Ministras: karys galėjo mirti nuo neuroinfekcijos

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Jaunesnysis eilinis Martynas Jurkus galėjo mirti nuo neuroinfekcijos, rodo pirminiai duomenys.

„Kol kas galutinio atsakymo nėra, yra pirminiai duomenys, kad galbūt neuroinfekcija kažkokia, bet reikia luktelėti, kol bus galutinis atsakymas“, – antradienį Seime žurnalistams sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Anot jo, kario organizmas greičiausiai neatlaikė infekcijos. Neuroinfekcija plinta oro lašeliniu būdu.

„Man atrodo, kad pagrindo panikai nėra, imamasi visų priemonių, kad būtų užkirstas kelias, jeigu būtų infekciniai dalykai ar kitiems“, – sakė ministras.

Pirmadienio rytą Kauno infekcinėje ligoninėje nuo ūmaus infekcinio susirgimo mirė nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karys 21 metų M.Jurkus.

Pasak ministro, daugiau karių su panašiais ligos simptomais nėra. Naktį Mokomajame dalinyje Rukloje budėjo medikai. Kauno infekcinėje ligoninėje dar guli vienas karys iš Ruklos.

„Kaune guli toje pačioje infekcinėje ligoninėje, kur mirė karys, bet jis buvo išvykęs į namus ir susirgęs anksčiau, jam nustatyta angina“, – sakė J.Olekas.

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Donatas Suchockis antradienį BNS sakė, kad sergančių karių skaičius Rukloje nepakitęs, o daugiau karių, kurie patirtų panašius simptomus kaip pirmadienį miręs karys nėra.

„Daugiau mažiau įprastas srautas, turint galvoje, kad Rukloje yra didžiausia koncentracija karių, tai apie 20–30 sergančių yra normalus kiekis žmonių, kuris nuolatos sukasi per medicinos punktą. Šiuo atveju šiek tiek griežčiau žiūrima, tai net su nedideliais gerklės skausmais arba nežymiu temperatūros pakilimu kariai paliekami stacionare stebėti iš arčiau, tai tas kiekis šiek tiek gali būti didesnis“, – kalbėjo kariuomenės atstovas.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaune atidarytas pirmasis Baltijos šalyse „Moxy“ viešbutis

Į Astravo atominę jėgainę pradėtas krauti branduolinis kuras

Iš izoliacijos patalpų pabėgo koronavirusu sergantis Afganistano pilietis

Kauniečiai apsiginklavę: rasta ne tik krūva šovinių, bet ir neteisėtas ginklas

Skaitytojai nerimauja, kad naktiniai garsai susiję su Astravo jėgainės paleidimu

Dėl nedėvimos kaukės policijai įkliuvęs kaunietis baudos dydį aiškinsis teisme

Prezidentas ir vėl ragina A. Verygą greičiau grįžti į darbą

V. Matijošaitis dėl įtemptos koronaviruso situacijos kreipėsi į kauniečius

Netikėta sėkmė: žydiško Kauno istorijos į ekskursijas sutraukia būrius smalsuolių

Rudenį Kaune atsidarys nauja mokykla – žada pradinio ugdymo naujovių