Perspėja – į gatves sugrįžta motociklininkai – Kas vyksta Kaune

Perspėja – į gatves sugrįžta motociklininkai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Atšilus orams, gatvėse ir keliuose padaugėja motociklų, mopedų vairuotojų, dviratininkų, šalyje fiksuojama daugiau eismo įvykių, kylančių dėl transporto priemonių vairuotojų kaltės, Kelių eismo taisyklių pažeidimų neatsakingai vairuojant transporto priemones.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai, rūpindamaiesi visų eismo dalyvių saugumu kelyje, prašo transporto priemonių vairuotojų vairuoti atidžiai bei atkreipti dėmesį į šias svarbias aplinkybes:

• Pasibaigus šaltajam metų laikotarpiui, kelio danga nėra švari, ant jos pastebima smėlio, žvyro apnašų, trikdančių transporto priemonių eismą. Tokia danga važiuojantys transporto priemonių, ypač motociklų, vairuotojai gali jų nesuvaldyti, sukelti eismo įvykį, susižaloti ir sužaloti kitus eismo dalyvius.

• Pastebima, kad po žiemos sezono kai kurie motociklų vairuotojai važiuoja drąsiai, neatsargiai, neįvertinę fakto, kad vairavimo įgūdžiai galėjo būti primiršti.

• Būtina nuolat stebėti greta ir iš paskos važiuojančias transporto priemones. Pastebima, jog, pasibaigus žiemai, automobilių vairuotojai yra atpratę ir nesitiki kelyje sutikti šalia ar iš paskos važiuojančių motociklų. Motociklų vairuotojų, priešingai nei važiuojančių automobiliais, nedengia kėbulas, o vienintelės apsaugos priemonės yra šalmas ir specialus kostiumas. Dėl to, motociklų vairuotojai net ir mažiausio susidūrimo metu gali patirti rimtas traumas ar net žūti.

• Pagrindiniu keliu važiuojančios transporto priemonės vairuotojas, ženkliai viršydamas leistiną greitį, dėl kilusio eismo įvykio gali būti pripažintas kaltu, nors ir važiavo pagrindiniu keliu.

Kauno apskrities policija ragina vairuotojus būti atidiems, laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT