Ieškant pabėgusio verslininko žudiko buvo blokuojamas eismas į Kauną

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Po maždaug keturias valandas trukusių paieškų Vilniuje policijos pareigūnai sekmadienio rytą 8 val. sulaikė iš Vilniaus universitetinės ligoninės pabėgusį pavojingą nusikaltėlį Marių Jonkų, kuris už nužudymą yra nuteistas 18 metų laisvės atėmimo bausme.

„Bėglys Marius Jonkus sulaikytas Vilniuje, Lukesčių gatvėje, namo kieme. Pamatęs pareigūnus jis bandė bėgti, tačiau buvo sučiuptas“, – sekmadienį pranešė Policijos departamentas.

Kaip BNS sakė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis, nuteistasis, kurį Lazdynų mikrorajone esančioje ligoninėje saugojo Kalėjimų departamento pareigūnai, iš ligoninės pabėgo apie 4 val. ryto.

„Buvo iš karto įvestas specialus policijos planas „Sulaikymas“, buvo pasitelktas Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis, blokuojami išvažiavimai iš Vilniaus, pasitelkti kinologai, tarnybiniai šunys užuodė jo kvapą, krypį jo tam tikrą pareigūnams irgi nurodė“, – sakė R.Matonis.

Anot R.Matonio, buvo gauta informacijos, kad bėglys gali judėti link Kauno, tad prie operacijos prisijungė ir Kauno policijos pareigūnai. Buvo blokuotas įvažiavimas į Kauno miestą.

„Didžiausios policijos pajėgos buvo sutelktos Lazdynų mikrorajone, kur vėliau, apie 8 val. ryto, Lūkesčių gatvės privataus namo kieme, bėglys ir buvo sulaikytas. (…) Per sulaikymo operaciją žmonės nenukentėjo, sulaikytas asmuo pristatytas į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą“, – rašoma Policijos departamento pranešime.

Dėl pabėgimo pradėtas ikiteisminis tyrimas, už pabėgimą gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.

„Policijos pareigūnai dar kartą įrodė, kad sugeba operatyviai susitelkti ir atlikti jiems pavestą darbą. Taip pat puikiai suveikė tarpžinybinis bendradarbiavimas, operatyviai gavome informaciją iš Kalėjimų departamento, nedelsiant pasitelkėme Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnus”, ­ sako policijos vadovas Linas Pernavas.

Kalėjimų departamento patarėja Karolina Frolovienė BNS sekmadienį sakė, jog Kalėjimų departamentas dėl įvykio taip pat pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl pareigų vykdymo.

„Ir sprendžiamas klausimas dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo būtent dėl pareigūnų veiksmų. Tai paaiškės po visų apklausų ir informacijos gautos aiškinantis visas įvykio aplinkybes“, – sakė K.Frolovienė.

Anot jos, nuteistasis M.Jonkus jam skirtą bausmę atliko Vilniaus pataisos namuose.

„Šeštadienį 11 val. nuteistasis iš Vilniaus pataisos namų dėl ūmaus sveikatos pablogėjimo nuvežtas tiesiai į Lazdynų ligoninę. 18 val. nuteistojo saugojimo postą perėmė Laisvės atėmimo vietų ligoninės pareigūnai, prieš tai jį saugojo Vilniaus pataisos namų pareigūnai, ir 4 val. ryto nuteistasis pabėgo. Taigi Lazdynų ligoninėje jis gulėjo nepilną parą iki pabėgimo“, – BNS sakė K.Frolovienė.

Nuteistąjį Vilniaus universitetinėje ligoninėje Lazdynuose saugojo du Laisvės atėmimo vietų ligoninės pareigūnai – prižiūrėtojas ir vyresnysis prižiūrėtojas.

Apie nuteistojo pabėgimą iš ligoninės policijai pranešė M.Jonkų saugoję prižiūrėtojai. Jie šiuo metu yra apklausiami.

Klaipėdos apygardos teismas praėjusių metų spalį 27 metų M.Jonkų pripažino kaltu dėl verslininko Vilmanto Dundulio nužudymo, šaunamojo ginklo, šaudmenų pagrobimo bei neteisėto jų nešiojimo.

Vyrui skirta 18 metų laisvės atėmimo bausmė. Byloje nustatyta, kad pernai vasario mėnesį M.Jonkus atvyko į butą Klaipėdoje, kuriame gyveno V. Dundulis. Vyrai buvo susitarę pasikalbėti dėl šaunamojo ginklo pardavimo.

Nuteistasis, apžiūrinėdamas verslininko pistoletą, siekė jį pagrobti, todėl šiuo ginklu šovė į kambaryje buvusį V. Dundulį. Nuo patirto sužalojimo verslininkas mirė įvykio vietoje. Po šūvio M. Jonkus pagrobė minėtą pistoletą, taip pat 13 šovinių, dvi pistoleto dėtuves bei ginklo priežiūros priemonių dėžutę. Pagrobtų daiktų vertė siekė 400 eurų. Vėliau minėtus pistoletą ir šovinius nuteistasis be leidimo nešiojo Klaipėdos mieste, kol buvo sulaikytas policijos pareigūnų. Teismas konstatavo, kad M. Jonkus tyčia šovė į V. Dundulį.

14 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Net ir pasibaigus karantinui, lietuviai toliau masiškai perka maistą internetu

Galutinio TS-LKD rinkimų sąrašo viršuje – J. Šiugždinienė, L. Andrikienė ir A. Gedvilienė

Paaiškėjo atlikėjos E. Škudzinskienės mirties priežastis

VDU tapo ambicingo „Europos universitetų“ tinklo dalimi

Miške auga ne tik medžiai: miškininkai surinko rekordinį išmestų padangų kiekį

Seime - siekis sutramdyti nelegalius žvejus, griežtinti verslinę žvejybą

Europos komisijos ekspertai įvertino Kauno pasirengimą tapti žemyno kultūros sostine

Kėdainiuose smurtavęs neblaivus policininkas nuteistas laisvės apribojimu

G. Landsbergis: „Mažos valstybės, norinčios išgyventi, turi būti stiprios“

Fiksuoja skaitytojai: vairuotojas per raudoną šviesoforo signalą pravažiavo net nestabtelėjęs