Švietimo ministrė: ne kiekviena bendruomenė nori priimti į kaimynystę tokį centrą

Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Penktadienį Kaune oficialiai prasidėjo naujo centro, skirto vaikams su elgesio ir emocijų sutrikimais, statyba. Anot Švietimo ir mokslo ministerijos, tai pirmasis tokio tipo centras, kuriame vaikai gyvens nedidelėmis bendruomenėmis.

„Mes sukūrėme koncepciją – visiškai naują, su kitokiu požiūriu į vaikus, kurie šiandien turi problemų ir reikia jiems padėti tas problemas likviduoti“, – statybų pradžios renginyje kalbėjo švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Naujasis centras įsikurs šalia Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro ir bus jo padaliniu. Planuojama, kad jame vaikams bus ne tik teikiama psichologinė pagalba, bet ir suteikiama galimybė mokytis profesinėje mokykloje.

Kaip renginio metu teigė švietimo ir mokslo ministrė, rasti vieną naujajam centrui nebuvo lengva, nes „ne kiekviena bendruomenė nori priimti į kaimynystę tokį centrą“.

Šalia profesinio rengimo centro ruošiamasi pastatyti keturis namus, kuriuose gyvens elgesio sutrikimų turintys vaikai. Jie galės mokytis pirmajame profesinės mokyklos aukšte.

„Čia yra ir profesinė mokykla, todėl vaikai galės ir profesiją įsigyti – ko anksčiau niekada nebuvo“, – sakė švietimo viceministrė Natalija Istomina.

Viceministrės teigimu, centre vienu metu galės gyventi iki 20 vaikų, kiekvienam jų bus skiriamas ypatingas dėmesys.

„Tai būtų centras, kur vaikai gauna psichologinę pagalbą kartu su sveikatos priežiūra, kartu su pedagogais sukuriant personalizuotą ugdymosi planą kiekvienam vaikui – to Lietuvoje dar visiškai nebuvo“, – kalbėjo N.Istomina.

Viceministrė pripažįsta, kad taip ugdyti vaikus yra gana brangu – vieno jų išlaikymui per metus bus skiriama 17,3 tūkst. eurų per metus.

„Bet manome, kad ta investicija atsipirks, nes turėsime pilnaverčius visuomenės narius“, – kalbėjo N.Istomina.

Vaikai į šią įstaigą pateks gavęs psichiatro siuntimą, kuriame nurodoma, kad vaikas turi elgesio ir emocijų sutrikimų. Vaikus vertins Specialiosios pedagogikos centro specialistai, kurie nustatys šių vaikų ugdymosi poreikius.

Vaikai gyvens šeimynos principu – po vieną ar du kambariuose, juos prižiūrės vienas suaugęs asmuo, socialinis pedagogas ar kitas profesionalus darbuotojas. Šie vaikai lankys įprastą bendrojo ugdymo mokyklą.

Tokį centrą nuspręsta kurti po to, kai kilo skandalas Švėkšnoje įsikūrusiame specialiojo ugdymo centre – į viešumą iškilo duomenys, kad šios įstaigos auklėtinės galėjo užsiimti sąvadavimu ir pardavinėti kitas merginas.

Penktadienį pradedamas statyti centras turėtų būti įrengtas iki šio rudens. Jo statybai ministerija skiria 200 tūkst. eurų.

Lietuvoje planuojama pastatyti keletą tokių centrų, skirtų vaikams su įvairiais sutrikimais. Atskiras centras būtų skirtas vaikams su autizmo sindromu.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

„Ryto“ sirgalius supykdžiusius „Žalgirio“ fanus susėmė sostinės policija (atnaujinta)

Įsibėgėjęs „Žalgiris“ pervažiavo Vilniaus „Rytą“

Galutinai apribota prekyba alkoholiu skandalingame Palangos restorane

Didžiausios Baltijos šalių karjeros dienos auga: virš 140 įmonių ir daugiau nei 10 tūkst. lankytojų

Netoli Kauno apvirtus lėktuvui, pilotai skubiai išvežti į ligoninę

Motinos atakos dėl Kauno klinikų klaidos sulaukęs R. Kėvalas: tarsiuosi su advokatu

V. Matijošaičio sprendimas tėvus įvarė kampą: jaučiasi tapę įrankiais

Planuose - dar griežtesnė alkoholio prekybos kontrolė: nebereikėtų nė policijos

Premjera Kaune pritraukė būrį žinomų žmonių

Girtas jaunuolis vyrą vienu smūgiu pasiuntė į Kauno klinikas