Suskaičiavo: šešėlyje – daugiau kaip ketvirtadalis visos šalies ekonomikos

Asociatyvi/Policijos nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šešėlyje vis dar yra daugiau kaip ketvirtadalis šalies ekonomikos – nelegalioje rinkoje sukuriama 26 proc. visos pridėtinės vertės.

„Nors šešėlis mažėja, tačiau akivaizdžiai išlieka didele problema. Tai nepasikeis, kol valdžia nepakeis kovos strategijos. Tyrimas atskleidė, kad dabartiniai kovos būdai, pagrįsti gaudymu ir baudimu, neatgraso nei nuo šešėlinio darbo, nei nuo neapskaitytų ar nelegalių prekių pirkimo“,– pranešime spaudai sakė Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) viceprezidentas Vytautas Žukauskas.

LLRI tyrimo duomenimis, plačiausiai šešėlis paplitęs akcizinių prekių rinkoje: nelegalus alkoholis sudaro 22 proc. stipraus alkoholio rinkos, cigaretės – 20 proc., kuras – 15 proc. rinkos.

Apklausa parodė, kad 42 proc. šalies gyventojų pirko iš nelegalių pardavėjų, net 63 proc. pirko neapskaitytas prekes iš legalių pardavėjų.

„Akcizinių prekių įperkamumas dėl aukšto apmokestinimo ir santykinai mažų lietuvių pajamų yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje. Žmonės perka nelegalias prekes, nes kitaip jų dažnai tiesiog neįperka“, – sako V.Žukauskas.

Per pastaruosius trejus metus stipriųjų nelegalių alkoholinių gėrimų rinka mažėjo nuo 36 iki 22 proc., tačiau LLRI užsakymu atlikta Lietuvos seniūnų apklausa atskleidė, kad toks alkoholis yra lengvai prieinamas ir plačiai vartojamas – 36 proc. apklaustųjų teigė, kad galima įsigyti nelegalaus alkoholio.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kauniečių dizainerių idėjos pelnė tarptautinės architektų komisijos pripažinimą

Savaitgalį vykdyto reido metu nepilnamečiui jau devintą kartą išrašyta bauda noro vairuoti nesustabdė

98-osios sukakties proga Nacionaliniame M. K. Čiurliono muziejuje - išskirtinė paroda

Sekmadienį atnaujinami traukinių tvarkaraščiai tarp Vilniaus ir Kauno

Sinoptikai įspėja: naktį – stiprus vėjas, kai kurie keliai bus slidūs

Skandalingoji kauniečio R. Alijevo byla: kaltinamasis išteisintas, tačiau pagrindinė mįslė – neįminta

Elektronine bankininkyste pasipiktinusi kaunietė: kaip viską suspėti senjorui?

Šeštadienį Rotušės aikštė pakvipo „Maltiečių sriuba“: siekiama gražaus tikslo

D. Grybauskaitė Kaune oficialiai pradėjo devintąją „Knygų Kalėdų“ akciją

Londone gyvenantis virtuvės šefas kuria ypatingus desertus Kaune