„Žalgirio“ arenoje kviečia „Agrobalt 2016″: nuo riestainių iki kanapių

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ketvirtadienio rytą „Žalgirio“ arenoje atidaryta tarptautinė žemės ūkio ir maisto pramonės paroda – „AgroBalt 2016“. Dvidešimt pirmąjį kartą vykstantis renginys – vienas didžiausių Baltijos regione.

Šventėje akcentuojama tautinė kultūra: renginį atidarė liaudies šokius šokantis jaunimas, o vietoj tradicinės atidarymo juostos, panaudota juosta iš riestainių.

Atidarymo metu parodos lankytojus sveikino garbūs svečiai: Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Europos komisarai Vytenis Povilas Andriukaitis ir Phil Hogan. Video sveikinimą atsiuntė ir LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, šiuo metu viešinti JAV.

Pasitinka telyčaitė Sigutė

Prie pat įėjimo į parodą lankytojus pasitinka jauno širvintiškio ūkininko už pavadėlio vedžiojama hailendų veislės telyčaitė Sigutė.

Jos mama mirė, tad ėmėme ir užauginome ją su pienu iš buteliuko, prisijaukinome ir vasarą skaičiuosime pirmąjį gimtadienį“.

Vaikino teigimu, šis gyvulys užaugęs pasieks 700 kg svorį. Paklaustas ar nebijo stambaus gyvūno vedžiotis už pavadėlio, vaikinas patikino, kad jei su gyvūnu elgsiesi gerai – jis niekada nepuls.

Kanapių produktai – skausmui malšinti

Parodoje galima išvysti ir produktų iš kanapių: arbatos, miltų, aliejaus, žiedadulkių. Jas parduodantis ūkininkas Vygaudas Juknelis iš Utenos pasakoja, kad kanapės Lietuvos teritorijoje randamos dar prieš 5 tūkst. metų. Tai didžiulis sveikatos šaltinis: omega-3 riebalų rūgštys, baltymai, tad teigiamu poveikiu sveikatai net neabejojama“.

Pašnekovas tikino, kad kanapės atlieka valymo funkciją, malšina skausmą, reguliuoja virškinimą. Tiesa, ūkininkas atskleidė, kad kanapių sudėtyje esantis kanabinolis turi svaiginantį poveikį, tačiau prekiaujamuose produktuose jo yra leistina norma – iki 0,2 proc. Kad žmogus apsvaigtų – reiktų vartoti produktus su 8-9 proc. stiprumu“, – sakė V. Juknelis.

Pintines pina jau 60 metų

Pintinėmis prekiaujantis 70 m. Liudvikas Vasiliauskas iš Mažeikių mena pynimu susidomėjęs nuo 7 m.  Žemaitiškai kreže“ šį gaminį vadinantis meistras, pasakoja prie vienos pintinės sugaištantis 8-12 val. „Pinu iš karklų, kurių yra net 12 rūšių. Pynimui tinka tik dvi rūšys, pvz.: gertonkarklės“, – pasakojo ūkininkas. Pintines naudoti jis rekomendavo renkant grybus, uogas ar obuolius.

Šiandien Kaune atidaryta ir dar viena didžiulė paroda – Ką pasėsi… 2016“. Iš vienos parodos į kitą kursuoja nemokami autobusai.

Autobusai

Pernai parodoje apsilankė virš 35 000 lankytojų. Naujausių žemės ir maisto ūkio produktų gaminių paroda veiks iki balandžio 2 d. vakaro.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Netoli Kauno susidūrimo metu nukentėjo motociklo vairuotojas

Seime bus svarstoma idėja įpareigoti informuoti vairuotojus apie „trikojus“

Kauno klinikose – kova dėl milžiniškos vertės pirkinio: tūkstančiai sergančiųjų tapo valdininkų įkaitais

Pamatykite iš aukštai: po kelių mėnesių pertraukos stadione vėl verda darbai

Kauno oro uostas svarsto įrengti saulės jėgainių parką

Keičiasi Registrų centro e. paslaugų kainos

Už vaikų izoliaciją bus mokamos ligos išmokos

Kauno apskrityje užregistruoti du nauji koronaviruso židiniai

Naujausi duomenys: per parą Lietuvoje užfiksuoti 88 nauji koronaviruso atvejai

Kauno žydai: Izaoko Gliko portretas