Sulaikyti elnius šaudę aplinkos apsaugos inspektoriai

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sulaikyti tauriuosius elnius sumedžioję brakonieriai, jų padaryta žala gamtai vertinama. Skaičiuojama, kad padaryta žala gali būti didesnė nei 14 tūkst. eurų. Įtariamieji yra neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai ir anksčiau patys ne kartą yra sugavę brakonierius.

Pasak Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos viršininko Raimondo Baltaduonio, sulaikytieji yra medžiotojai, abu – neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, iki tol vertinti kaip nepriekaištingos reputacijos.

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Tomas Barkauskas teigia, kad nusikaltimo metu naudoti ginklai legalūs. Šiuo metu įtariamieji sulaikyti, paskirta kardomoji priemonė, nusikaltimo metu naudoti ginklai ir automobiliai konfiskuoti.

Nusikaltimas atliktas kovo 23-iosios naktį, apie 2.30 val. Kauno r., Garliavos sen., Pajiesio k. ribose. Vienoje sodyboje rasti du nušauti, nulupti ir išmėsinėti taurieji elniai, jų skerdiena. Preliminari padaryta žala gamtai vertinama apie 14 tūkst. eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu, bendradarbiaudami su Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento specialistais, pareigūnai nustatė ir sulaikė du, kaip įtariama, brakonieriavusius vyrus, neetatinius gamtos aplinkos apsaugos inspektorius.

Vyrų gyvenamosiose ir pagalbinėse patalpose atliktos kratos. Kratų metu rasta ir paimta: šaunamieji ginklai, šaudmenys, tūtelės, optiniai taikikliai, kaip įtariama, naktinio matymo įranga ir kt. daiktai. Leidimus šaunamiesiems ginklams ir šaudmenims vyrai turėjo, tačiau dalis ginklų buvo laikomi pažeidžiant nustatytą tvarką. Taip pat buvo paimtas ir vieno iš sulaikytų vyrų automobilis „Audi 100“, kuriuo, kaip įtariama, į sodybą buvo pargabenti nušauti elniai.

1991 m. ir 1985 m. gimusiems Kauno miesto gyventojams pareikšti įtarimai dėl neteisėto medžiojimo, jiems paskirtos kardomosios priemonės nesusijusios su laisvės apribojimu.

34 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pirmadienį mieste startuoja rinkimai: Kauno seniūnaitijos renka atstovus

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė atsisveikino su vienu iš kandidatų

Sužadėtuvės: ar tikrai turi pirštis tik vyrai ir kiek kainuoja žiedai?

Tradicinėse šv. Roko futbolo rungtynėse – netikėtas rezultatas

Dėl spūsčių automagistralėse reikėtų keiksnoti ne tik kelininkus

Liepą – rekordinis imigracijos mėnuo, ekspertai perspėja dėl iššūkių

Šeštadienio vėlų vakarą rastas sprogmuo Baltų prospekte

Sekmadienį du eismo įvykiai per kelias minutes – prireikė medikų pagalbos

Norinčiųjų tapti kunigais vis mažėja

Iš emigracijos grįžę jonaviečiai kepa ypatingus šakočius ir siunčia žinutę užsienio lietuviams