Centre vyko kariuomenės prižiūrimas mitingas

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Laisvės alėjos dalimi pražygiavo jaunuolių mitingas. Tokį renginį prižiūrėjo Lietuvos kariuomenės atstovai, Viešojo saugumo tarnyba bei policijos pareigūnai.

Mieste iki balandžio pirmos dienos vyks jungtinės specialiųjų tarnybų ir Lietuvos kariuomenės pratybos. Šiandien buvo viena iš pratybų dalių, kuomet dalyviams teko prižiūrėti maždaug 60-ies jaunuolių mitingą. Plakatais nešini jaunuoliai žygiuoti pradėjo nuo pėsčiųjų tilto, vedančio į Nemuno salą ir keliavo iki Vienybės aikštės. Čia juos pasitiko gausios įvairių tarnybų pajėgos.

„Pilietiškai prisijungėme prie vykstančių pratybų. Tai buvo pilietinė akcija, kuri buvo ganėtinai improvizuota ir prisitaikant prie to, kad gali būti tokios akcijos galimai uždraustos. Mes turėjome pasirengę komiškų plakatų patrionei akcijai, kuri galėtų būti surengta ir ekstremaliomis sąlygomis. Pratybose niekas neturi būti iš anksto žinoma, tai šiuo atveju jos buvo taip ir organizuotos, nes gali vieną kartą būti komiškos, o kitą – labai rimtos Mūsų užduotis buvo – vienyti visuomenę“, – po eisenos kalbėjo KTU Studentų reikalų departamento direktorius Martynas Ubartas.

Mitingas – pratybų mieste dalis

Mitingą prižiūrėjusių specialiųjų tarnybų ir kariuomenės atstovai tikino, jog tokie veiksmai leidžia modeliuoti įvairias situacijas mieste. Tiek eisena, tiek kiti pratybų veiksmai leidžia vienoje aplinkoje komunikuoti su įvairiomis institucijomis. Galiausiai, pratybos mieste leidžia pažinti aplinką ir žmones tam, kad kilus pavojui, būtų galima tinkamai sureaguoti.

„Pratybų tikslas – mokytis veikti miesto sąlygomis, reaguoti į mitingus, žmonių reakcijas ar pan. Didysis mūsų darbas vyko kabinetuose, kad išmoktumėme tarpusavyje derinti veiksmus, kokios pagalbos iš ko galime tikėtis. Žinoma, vykdėme ir pačiame mieste“, – kalbėjo jaunesnysis eilinis Žiliukas.

Karinės pratybos persikėlė į centrinę miesto dalį 24 nuotr.

Pratybos Kauno mieste tęsis dar iki balandžio pirmos dienos. Kariuomenės atstovai tikina, jog dalis tikslų jau įgyvendinta, tačiau mieste karių dar bus galima sutikti. Bendrose Lietuvos kariuomenės ir specialiųjų tarnybų pratybose gyventojai gali girdėti šūvius, sprogimus. Atstovai pataria, jog jei gyventojams neramu, jie gali kreiptis į Bendrąjį pagalbos centrą, nes vienu atveju girdimi garsai gali būti pratybų dalis, kiti – nelaimės.

20 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno rajonas skelbia pradžią kalėdinėms dirbtuvėms (foto)

Sukčiai plečia akiratį – dabar apsimeta banku

Vaikų teisių atstovų klaidų atgarsiai – tėvų forumas reikalauja atšaukti įstatymą

Džiugios žinios piniginei – keisis skambučių į ES šalis įkainiai

Kaune pusantrų metų už narkotikų kontrabandą kalintas verslininkas išteisintas

Per būsimą gyventojų surašymą į duris pasibeldus surašinėtojams, verčiau neatidaryti

Kauno pareigūnai prašo atsiliepti gyvybes nusinešusio įvykio liudininkus

Byla pasiekė finišo tiesiąją: sprendžiama, ar Kaune paimtas vaikas grįš pas šešių vaikų motiną (atnaujinta)

Daugiau detalių apie tragišką susidūrimą Kauno rajone: sužalotos jaunos moterys (papildyta)

Kraupi avarija Kauno rajone: susidūrus automobiliams žuvo du žmonės