Kauno savivaldybė skelbia, kam skiriamas „Iniciatyvos Kaunui“ finansavimas – Kas vyksta Kaune

Kauno savivaldybė skelbia, kam skiriamas „Iniciatyvos Kaunui“ finansavimas

R.Tenio nuotr.

Nevyriausybinės organizacijos ir miesto bendruomenės, teikusios projektų paraiškas miesto įvaizdžiui stiprinti, jau gali sužinoti pirminius rezultatus. Programos „Iniciatyvos Kaunui“ vertinimo ekspertai išrinko pusšimtį projektų sporto, kultūros ir jaunimo srityse, kuriems bus skirtas finansavimas.

Kultūros įstaigos, sporto klubai ir kitos organizacijos bei jų organizuojami renginiai šiemet Kaune turėtų būti dar labiau matomi. Jų projektams finansuoti programoje „Iniciatyvos Kaunui“ iš viso skirta 2,69 mln. eurų.

„Galima pajuokauti, kad pirmieji blynai iškepti – metas juos ragauti ir mėgautis, o tuo pačiu ir nesidrovėti pasigirti apie tai kitiems, – sako programos iniciatorė, Kauno miesto tarybos Valdymo ir bendruomenių plėtojimo komiteto pirmininkė Rasa Šnapštienė. – Savivaldybė skyrė lėšas paslaugoms sukurti, o dabar svarbu kuo garsiau apie tai paskelbti visuomenei, kad kauniečiai aktyviai dalyvautų renginiuose ir kviestų į juos atvykti savo artimuosius, bičiulius iš kitų miestų bei užsienio.“

Paraiškų vertintojai atrinko penkiasdešimt projektų. Pusė jų susiję su sportu, likusieji – su jaunimo ir kultūros veiklomis. Didžiausio palaikymo sulaukė šalies čempionai – „Žalgirio“ vyrų krepšinio komanda, seniai tapusi miesto simboliu ir garsinanti Kauną tarptautiniu mastu. Krepšinio komanda iš visų konkrentų gaus daugiausiai lėšų – 1,9 mln. eurų. Neliko nuskriaustas ir po „Žalgirio“ vardu besiglaudžiantis futbolo klubas. Jam numatyta 157 tūkst. eurų.

Kitų sporto šakų atstovai turės pasitenkinti kur kas kuklesnėmis sumomis. Kauno rankinio klubui „Granitas“, VŠĮ „Viktorijos krepšinio klubas“, Kauno moterų rankinio klubui „Žalgiris“ atseikėta po 60 tūkst. eurų. Iš kultūros renginių daugiausiai lėšų teko „Pažaislio muzikos festivaliui“ – 57 tūkst. eurų, „Kaunas Jazz“ festivaliui skirta 37 tūkst. eurų, „Operetė Kauno pilyje“ bus paremta 34 tūkst. eurų.

Visų finansuojamų projektų sąrašą galima rasti čia.

Pasak R. Šnapštienės, geriausi iniciatyvų vertintojai – patys kauniečiai: „Kviečiame visus ne tik dalyvauti, bet ir dalintis atsiliepimais, kurie padėtų mums kitąmet dar geriau atrinkti finansavimo vertus projektus. Miesto įvaizdžio stiprinimas tėra biurokratiškai skambantis pavadinimas, kuris miestiečių visiškai nejaudina. Mūsų siekis – parodyti atgyjantį Kauną vieningą ir grąžų, kad juo didžiuotųsi ne tik kauniečiai, bet ir miesto svečiai.“

Programos „Iniciatyvos Kaunui“ kuratorė neabejoja, kad miestas ilgainiui galės pasiūlyti vis turiningesnį laisvalaikį jaunimui ir ne tik, o visas Kaunas šiais metais dar garsiau suskambės savo kultūros, sporto ir kitais viešaisiais renginiais.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT