Sparčiai renkami parašai, kuriais siekiama apriboti alkoholio prekybą

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Seimui alkoholį ribojančių pataisų paketą pateikti siekiantys visuomenininkai sako per kelias savaites jau surinkę tam būtiną parašų skaičių – 50 tūkst., tačiau procesą tęsiantys toliau.

„Mūsų tikslas surinkti žymiai daugiau nei reikalaujama pagal įstatymą. Akivaizdu, kad tiek visuomenė, tiek politinė bendruomenė pribręsta esminėms permainoms alkoholio vartojimo problemai spręsti“, – pranešime spaudai antradienį paskelbė iniciatyvos koordinatorius Juozas Dapšauskas.

Pasak pranešimo, parašai dar bus renkami per visą balandžio mėnesį. Galutinė parašų pateikimo data – gegužės 14-oji.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas sako prašantis, kad iniciatoriai parašų lapus atiduotų anksčiau, tačiau jų planai – vienu metu atnešti kuo didesnį jų skaičių.

„Mūsų prašė, kad dar duotume tų parašų rinkimo lapų, mes iš savo pusės prašėme, kad greičiau atneštų parašų rinkimų lapus, kuriuos yra surinkę, kad medžių pasigailėtume, nekirstume. Tas pagreitintas parašų rinkimas irgi yra akivaizdus, įtikinantis darbo rezultatas, jei pasirodys, kad juos surinko“, – BNS sakė Z.Vaigauskas.

Grupe „Už blaivią“ pasivadinę visuomenininkai siūlo drausti alkoholio reklamą, jį pardavinėti tik specializuotose parduotuvėje, vėlinti amžių, nuo kada leidžia pirkti alkoholį. Norėdami pataisų projektą pateikti Seimui, iniciatoriai per du mėnesius turi surinkti ne mažiau kaip 50 tūkst. parašų.

Iniciatyvinėje grupėje yra Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Aurelijus Veryga, vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, pasipriešinimo kovų dalyvė Nijolė Sadūnaitė, dainininkas Donatas Montvydas, filosofas Krescencijus Stoškus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuva patenka į daugiausia alkoholio suvartojančių Europos šalių trejetuką. Apie būtinybę riboti jo vartojimą imta garsiau kalbėti po šalį sukrėtusių nusikaltimų, kuriuos įvykdė girtaujantys asmenys.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Pranešama apie pirmąją mirtį Marijampolėje nuo koronaviruso

„Maxima“ į Kauną atskraidino vienkartinių kaukių

Kuris verslas vėl galėtų pradėti dirbti karantino metu?

Lietuvos vaistines pasiekė šimtai tūkstančių medicininių kaukių

Dėl koronaviruso infekcijos 19 pacientų gydoma reanimacijoje

Paskelbta, kaip pranešti apie darbuotojų prastovas įmonėse dėl karantino

Įspėja epidemiologė – koronaviruso pikas dar tik artėja

G. Nausėda: karantinas tikrai bus pratęstas

Tiesioginė transliacija: Lietuvos vyriausioji epidemiologė L.Ašoklienė apie koronaviruso plitimą Lietuvoje

Ministras: šventinis Velykų savaitgalis bus kritinis – prašo nelankyti artimųjų