Kauno „Žalgiriui“ nepavyko atsirevanšuoti Maskvos srities „Chimki“ ekipai | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiriui“ nepavyko atsirevanšuoti Maskvos srities „Chimki“ ekipai

Eurolygos dvyliktojo turo rungtynėse Kauno „Žalgirio“ ekipa pralaimėjo dėl geresnių pozicijų F grupėje kovojantiems varžovams. Penktadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nusileido aukštesnę pavarą po pertraukos įjungusiai Maskvos srities „Khimki“ komandai rezultatu 71:76 (17:20, 20:15, 12:21, 22:20).

Nors mačą tolimu šūviu pradėjo Renaldas Seibutis (3:0), kitoje aikštės pusėje tuojau pat iniciatyvą perėmė svečiai iš Rusijos – 3:7. Neįprastai žemas kauniečių startinis penketas darė tai ko buvo galima tikėtis: antrą komandos tritaškį realizavo Brockas Motumas, greitą kontrataką dvitaškiu su pražanga įtvirtino atsilikimą iki minimumo rėžęs Edgaras Ulanovas – 9:10. Nuo suolo pakilęs Ianas Vougioukas ėmėsi darbo po krepšiu, baudas sumetė Kasparas Vecvagaras, o judri šeimininkų gynyba visiškai išderino „Khimki“ puolimą – 17:14. Tiesa, kėlinio pabaiga jau priklausė varžovams, kurie pirmą rungtynių atkarpą laimėjo rezultatu 17:20.

Maskvos srities komanda antrajame kėlinyje tęsė spurtą iki (10:0), kol galų gale ledus pralaužė keturiais taškais atsakęs Jerome‘as Randle‘as – 21:24. Svečiai ir vėl strigo organizuotoje žalgiriečių gynyboje, o į priekį Lietuvos čempionus išvedė meistriškai žaidęs ir net devynis taškus per tris minutes surinkęs E.Ulanovas – 30:27. Iš Edgaro lyderio vaidmenį puolime perėmė R.Seibutis ir „Khimki“ ekipos trenerių štabui nieko kito nebeliko, kaip tik prašyti minutės pertraukėlės, kadangi žaliai-baltų laivas pavojingai tolo 34:27. Po pasitarimo varžovai demonstravo kur kas solidesnį žaidimą, į jų 8 taškus įsiterpti pavyko tik tritaškį įsūdžiusiam Lukui Lekavičiui, bei prieš antrą rungtynių dalį kauniečiai teturėjo dviejų taškų atsargą – 37:35.

Trečiajame kėlinyje keturiais taškais be atsako startavo maskviečiai (37:39), tačiau čia pat tritaškiu kauniečiams pranašumą grąžino B.Motumas – 40:39. Svečiai puolime rungtyniavo vis aktyviau, tuo tarpu „Žalgirio“ gretose vis dažniau iniciatyvos ėmėsi komandos kapitonas P.Jankūnas, aštrų reidą surengė L.Lekavičius – 46:48. Artėjant ketvirčio pabaigai žalgiriečiai vėl pradėjo buksuoti bei tuo pasinaudoję varžovai išprovokavo Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę (47:56). Per likusį laiką pasižymėti suspėjo tik baudų mesti stojęs P.Jankūnas – 49:56.

Paskutinėje rungtynių atkarpoje Lietuvos čempionai be taškų žaidė net tris minutes, kol galų gale iš vidutinio nuotolio taikliai krepšį atakavo P.Jankūnas – 51:60. Šeimininkams sumažinus deficitą iki vienženklio, „Khimki“ krepšininkai surinko 5 taškus be atsako ir įpusėjus kėliniui padėjo rimtus pamatus pergalei (51:65). Išlaikyti kovinę distanciją žaliai-baltiems padėjo lyderio vaidmens ėmęsis B.Motumas – 55:66. Visgi, tada įvyko galutinis lūžis ir likus kelioms minutėms nugalėtojas mažai kam kėlė abejonių (55:72). Žalgiriečams pavyko garbingai užbaigti rungtynes: tritaškius smeigė L.Lekavičius ir P.Jankūnas, į rezultatyviausiųjų gretas įšoko E.Ulanovas, tačiau iš esmės pakeisti susitikimo baigties nebepavyko – 71:76.

Taip pat varžybų metu neuniformuoti pareigūnai dėvėjo naujas mėlynas europinio standarto liemenes, kurios bus naudojamos ir išvykų į užsienį metu.