Kurias taksi firmas Kaune krėtė kriminalistai? – Kas vyksta Kaune

Kurias taksi firmas Kaune krėtė kriminalistai?

Portalas „Kas vyksta Kaune“ jau skelbė, jog kriminalistai šią savaitę surengė masinius patikrinimus Kauno taksi įmonėse, jų vadovų namuose bei įkurtuose ofisuose. Teigiama, jog tyrimas atliekamas dėl į įmonių apskaitą neįtrauktų 300 tūkst. eurų. Pareigūnai kratų metu paėmė įmonių kompiuterius, dokumentus, rastus grynuosius pinigus. Pranešama, kad yra apribotas įtariamųjų ir įmonių turtas, banko sąskaitoms pritaikytos laikinos įšaldymo priemonės. Portalo „Kas vyksta Kaune“ duomenimis, į teisėsaugos akiratį pateko kelios žinomos kauniečių pamėgtos taksi firmos. Patikimi portalo šaltiniai įvardina, kad kratos atliktos įmonėse „Vyto taksi“, „Greičiau“. Su minėtų įmonių vadovais portalo „Kas vyksta Kaune“ žurnalistams susisiekti nepavyko, jie nuo platesnių komentarų kol kas susilaiko. Viešai skelbiamais duomenimis, minėtų įmonių apyvarta 2013-iais sudarė 10-20 tūkst. eurų. Jos nėra įsiregistravusios pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais. Skelbiama, kad kiekviena iš minimų įmonių nuosavybės teise valdo po 10-12 automobilių, jose dirba nuo 2 iki 3 darbuotojų. Portalo „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, dalis taksi verslo Kaune vykdomas ne visai legaliai. Kauniečiai, besinaudojantys taksi paslaugomis teigia retai gaunantys mokėjimus patvirtinančius dokumentus, todėl didelė tikimybė, kad už taksi paslaugas gautos pajamos nėra įtraukiamos į įmonių finansinę apskaitą. Kaip žurnalistams pasakojo vienoje Kauno taksi firmoje dirbantis vairuotojas, jis firmai kiekvieną mėnesį moka už radijo ryšio paslaugas, keleivius vežioja su nuosavu automobiliu, o buhalterinę apskaitą tvarko pats, nes dirba pagal individualios veiklos pažymą. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas Lietuvos kriminalinės policijos biure, toliau perduotas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnams.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ jau skelbė, jog kriminalistai šią savaitę surengė masinius patikrinimus Kauno taksi įmonėse, jų vadovų namuose bei įkurtuose ofisuose.

Teigiama, jog tyrimas atliekamas dėl į įmonių apskaitą neįtrauktų 300 tūkst. eurų.

Pareigūnai kratų metu paėmė įmonių kompiuterius, dokumentus, rastus grynuosius pinigus.

Pranešama, kad yra apribotas įtariamųjų ir įmonių turtas, banko sąskaitoms pritaikytos laikinos įšaldymo priemonės.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ duomenimis, į teisėsaugos akiratį pateko kelios žinomos kauniečių pamėgtos taksi firmos. Patikimi portalo šaltiniai įvardina, kad kratos atliktos įmonėse „Vyto taksi“, „Greičiau“.

Su minėtų įmonių vadovais portalo „Kas vyksta Kaune“ žurnalistams susisiekti nepavyko, jie nuo platesnių komentarų kol kas susilaiko.

Viešai skelbiamais duomenimis, minėtų įmonių apyvarta 2013-iais sudarė 10-20 tūkst. eurų. Jos nėra įsiregistravusios pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais.

Skelbiama, kad kiekviena iš minimų įmonių nuosavybės teise valdo po 10-12 automobilių, jose dirba nuo 2 iki 3 darbuotojų.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, dalis taksi verslo Kaune vykdomas ne visai legaliai. Kauniečiai, besinaudojantys taksi paslaugomis teigia retai gaunantys mokėjimus patvirtinančius dokumentus, todėl didelė tikimybė, kad už taksi paslaugas gautos pajamos nėra įtraukiamos į įmonių finansinę apskaitą.

Kaip žurnalistams pasakojo vienoje Kauno taksi firmoje dirbantis vairuotojas, jis firmai kiekvieną mėnesį moka už radijo ryšio paslaugas, keleivius vežioja su nuosavu automobiliu, o buhalterinę apskaitą tvarko pats, nes dirba pagal individualios veiklos pažymą.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas Lietuvos kriminalinės policijos biure, toliau perduotas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnams.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT