Nuo rudens semestro Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) Viešosios politikos ir Viešojo administravimo magistrantus auditorijoje pasitiks naujas dėstytojas Edmundas Jakilaitis. Vienas žinomiausių Lietuvos televizijos žurnalistų, laidų vedėjas ir prodiuseris studentams dėstys politinę etiką ir komunikaciją, o būsimą darbą KTU vadina savo indėliu Kaunui.
„Iki šiol nuolatinio įsipareigojimo su jokia aukštąja mokykla neturėjau. Vertinu tai, ką pastaruoju metu daro KTU, t.y. ir partnerystę su ISM, ir jungimąsi su LSMU. Sveikintina, kad pačios aukštosios mokyklos imasi lyderystės, dėl to sulaukęs kvietimo dėstyti KTU, mielai jį priėmiau“, – teigė naujasis Universiteto lektorius E. Jakilaitis.
Prieš pasukant žurnalistikos keliu, Kauno technologijos universitete E. Jakilaičiui yra tekę mokytis informatikos. „Gana greitai supratau, kad visgi ne informatika, o informacija yra mano pašaukimas“, – atkreipė dėmesį E. Jakilaitis, Vilniuje studijavęs žurnalistiką ir diplomatiją.
Žurnalistas kartą per mėnesį dėstys dviejuose KTU magistrantūros moduliuose – „Etika viešajame sektoriuje“ ir „Organizacijų informacijos valdymas ir komunikacija“. E. Jakilaičio paskaitų medžiaga atsidurs ir studentų egzamino klausimuose.
Atvirose E. Jakilaičio paskaitose galės dalyvauti ir kitų KTU fakultetų bei studijų programų studentai.
Planuose – studentų ir politikų diskusijų forumas
Pilnos auditorijos studentų ir kitų klausytojų E. Jakilaičiui ne naujiena. Ilgametę patirtį naujienų žurnalistikoje turinčiam ekspertui yra tekę skaityti ne vieną paskaitą savo karjeroje.
„Nors akademinė veikla nėra mano profesija, bet per 20 metų žurnalistinės praktikos sukaupiau pakankamai teorinių ir praktinių žinių apie komunikaciją ir kitus dalykus, susijusius su žiniasklaida bei viešąja erdve. Šia informacija ir patirtimi sieksiu pasidalinti su KTU studentais“, – sakė E. Jakilaitis.
Jo teigimu, norint nesilaikyti teorijos, reikia ją tobulai mokėti: „Teorinės žinios yra labai svarbios, bet išgirsti pavyzdžių iš žmogaus, kuris taiko teoriją praktikoje jau daugybę metų, studentams taip pat turėtų būti pravartu.“
E. Jakilaičio nuomone, praktika neatstoja teorinių žinių svarbos, bet leidžia suvokti, kaip ši veikia realiose situacijose. „Neabejoju, kad Universiteto magistrantai – šviesi, išsilavinusi publika. Bus labai įdomu su jais padiskutuoti“, – kalbėjo E. Jakilaitis, kurio planuose ir diskusijų forumas su Lietuvos politikais bei studentais.
Paklaustas, kaip savo įtemptoje darbotvarkėje atras laiko ruoštis būsimoms paskaitoms, žurnalistas ir naujasis KTU dėstytojas atsako, jog kuo daugiau atsakomybių ir darbų, tuo lengviau atrasti laiko papildomoms veikloms.
Padės neatitolti nuo socialinės realybės ir politikos
KTU SHMMF Viešosios politikos ir administravimo studijų krypties vadovė Eglė Vaidelytė pažymi, jog KTU Viešosios politikos ir Viešojo administravimo studijos paremtos tuo, jog teoriją visada siekiama praturtinti ir iliustruoti praktinėmis žiniomis.
„E. Jakilaitis yra tiek viešosios politikos, tiek viešosios etikos ekspertas bei vienas geriausių ir žinomiausių praktikų šioje srityje. Neabejoju, kad jo skaitomos paskaitos suteiks studentams ekspertinių ir šiam laikmečiui aktualių žinių iš praktikos lauko, kurių nėra vadovėliuose“, – sakė E. Vaidelytė.
„Pati esu studijavusi užsienyje, dėl to suprantu, kad studijų programoms labai svarbu atitikti europinius standartus, žengti koja kojon su akademine Europa. Užsienio universitetuose labai dažnai dėstyti kviečiami tos valstybės ekspertai-praktikai. Studentams suteikiama galimybė su jais konsultuotis, diskutuoti, gauti komentarų tam tikromis temomis“, – pasakojo E. Vaidelytė.
Pašnekovės teigimu, viešojo valdymo specialistams praktikų paskaitos yra ypatingai naudingos. Studijų programos, kurios rengia būsimus viešosios politikos ir viešojo administravimo sektoriaus profesionalus, nukreiptos į visuomenę ir viešojo gėrio kūrimą. Praktikai, dirbantys šiose srityse, studentams gali suteikti labai vertingų žinių, kurios padėtų jiems neatitolti nuo socialinės realybės, suprasti ir spėti kartu su greitai besikeičiančiomis politinėmis ir socialinėmis aplinkybėmis.