Į kovą buvo pasitelktos pagalvės

R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šiandien, minint Tarptautinę pagalvių mūšio dieną, į Vienybės aikštę susirinko norintieji prisiminti padykusią vaikystę ir pasiplekšnoti pagalvėmis.

Čia jau antrus metus iš eilės vyko Pagalvių mūšis.

Dalyvauti galėjo visi norintieji, tereikėjo atsinešti minkštą pagalvę.

Plunksnos liejosi laisvai

Šiek tiek po 14 val. organizatoriams paskelbus startą susirinkusieji, daugiausiai jaunimas, pradėjo vanotis pagalvėmis. Mūšis vyko gerą pusvalandį. Po jo visur išsiplaikstė baltos, purios plunksnos.

Šypsenos ir pašėlusi nuotaika suvienijo daugiau kaip trisdešimt vaiskią dieną vidury miesto paišdykauti susirinkusių kauniečių ir studentų iš Meksikos, Ispanijos, Portugalijos, Prancūzijos ir Maroko.

Meksikietis „Erasmus“ studentas Alan Said Perez (30 m.) pasakojo tokiame neįprastame mūšyje dalyvavęs pirmą kartą gyvenime ir neslėpė entuziazmo: ne tik su pagalve nuožmiai pėrė kailį susirinkusiems kolegoms, bet ir pakomentavo:

„Fantastika! Atvykau čia kartu su draugais, galėdami taip nerūpestingai padūkti – jaučiamės laimingi kaip niekad.” Studentas pridūrė, kad nors jo sutikti lietuviai nėra labai drąsūs ir išprotėję, bet šiandien pasistengė iš peties – plunksnos pasklido iškart po pirmų kelių plekštelėjimų.

Siekis suartinti

Kaip pasakojo renginį organizavusio ESN VMU (VDU „Erasmus“ studentų tinklo) viešųjų ryšių koordinatorė Aušra Vinciūnaitė, renginiu norėta sukurti gražią, smagią šventę visiems, kurioje negalioja nei rasės, nei lyties, nei amžiaus skirtumai.

Kartu užsienio studentai taip išreiškė pagarbą ir atsidėkojimą už svetingą priėmimą miestui, kuriame studijuoja.

Norėtų daugiau iniciatyvų

Į mūšį vikriai įsisukę Ignas (21 m.) ir Dovilė (25 m.) tikino, kad sudalyvauti tokiame renginyje buvę itin smagu, o paskutinį kartą pagalvių mūšį jie žaidę dar ankstyvoje vaikystėje.

Tiesa, Dovilė planuoja kitąmet į mūšį užsidėti šalmą: „Po įnirtingos kovos truputį skauda sprandą, tad galvos apsauga būtų buvusi neprošal”, – šypsodamasi komentavo Dovilė.

Kauniečiai sakė mielai sudalyvautų ir kitose panašiose iniciatyvose, Ignas norėtų Laisvės alėja su šimtu žmonių pražingsniuoti grojant skirtingais instrumentais, o Dovilė siūlytų surengti akciją, per kurią studentai miestiečiams dalintų balionus ir apkabinimus.

Ji sakė apskritai pasigendanti daugiau veiksmo ir garso Kaune: „Gyvenu pačiame Centre ir pasiilgstu garso, čia per tylu.“

Kitas aktyvus dalyvis Benas Mačiulaitis (21 m.) taip pat džiaugėsi renginiu: „Neįtikėtinas vaizdas ir puiki proga gerai praleisti laiką gryname ore.”  Vaikinas pridūrė, nors nėra įprasta pačiame Kauno centre matyti tokį linksmą chaosą, tačiau toks padūkimas padeda išlieti susikaupusią blogą energiją ir kartu pasibūti su draugais.

Švenčia visas pasaulis

Tarptautinė pagalvių mūšio diena nuo 2008 m. minima pirmąjį balandžio šeštadienį.  Pagalvių mūšis tadien pasklinda po visą pasaulį: Angliją, Vokietiją, Daniją, Italiją, JAV, Meksiką, Taivaną ir kitas šalis.

Žmonės šia proga susirenka į miestų aikštes ir baksnojasi pagalvėmis, kol jos išsitaršo ir susisuka į plunksnų debesis.

Iki pat Laisvės alėjos išsiplaiksčiusias plunksnas po renginio surinkinėjo valymo įmonė „Švaros gidas“ ir renginį organizavę studentai.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kryžkalnyje iškilmingai atidengtas paminklas visiems Lietuvos partizanams

Kauniečių apklausa: baimingai stebi koronaviruso skaičius, bet labiausiai gąsdina ne liga

Žalgiriečiai pirmose sezono rungtynėse nušlavė svečius iš Šiaulių

Legendinėje Kauno kavinėje apsilankiusi moteris buvo priblokšta: kaip taip galima?

Transliacija iš Kauno choralinės sinagogos: žydų tradicijos ir papročiai

Akylai saugomas objektas netoli Kauno, nuo kurio priklauso visa Lietuva: darbą pradeda per 2 minutes

Pirmą kartą kauniečiams atvėrė muziejaus saugyklos duris

Kaune pričiuptas daugybę žmonių apgavęs jaunas vyras

Apie Lavrinovičių skandalą prabilo kalėjimo duonos ragavęs Dž. Butkutės vyras: yra vienas „bet“

Portale „Kas vyksta Kaune“ - F2 pasaulio čempionatas iš Kauno marių tiesiogiai