Saugaus eismo dieną automagistralėje pareigūnai konsultuos vairuotojus

Kur stovi policija Kaune nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Balandžio 6-ąją Lietuvoje minima Saugaus eismo diena. Tai diena, suteikianti galimybę dar kartą kiekvienam visuomenės nariui susimąstyti apie žmogiškąsias vertybes – gyvybę, sveikatą, atsakomybę už savo elgesį kelyje.

Saugaus eismo diena į atmintinų dienų sąrašą įtraukta 2006 metais (Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatymas). Tad šiais metais ji minima 10-ąjį kartą.

Šiai dienai paminėti policijos pareigūnai kartu su kitomis institucijomis ir organizacijomis, socialiniais partneriais organizuoja įvairias prevencines priemones (renginius), susitikimus su mokiniais, veda saugaus eismo pamokas, bendruomenės nariams dalija aktualią prevencinę medžiagą.

● Lietuvos kelių policijos tarnyba kviečia balandžio 6-ąją, trečiadienį, susitikti su pareigūnais automagistralės Vilnius-Kaunas-Klaipėda 51 kilometre esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, kur nuo 11.30 val. iki 15.30 val. pareigūnai bendraus su visais eismo saugumui neabejingais eismo dalyviais, suteiks galimybę patikrinti naudojamų padangų gylį, automobilių stiklų skaidrumą, užduoti klausimus, susijusius su eismo saugumu.

Norintiems bus suteiktos konsultacijos, informacija, ar policija neturi duomenų apie stacionariais greičio matuokliais užfiksuotus greičio viršijimo atvejus, ar nėra duomenų apie nesumokėtas baudas. Pareigūnai vairuotojams dalins atšvaitus, vaikų palinkėjimus piešiniuose.

● Tą pačią dieną, balandžio 6-ąją, Saugaus eismo dienos ir Memorandumo dėl saugaus eismo gerinimo minėjimas vyks Vilniuje, Balio Dvariono muzikos mokykloje (adr. T. Kosciuškos g. 13). Renginys prasideda 15.00 valandą.

Š. m. kovo 31 d. Europos Komisijos paskelbti 2015 metų kelių eismo saugumo statistiniai duomenys patvirtina, kad Europos keliai yra saugiausi pasaulyje. 2015-aisiais Europos Sąjungos keliuose žuvo 26 000 žmonių. Tai 5 500 mažiau negu 2010 metais. Tačiau, palyginti su 2014 metais, padėtis Europos Sąjungoje nepagerėjo. Be to, Europos Komisijos skaičiavimais Europos Sąjungos keliuose buvo sunkiai sužeista maždaug 135 000 eismo dalyvių.

Apskaičiuota, kad su žūtimis ir sužeistaisiais keliuose susijusios socialinės išlaidos (reabilitacijai, sveikatos priežiūrai, materialinei žalai atlyginti ir t. t.) sudarė ne mažiau kaip 100 mlrd. eurų.

2010-2015 metais Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo 1 661 žmogus, tarp jų – 97 nepilnamečiai, sužeista 23 670 eismo dalyvių. Iš viso užregistruota apie 19 990 eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės. Mūsų šalyje 2015 metais eismo įvykiuose žuvusiųjų skaičius, tekęs vienam milijonui gyventojų – 82. Europos Sąjungos keliuose vidutiniškai žuvo 51,5 iš milijono gyventojų.

Policija dar kartą primena visuomenei, kad saugumas kelyje priklauso nuo mūsų visų. Dėl to Kelių eismo taisyklių laikymasis, pagarba vienas kitam, dėmesingumas, drausmingumas ir sąmoningumas, minčių ir veiksmų harmonija turi lydėti kiekvieną, esantį kelyje. Kartu akcentuojame, kad didžiausia Saugaus eismo dienos svarba – nė vieno nukentėjusio eismo dalyvio šalies keliuose. Saugokime vieni kitus ir kurkime taiką kelyje.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Norintys išsitirti dėl koronaviruso – mokamus testus gali atlikti privačiose laboratorijose

Ministras: vyksta intensyvūs darbai ruošiant nuotolinio mokymo programas kitiems metams

Tiesioginė transliacija: po Vyriausybės posėdžio S. Skvernelio informacija apie karantiną ir naujas taisykles

Gatvės lenktynėmis susiviliojusiam plaukimo asui – piniginė bauda ir atimta teisė vairuoti

Mokinių grąžinti į klases neskuba: nuotoliniu būdu mokslo metus baigs apie 80 proc. mokyklų

Per parą Lietuvoje nustatyti dar 8 nauji koronaviruso infekcijos atvejai

Liūdnos mokslininkų prognozės: Lietuvoje kova su koronavirusu gali tęstis ir antrą vasaros pusę

Iš paukščio skrydžio užfiksavo Lietuvos kalėjimus: du iš jų – Kaune (foto)

Dar viena nelaimė Nemuno krantinėje: šįkart skaudžių pasekmių pavyko išvengti

Prašoma leidimo užsieniečiams: į Lietuvą nori atvykti dar 30 asmenų