Maskvos „CSKA” Kauno „Žalgiriui” buvo neįveikiama | Kas vyksta Kaune

Maskvos „CSKA” Kauno „Žalgiriui” buvo neįveikiama

Du kėlinius prieš Maskvos CSKA pirmavę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiajame prarado iniciatyvą. Eurolygos „Top 16“ etapo tryliktojo turo rungtynėse žalgiriečiai pralaimėjo F grupės lyderiams 86:100 (23:21, 25:26, 13:27, 25:26). Kitą savaitę kauniečiai užbaigs Eurolygos sezoną rungtynėmis „Žalgirio“ arenoje su „FC Barcelona“ komanda.

Į keturis CSKA taškus žalgiriečiai staigiai atsakė „2+1“ išpuoliais: visų pirma, po krepšiu šeimininkai nesustabdė gražią verpstę atlikusio Iano Vougiouko, o netrukus kontrataką sudėtingu dvitaškiu su pražanga užbaigė Jerome‘as Randle‘as – 6:4. Kauniečių spurtą iki 8:0 tęsė kamuolį puolime ėmęs I.Vougioukas (8:4), tačiau čia pat savo atsaką sudavė rezultatą persvėrę maskviečiai 8:10. Solidų žaidimą toliau demonstravo baudų mesti stojęs I.Vougioukas, gražiai tarpusavyje sužaidė perdavimą atlikęs Paulius Jankūnas ir lengvus taškus įsirašęs Siimas-Sanderis Vene, tritaškiais svečius į priekį išvedė J.Randle‘as bei Olivier Hanlanas – 18:17. Kėlinio pabaigoje taikliai iš vidutinio nuotolio metė komandos kapitonas P.Jankūnas, dar vieną tolimą šūvį smeigė O.Hanlanas – 23:21.

Antro ketvirčio pradžioje devintąjį tašką rinko I.Vougioukas, bet priekyje jau buvo varžovai – 25:28. Tiesa, žalgiriečiai nesutriko ir privertė minutės pertraukėlės prašyti CSKA trenerių štabą, kuomet apvogęs Milošą Teodosičių pasižymėjo O.Hanlanas, tritaškį įskraidino Brockas Motumas, o du taškus pridėjo Kasparas Vecvagaras – 32:28. Užtikrintai rungtyniavę Lietuvos čempionai toliau lengvai pildėsi taškų kraitį ir susikūrė dviženklį pranašumą: tinklelį skrodė išdirbti P.Jankūno ir Luko Lekavičiaus metimai, tolimą bombą greitoje atakoje įsūdė K.Vecvagaras – 43:33. Gražiai suvaikščiojus kamuoliui Lukas smeigė jau šeštą komandos tritaškį, tačiau tolimi šūviai pasipylė ir kitoje aikštės pusėje, tad pasitarimą sušaukė Šarūnas Jasikevičius (46:39). Šeimininkai gynyboje žaidė vis aktyviau, naudojo agresyvų spaudimą ir prieš didžiąją pertrauką visiškai panaikino „Žalgirio“ persvarą, kurią išsaugojo paskutinę sekundę kamuolį perėmęs bei su sirena taškus pelnęs J.Randle‘as – 48:47.

Po didžiosios pertraukos kauniečiai pasižymėjo tik apmaudžiomis pražangomis puolime, o zoninė gynyba jau nebebuvo tokia veiksminga – 48:55. Tylą svečių ir savo žaidime nutraukė tritaškį įskraidinęs Edgaras Ulanovas, tačiau CSKA pavojingai tolo (51:61). Kėliniui įpusėjus apie save priminė baudas realizavęs I.Vougioukas, greitajame puolime sudėtingus taškus įsipaišė J.Randle‘as – 55:64. Itin gražiai I.Vougioukas pastebėjo po krepšiu įkirtusį E.Ulanovą, keturis taškus surinko B.Motumas, bet maskviečius ketvirčio pabaigoje į priekį truktelėjo dvi tolimas bombas tiksliai paleidęs Vitalijus Fridzonas – 61:74.

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkams ramiai jaustis neleido šešis taškus rinkęs B.Motumas bei ledus puolime pralaužęs Renaldas Seibutis – 71:79. CSKA krepšininkai vėl pabandė atitrūkti (71:84), tačiau kitoje aikštės pusėje vienženklį skrirtumą atstatė iš vidutinio nuotolio taikliai atakavęs I.Vougioukas, baudas šaltakraujiškai sumetęs R.Seibutis ir dvyliktąjį tašką pelnęs O.Hanlanas – 77:86. Žalgiriečių ambicijas dar labiau pakovoti malšino įspūdingai žaidęs prancūzas Nando De Colo (77:92), bet žaliai-balti nebuvo linkę atiduoti pergalės be kovos: tolimą bombą įsūdė O.Hanlanas, pirmuosius taškus šį sezoną Eurolygoje pelnė po traumos į aikštelę grįžęs Vytenis Lipkevičius – 82:94.Visgi, pabaigoje pavojingiau priartėti prie varžovų nepavyko ir rezultatyvus mačas Maskvoje buvo pralaimėtas rezultatu 86:100.

„Žalgiris“: O.Hanlanas 15 (3/6 trit., 6 rez. perd.), I.Vougioukas 13 (7 atk. kam., 2 blk.), B.Motumas 13, J.Randle‘as 10 (2 per. kam.), P.Jankūnas 8 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), L.Lekavičius 7, K.Vecvagaras 7, E.Ulanovas 5 (5 atk. kam.), R.Seibutis 4, S.Vene 2, V.Lipkevičius 2, M.Sajus 0.

CSKA: N.De Colo 26 (5/7 dvit., 3/4 trit., 7 atk. kam.), M.Teodosičius 15 (4 rez. perd.), K.Hinesas 12 (6/7 dvit.. 5 atk. kam.), V.Fridzonas 12, N.Kurbanovas 11 (5/6 dvit., 5 atk. kam., 2 per. kam.).