Turgavietėse – netikėti pareigūnų apsilankymai

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pareigūnai netikėtai apsilankė Kauno apskrities turgavietėse, čia vykdyta prevencinė akcija: „Atsargiai – padirbti eurai!“. 

Turgavietėse lankytasi siekiant mažinti bendruomenės toleranciją šešėliniai ekonomikai, užsibrėžta teikti informaciją apie galimybes pranešti apie neskaidrios ekonomikos apraiškas ir stiprinti bendruomenės nepakantumą ekonominiams pažeidimams.

Akciją vykdė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyrius kartu su Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimų valdybos pareigūnais.

Gyventojams pateikta informacija, kaip atpažinti padirbtus eurus, kaip elgtis gavus padirbtą euro banknotą. Pareigūnai domėjosi, kokias priemones patys prekybininkai naudoja netikriems eurams atpažinti. Pastebėta, kad tik dalis prekybininkų turi įsigiję pinigų tikrinimo aparatus arba eurų tikrinimo pieštukus. Pareigūnai įspėjo, kad tikrinti reiktų visas eurų kupiūras. Taip pat derėtų vengti imti didelės vertės banknotus gatvėje ar kitose nepatikimose vietose, perkant daiktus iš nepažįstamų asmenų. Turgaus prekeivius pareigūnai įspėjo, kad privalu išimti iš apyvartos gautus įtartinus pinigus ir nedelsiant bendruoju pagalbos telefonu 112 pranešti apie gautus, kaip įtariama, padirbtus.

Akcijos „Atsargiai padirbti eurai“ metu taip pat buvo dalijami Europos centrinio banko parengti lankstinukai su prevenciniais patarimais, kaip atskirti padirbtas euro kupiūras nuo tikrų bei informacija apie naujųjų euro banknotų apsaugos priemones.

Pagrindiniai euro banknotų apsaugos požymiai:

Pačiupinėk: popierius šiugžda, jaučiasi spaudos nelygumai;

Pažiūrėk prieš šviesą: vandens ženklai (matoma arka arba langai, banknoto nominalas naujojoje serijoje deivė – Europa), apsauginis siūlelis, (matomas tik pakėlus prieš šviesą).

Pakreipk: holograma (vaizduojami nominalo skaičiai ir simboliai kinta pakreipus banknotą), blizganti juostelė (reverse su euro simboliu € ir nominalo skaičiumi 5, 10 ir 20 seno tipo eurų banknotuose), spalvą keičiantis nominalo skaičius (pakreipus 50, 100, 200, 500 bei naujo tipo 5 ir 10 eurų banknotuose).

Policijos pareigūnai dar kartą prašo žmonių būti dėmesingais.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kantri muzikos tėvas V. Stakėnas atskleidė savo pirmą kartą „Žalgirio“ varžybose

A. Užkalnis išreiškė savo nuomonę apie „trikojus“: jiems priešinasi tik vairuotojai su trimis smegenų vingiais

Raudondvaryje įvykus avarijai prireikė greitosios pagalbos

Kauno rajone – 100 metų jubiliejus

Naktį laukia sunkios eismo sąlygos

Fiksuoja skaitytojai: kodėl „Kauno švara“ naktį taip elgiasi?

Aplinkosaugos gėda Kaune: srutų upelis teka jau daugiau nei 50 metų

Kaune vėl pasipylė vagystės iš automobilių: labiausiai turėtų saugotis „BMW“ savininkai

Kaunietis pasipiktino automobilių stovėjimo aikštele: už ką mokėti?

Kauno rajone vakar siautėjo girti vairuotojai