26 d., ketvirtadienį, 11 val., Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25). Diskusiją moderuos VDU Socialinių mokslų fakulteto profesorius, Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komiteto narys Jonas Ruškus.

Antroji diskusija „The Likelihood of Islamic Terrorism in Lithuania“ („Islamistinio terorizmo tikimybė Lietuvoje“) su T. Akunjee ir filosofu, VDU profesoriumi Leonidu Donskiu vyks gegužės 27 d., penktadienį, 11 val., VDU centrinių rūmų fojė (S. Daukanto g. 28).

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Po evakuacijos „Akropolyje“ nedirba kelios parduotuvės

Meno paroda netradicinėje vietoje, žinomus žmones išprovokavo svajoti

V. Pranckietis išlaikė Seimo pirmininko postą

Aliarmas Kauno centre: buvo evakuojamas „Akropolis“ (foto, video) (papildyta)

„Maximai“ teks sumokėti daugiatūkstantinę baudą už nesąžiningus veiksmus

Kaune oro užterštumas vis dar viršija normas

Advokatė paaiškino, kiek daugiausiai su savo vaiku gali bendrauti buvęs sutuoktinis

Registrų centras į elektroninę erdvę perkels 25 kilometrų ilgio dokumentų duomenis

Nesibaigiančios avarijos Kaune: Raudondvario plente sumaitotas lengvasis automobilis

Situacija Alytaus gaisravietėje gerėja, dūmų beveik nematyti (papildyta)