Eurokomisaras: Lietuvos gyventojų prekybos tinklų boikotas sumažins prekių kainas

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Už sveikatą atsakingas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis mano, kad Lietuvos gyventojų inicijuojama akcija tris dienas nepirkti prekybos tinkluose gali sumažinti prekių kainas.

„Kaip ten besišaipytų, bet šitas aktyvus visuomenės dalyvavimas procese būtinai įtakos rinką, būtinai įtakos kainų struktūrą, ir ypač tai naudinga, kada dažnai yra nesąžiningų veiksmų rinkoje. Nesąžiningų veiksmų problema rinkoje yra visą laiką ir toks viešumas yra stiprus ginklas kovoti su nesąžininga prekyba“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė V.P.Andriukaitis.

Iniciatyvą jis palygino su prieš penkerius metus JAV prasidėjusia akcija „Okupuok Volstrytą“ („Occupy Wall Street“) – tuomet piktintasi, kad didžiąją turto dalį valdo mažuma žmonių. Vėliau antikapitalistai tokius judėjimus organizavo ir didžiuosiuose Europos miestuose.

„Iš pilietinio aktyvumo tikrai šaipytis negalima, jis yra atspindys demokratinio solidarumo lygio, jūs žinote, koks buvo didžiulis ažiotažas „Okupuok Volstrytą“, neperkant tam tikrų prekių iš šalių, kurios okupuoja tam tikrų kitų šalių teritorijas. Labai daug priežasčių, ir tai yra sveikintina, kad visuomenė yra aktyvi“, – kalbėjo eurokomisaras.

Piktindamiesi dėl aukštų vaisių ir daržovių kainų, apie 100 tūkst. gyventojų pareiškė ketinimus gegužės 10-13 dienomis boikotuoti prekybos tinklus, taip tikintis sumažinti produktų kainas.

99 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Iš „Žalgirį“ paliekančio australo - patys gražiausi žodžiai komandos sirgaliams

Į namus su bendru įsiveržęs ir vyrą sudaužęs advokatas išgirdo teismo nuosprendį

Kaune būstinę turinti kelionių agentūra atleidžia darbuotojus ir stabdo veiklą

Pavojingą situaciją Petrašiūnuose užfiksavęs kaunietis: be komentarų

Į Eigulių „dangoraižį“ skubėjo ugniagesių ir greitosios pagalbos pajėgos

Korupcija įtariama SAM viceministrė traukiasi iš pareigų

Koronavirusas nustatytas Kaune esančios „Maximos“ darbuotojai

Aktualu moksleiviams: egzaminų perlaikyme bus privaloma dėvėti kaukes

Premjeras S. Skvernelis apskundė knygos, kurioje jis aprašomas, reklamą

Į patį Kauno centrą sulėkė net 5 ugniagesių brigados