Pagrindinėje festivalio „Granatos Live 2016“ scenoje gros žvaigždė iš D. Britanijos

Atlikėjo archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmą rugpjūčio savaitgalį Lietuvoje pirmą kartą koncertuos kylanti šokių muzikos žvaigždė iš Didžiosios Britanijos Wilkinson. Hitų „Afer Glow“, „Dirty Love“ ir kitų klubinės muzikos himnais tapusių dainų autorių bus galima išvysti muzikos festivalyje „Granatos Live“, kuris rugpjūčio 5–7 d. vyks Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje Rumšiškėse.

Iš viso ketvirtą kartą rengiamame festivalyje į sceną lips daugiau kaip 50 atlikėjų ir grupių.

Marko Wilkinsono, arba tiesiog Wilkinson – taip jis žinomas muzikos pasaulyje, pažintis su muzika prasidėjo kai jam buvo 9-eri. Gavęs iš tėvų dovanų būgnus, berniukas pradėjo groti keliose grupėse (kurios pasirodydavo ir vietiniuose senelių namuose). Tai tęsėsi iki paauglystės, kol Wilkinsonas pajuto aistrą šokių muzikai. Būdamas paskutiniame koledžo kurse jis išdrįso pradėti kurti ritmus, o jo miegamasis virto įrašų studija. Čia jis kūrė kelerius metus, kol bemaž išvedęs iš proto visą savo šeimą, nusprendė iškelti studiją iš namų.

Ištobulinęs savo muzikos kūrimo įgūdžius, porą savo dainų Wilkinsonas nusiuntė įrašų kompanijai „Hospital Records“. Taip jo kūryba pirmą kartą pasirodė viešumoje – muzikos rinkinyje „Hospital‘s Sick Music 2“, o vaikinas įgavo daugiau drąsos. Vos po kelių mėnesių, nusiuntęs visą savo dainų aplanką „Ram Records“, muzikos pasaulio naujokas sulaukė Andy C skambučio.

Šiandien Wilkinsonsas, kuris pasirašė sutartį su „Ram Records/Virgin EMI“, yra laikomas viena ryškiausių kylančių šokių muzikos žvaigždžių. Po klubinės muzikos himnais tapusių „Tonight“, „Take You Higher“, „Need To Know“, „Heartbeat“, „Too Close“, „Hit The Floor“, Wilkinsonas išleido „Half Light“, kuri pakilo į 20-ą topų vietą ir „Dirty Love“, kuri topuose pakilo iki 10-os vietos. Didžiausiu jo hitu tapo „Afterglow“ –  5-ąją vietą UK muzikos topuose užėmusi daina buvo parduota 400 000 tiražu, o jos peržiūros „Youtube“ kanale viršijo 47 milijonus kartų.

2013-aisiais pasirodęs debiutinis Wilkinsono albumas „Lazers Not Included“ tapo Nr. 1 „iTunes“ šokių muzikos topuose dešimtyje šalių, o jo koncertinio turo maršrutas nusidriekė per pusę pasaulio. Nuo tada Wilkinsonas bendradarbiavo kuriant ar remiksavo tokių atlikėjų kaip Ed Sheeran, Chase & Status, Naughty Boy, Wretch 32, Katy B, Laura Mvula ir Nero muziką. Apdovanojimuose „National Drum & Bass Awards“ Wilkinsonas pelnė geriausio prodiuserio, geriausio singlo ir geriausio albumo apdovanojimus, jo dainos „Afterglow“ vaizdo klipas „UK Music Awards“ laimėjo „VEVO Must See“ kategorijoje. Antrasis Wilkinsono albumas turi pasirodyti dar šiais metais.

Tarp jau paskelbtų festivalio atlikėjų – britų dainininkės Ella Eyre ir Jess Glynne bei šokių muzikos talentas iš Belgijos „Lost Frequencies“, Marijonas Mikutavičius, Saulius Prūsaitis, „G&G Sindikatas“, Lilas ir Innomine, ba. Hiphopo scenoje pasirodys 13 lietuviškos hiphopo kultūros vardų: Dee&Kamy, „Dogma“, Jama&W, Ironvytas, Justicious x Lukulia, „Garazhe Nerūkoma“, „Mad Money“, Medonas, Micro One, Omerta, „Tie geresni“, „8 kambarys“, Slem. Dar daugiau vardų festivalio organizatoriai žada atskleisti gegužės mėn.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

IX forto monumentą atgaivins masinis rumunų menininkės projektas

Pasaulinio garso smuikininkė su Kauno bigbendu kvies atrasti paslėptą akmenį

Prieš savaitę „pasižymėjęs“ pareigūnų eskortas toliau siautėja Kauno keliuose

„Žalgirio“ marškinėlius vėl apsivilkęs T. Dimša priverstas išvykti į Ispaniją

Pareigūnai prašo atpažinti Šilainių „Iki“ užfiksuotą vyrą

Pirmas vizitas per 20 metų: į Lietuvą atvyko Prancūzijos prezidentas E. Macronas

Remonto Kauno apskrityje sulauks vienas blogiausių šalies krašto kelių

Kauno centru kaip pakilimo taku: praskrido trigubai greičiau nei leista

Keičiasi sergančiųjų koronavirusu amžius: infekcija serga 111 vaikų

Tragedija Kaune: per avariją žuvo žmogus