Atsisakė pradėti tyrimą dėl Kauno mero V.Matijošaičio interesų

Archyvas nuotr. / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) šią savaitę nusprendė nepradėti tyrimo po opozicinės Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) frakcijos Kauno miesto taryboje kreipimosi dėl galimai mero Visvaldo Matijošaičio supainiotų interesų.

TS–LKD prašė komisiją įvertinti, ar meras nepažeidė įstatymo reikalavimų, kai taryboje svarstė klausimą dėl uždarosios akcinės bendrovės „Prime Leasing“, teikiančios dalinimosi automobiliais paslaugą „City Bee“, atleidimo nuo rinkliavos už automobilio stovėjimą. Kreipimąsis motyvuotas tuo, kad V.Matijošaičio sūnaus vadovaujama bendrovė „Autovici“ pardavė „Prime Leasing“ 50 „Peugeot“ markės automobilių.

VTEK atsakyme nurodo, kad pateikta medžiaga „nesudaro pakankamo pagrindo teigti, jog V.Matijošaitis (…) būtų veikiamas tiesioginio ir akivaizdaus interesų konflikto“.

„Toks konfliktas, Komisijos nuomone, vertinant situaciją hipotetiškai, galbūt būtų galimas tuomet, jeigu V.Matijošaičio sūnus būtų minėtame Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendime nurodytos bendrovės akcininkas, vadovas, darbuotojas ar pan“, – atsakyme rašo VTEK, kuri pabrėžia, kad pateikta informacija neįrodo tiesioginio priežastinio ryšio tarp svarstyto tarybos sprendimo ir automobilių pirkimo sandorio.

Komisija taip pat nevertino, ar priimti sprendimai atitinka viešųjų pirkimų procedūras.

Kreipimosi iniciatorė, TS–LKD frakcijos narė Jurgita Kupčinskienė BNS teigė į VTEK kreipusis, nes ši institucija turi daugiau galių gauti iš savivaldybės reikiamus dokumentus, tačiau sprendimas atsisakyti tirti situaciją jos nenustebinęs.

„Esu už dviračių nuomos sistemą Kauno mieste. Bet jau metai įdomu stebėti, kaip vyksta procesai – juk dviračių nuomos sistemos sąlygų keitimas buvo vienas iš pirmųjų naujosios valdžios sprendimų. Paskui sekė konkurso derybų nebuvimas, su tuo susijusių sprendimų keitimas, ir panašiai. Kai mane nori įtikinti, kad „Kaune dabar viskas kitaip. Viskas skaidriau ir efektyviau“, man norisi iš smalsumo tai patikrinti“, – sprendimą kreiptis į VTEK komentavo J.Kupčinskienė.

Kauno miesto savivaldybės taryba vasarį nusprendė atleisti dalijimosi automobiliais paslaugos „CityBee“ automobilius nuo automobilių stovėjimo mokesčio Kaune, taip atverdama kelią Kaune pradėti teikti dalijimosi automobiliais ir dviračiais paslaugas.

Šias paslaugas planuojanti teikti bendrovė „Prime Leasing“ kreipėsi į savivaldybę, prašydama atleisti nuo mokesčio už automobilių stovėjimą. Įmonė taip pat siūlo dalinimosi dviračiais paslaugą. Pirmajame etape bendrovė ketina teikti paslaugą 50 automobilių ir palaipsniui automobilių skaičių didinti iki 100.

18 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Košmariškai trečią kėlinį sužaidęs „Žalgiris“ gavo antausį savo tvirtovėje

Kunigo R. Mikutavičiaus nužudymo organizatorius vėl bando išeiti į laisvę

Kauno apskrityje fiksuotos dvi mirtys nuo koronaviruso nėra susijusios su židiniais

Pakaunėje su švyturėliais skridę pareigūnai gavo pylos

Seimas cirkuose naudoti laukinius gyvūnus uždraudė tik iš dalies

Iš naujų Kauno vairuotojus sekančių kamerų – pirmosios baudos

Iš 8 Kaune išlikusių sinagogų, pagal paskirtį naudojama tik viena

Kaune planuojama apmokyti sparčiai populiarėjančios srities specialistus

Medinis namas Žaliakalnyje atgijo londonietiško kolorito spalvomis

Daugiausia užsikrėtimų ir dar dvi mirtys fiksuotos Kaune: virusas plinta muzikiniame teatre, mokymo įstaigose