Bagažinių turgus: nuo vaikiškų drabužėlių iki elnio ragų – Kas vyksta Kaune

Bagažinių turgus: nuo vaikiškų drabužėlių iki elnio ragų

Organizatorių nuotr.

Nuo vaikiškų drabužėlių ir darbo įrankių iki madingų aksesuarų ir elnio ragų – tokią įvairovę galima rasti Kauno Bagažinių turguje.

Visai neseniai sukako šešeri metai, kai ši – pirmoji Lietuvoje tokio pobūdžio prekyvietė, kur žmonės atvyksta automobiliais ir iš bagažinių prekiauja savo nebereikalingais daiktais, pradėjo savo veiklą.

Per šešerius metus Bagažinių turgus nepaprastai išpopuliarėjo – šiltuoju metų laiku prekybos miestelio „Urmas“ aikštelėje sekmadieniais susirenka gerokai virš 300, o kartais – ir beveik 400 automobilių. Prekiautojai atvyksta ne tik iš Kauno, bet ir iš kitų Lietuvos miestų, jiems ne kliūtis ir prieš porą metų įvestas mokestis, kuris dabar siekia 6 eurus.

„Labai džiaugiamės, kad ši iš Vakarų Europos atėjusi idėja taip puikiai prigijo pas mus. Visada stengiamės sudaryti sąlygas atvykti visiems, tačiau reikia pripažinti, kad tai padaryti nelengva, nes norinčiųjų prekiauti tikrai daug. Dėl to praeitais metais Kaune, Vilijampolėje, atidarėme antrąjį Bagažinių turgų, kuris veikia šeštadieniais. Kita vertus, toks susidomėjimas tikriausiai neturėtų stebinti, nes šie turgūs – vieninteliai tokie Lietuvoje ir čia yra puiki proga ne tik parduoti savo nereikalingus daiktus arba rankdarbius, bet ir nebrangiai įsigyti sau reikalingų dalykų“, – pasakojo prekybos miestelio „Urmas“ rinkodaros vadovas Jonas Plenta.

Apsilankius PM „Urmas“ rengiamame Bagažinių turguje į akis krenta vaikiškų drabužėlių ir žaislų gausa. „Atvažiuojam kelis kartus per metus, susirenkam savo, draugų vaikų išaugtus drabužėlius, parduodam ir čia pat iš kitų prekiaujančiųjų įsigyjam sau reikalingų dydžių. Dar prigriebiame savo vieną kitą drabužį ar nereikalingą daiktą. Čia būdami pasikalbam, pabendraujam tiek su pirkėjais, tiek su pardavėjais. Visai smagus ir naudingas laisvalaikio praleidimo būdas“, – pasakojo čia prekiaujančios mamos.

Nemažai ir šeimų su jau paaugusiomis atžalomis. Jų asortimentas labai įvairus – nuo nebenaudojamų vaikiškų dviračių ar riedučių – iki tėčiui jau per siauro palto ar mamai nusibodusių batelių.

„Mokome vaikus tausoti daiktus ir užsidirbti pirmuosius savo pinigus“, – aiškino savo sprendimą atvykti į Bagažinių turgų kauniečių Rakauskų šeimyna.

Kita gausi grupė prekiaujančiųjų – senjorai, ieškantys naujų šeimininkų daliai savo per visą gyvenimą sukaupto turto. Čia galima rasti ir įdomių retų knygų, ir senų vinilinių plokštelių, ne vieną dešimtmetį menančių paveikslų, vazelių servizų, senoviškų telefono aparatų, žiūronų ir daugybę kitokių įdomių ir išskirtinių daiktų.

Tokie dalykai dominuoja ir ant pono Vytauto prekystalio, tačiau dėmesį patraukia įdomios, ant rankų užmaunamos lėlės ir ryškių spalvų mašinytės.

„Anūkas parduoda. Štai, pats net ir kainą užrašė ir užklijavo. Stengiuos nenuvilt ir parvežt šiokį tokį uždarbį“, – šypsodamasis pasakoja senelis.

Bagažinių turgaus pirkėjams turi ką pasiūlyti ir jaunimas, studentai. Kotryna ir Martynas sako atvykę čia pirmą kartą, tad įspūdžių daug.

„Visi draugiški, įdomu pasikalbėti su žmonėmis, o ir prekyba einasi neblogai“, – pasakojo jaunuoliai.

Tarsi tai patvirtindamas pirkėjas nuperka ryškiausią jų turėtą akcentą – indėną vaizduojantį paveikslą ir dar šalia buvusią kuprinę.

„Paveikslą parsivežiau iš Amerikos, bet kažkaip neprigijo jis man, tad nutariau parduoti“, – pasakojo Kotryna.

Jaunimas čia parduoda nebereikalingus kompiuterius, mobiliuosius telefonus, įvairius dar ilgai tarnauti galinčius garso grotuvus.

Turguje akį džiugina ir įvairūs rankdarbiai – čia galima rasti ir rankų darbo muilo, ir įvairių aksesuarų, ir medžio dirbinių. Be viso to, čia visada aptiksite ir tikrai neįprastų dalykų. Štai, ponas Romas siūlo nemažai vietos užimantį profesionalų treniruoklį, stiklo graviravimui skirtą įrankį, o greta įsikūręs jo kolega – didžiulius elnio ragus, kuriuos tikina radęs prie Kauno marių.

„Atvažiuoju čia beveik kiekvieną kartą – pakapstau sandėliuką, pakalbinu draugus, pažįstamus ir vis atrandu šio bei to įdomaus. Bet svarbiausia – ne prekyba, o bendravimas su žmonėmis, kasdienybės praskaidrinimas“, – aiškino ponas Romas, savo šmaikščiomis istorijomis besistengiantis pralinksminti kiekvieną prie jo stabtelintinį Bagažinių turgaus lankytoją.

Bagažinių turgūs prekybos miestelyje „Urmas“ vyksta kiekvieną sekmadienį, o Vilijampolėje – kiekvieną šeštadienį.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA