Jei Seimas pritars, per šventes prekybos centrai nedirbs | Kas vyksta Kaune

Jei Seimas pritars, per šventes prekybos centrai nedirbs

BNS 2016/04/18 16:15
R. Tenio nuotr.

Seime vėl gaivinama idėja riboti mažmeninės prekybos įmonių veiklą. Socialdemokratės Birutė Vėsaitė ir Orinta Leiputė siūlo joms uždrausti dirbti per šešias svarbiausias metų šventes – sausio 1-ąją, vasario 16-ąją, kovo 11-ąją, liepos 6-ąją bei pirmą Kalėdų ir pirmą Velykų dieną.

Tokį draudimą B.Vėsaitė ir O.Leiputė siūlo įtvirtinti naujajame Darbo kodekse, kurį šiuo metu svarsto Seimas.

Parlamentarės nurodo, kad draudimas dirbti šiomis dienomis galiotų mažmeninėms prekybos įmonėms, o išimtys nėra numatomos. Parlamentarės nepateikė ir tokių įmonių apibrėžimo.

Pasak advokatų profesinės bendrijos „Fort“ advokato Andrius Mamontovo, Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatyme tokia įmone yra laikoma bendrovė, prekiaujanti nespecializuotose parduotuvėse, kuriose vyrauja maisto prekės, gėrimai ir tabako gaminiai.

„Manyčiau, kad mažmeninės prekybos įmonės sąvoka turėtų būti aiškinama naudojantis šiame įstatyme pateiktu apibrėžimu. Labai nedidelė tikimybė, kad ši sąvoka būtų aiškinama plačiau“, – BNS sakė A.Mamontovas.

Todėl, pasak jo, pritarus tokiam parlamentarių siūlymui, didžiųjų švenčių dienomis nedirbtų tik mažmeninės prekybos tinklų parduotuvės, pavyzdžiui, „Akropolio“ prekybos centre negalėtų dirbti „Maxima“, o kitų jame veikiančių parduotuvių veikla nebūtų ribojama.

Ekonomikos komiteto narė B.Vėsaitė sako, kad didžiuosiuose prekybos centruose esančiose pramoninių prekių parduotuvėse per šventes dirbantys žmonės netenka galimybės deramai paminėti švęsti – jie nedalyvauja šventiniuose renginiuose ir minėjimuose, nepraleidžia laiko kartu su šeimomis.

Pasak parlamentarių, 2015 metų trečiąjį ketvirtį „Maximos“, „Iki“, „Rimi“ ir „Norfos“ prekybos tinkluose dirbo apie 32 tūkst. žmonių, o visose mažmeninės prekybos įmonėse – 115,6 tūkst. žmonių.

Seimas panašias pataisas jau yra svarstęs – uždrausti prekybos tinklams dirbti per šventes parlamentarai buvo nusiteikę praėjusių metų lapkritį, tačiau per paskutinį balsavimą persigalvojo ir atmetė socialdemokrato Broniaus Paužos parengtą Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pataisą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA