Kam ir už ką norima skirti Kauno kultūros premijas? – Kas vyksta Kaune

Kam ir už ką norima skirti Kauno kultūros premijas?

BNS 2016/04/03 10:06
R. Tenio nuotr.

Kauno miesto savivaldybė kultūros premijomis siūlo apdovanoti kompozitorę Zitą Bružaitę, aktorių ir režisierių Aleksandrą Rubinovą, fotografijos dėstytoją Donatą Stankevičių ir dailininką Tadą Šimkų.

Sprendimo projekte nurodoma, kad Z.Bružaitę norima apdovanoti „už novatoriškos kultūros idėjas, organizuojant festivalį „Iš arti“. Šis tarptautinės šiuolaikinės muzikos festivalis vyksta nuo 1997 metų.

Kauno kamerinio teatro meno vadovą A.Rubinovą siūloma apdovanoti už laimėjimus tarptautiniuose festivaliuose.

D.Stankevičių apdovanoti norima už „kūrybinių procesų proveržį Lietuvos ir pasaulio fotografijos kontekste“ bei jo indėlį į Kauno fotografijos galerijos veiklą.

Gatvės meno festivalio „Nykoka“ organizatorius T.Šimkus įvertintas už „profesionalaus gatvės meno puoselėjimą viešoje erdvėje“.

Kultūros premijos dydis – 3 tūkst. eurų. Ji skiriama už aukščiausius laimėjimus konkursuose, novatorišką kultūrinę idėją ir jos įgyvendinimą Kaune. Kiekvienais metais numatoma skirti penkias tokias premijas. Penktąja šių metų premija – Bernardo Brazdžionio literatūros premija – Vasario 16–ąją apdovanotas rašytojas Donaldas Kajokas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA