Galiojanti transporto priemonės techninė apžiūra dar nereiškia, kad transporto priemonė yra techniškai tvarkinga

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Padariau avariją. Turėjau privalomą automobilio civilinės atsakomybės draudimą, kuris atlygino atsiradusius nuostolius. Dabar gavau draudimo pretenziją, kad atlyginčiau jo atlygintus nuostolius.

Situaciją komentuoja advokatė Raimonda Lazauskienė:

Draudimas sako, kad avarija kilo dėl mano techniškai netvarkingo automobilio, bet aš turėjau automobilio galiojančią techninę apžiūrą. Ar turi teisę jis reikalauti iš manęs dabar žalos atlyginimo?

TPVCAPDĮ (Lietuvos Respublikos transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymas) numato, kad Draudikas, sumokėjęs išmoką, turi teisę reikalauti, kad sumokėtas dėl padarytos žalos sumas grąžintų atsakingas už žalos padarymą asmuo, jeigu jis vairavo techniškai netvarkingą transporto priemonę, kai ją naudoti draudžia teisės aktai, ir eismo įvykis įvyko dėl šios priežasties.

Faktas, jog galioja transporto priemonės techninė apžiūra, pats savaime dar nereiškia, jog transporto priemonė buvo techniškai tvarkinga, kadangi techninės apžiūros talonas patvirtina transporto priemonės būklę jos apžiūros atlikimo metu. Dėl to galimos situacijos, kai dėl objektyvių ar subjektyvių aplinkybių iki transporto priemonės techninės apžiūros galiojimo pabaigos jos techninė būklė pasikeičia (transporto priemonė tampa techniškai netvarkinga) ir dėl to įvyksta eismo įvykis. Todėl laikytina, kad net ir turint galiojantį automobilio techninės apžiūros taloną, draudikas išsaugo teisę reikalauti išmokėtos draudimo išmokos nagrinėjamu pagrindu. Tačiau pareiga įrodyti, kad automobilis buvo techniškai netvarkingas ir būtent tai lėmė auto įvykį, kyla draudikui, o ne Jums.

Klausimus, į kuriuos pageidaujate advokatės atsakymų, galima siųsti el.paštu kaunas@kasvyksta.lt

Pageidaujančius asmeninės konsultacijos ir teisinių paslaugų, prašome kreiptis tiesiogiai į advokatę telefonu 8 671 29151, arba atvykti į advokatų kontorą “ADVOCATERA“, esančią I. Kanto 24-12, Kaune.

Daugiau naudingos informacijos galite rasti ir advokatų kontoros “ADVOCATERA“ interneto svetainėje www.advocatera.lt.

9 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

LKL sezoną „Žalgiris“ pradėjo triuškinama pergale

N. Venckienė: vienintelis dalykas, kurio bijo Lietuvos valdžia – viešumas

Kauno miesto ir rajono sujungimas: V. Matijošaitis plečia savo tėvoniją

Priimtas sprendimas dėl R. Karbauskio observatorijos prie Kauno marių

Po „Red Bull“ muilinių lenktynių - nepatenkintų Žaliakalnio gyventojų raštas savivaldybei

Seimas svarsto siūlymą panaikinti prievolę dviratininkams vilkėti ryškias liemenes

Amaliuose įlėkė į parduotuvės aikštelę ir sužeidė žmogų

Gatvių pavadinimai Lietuvoje: nuo Ąžuolų g. iki Lašinių g.

Kauniečiai vasarą išnaudojo kitaip: pėsčiomis keliavo iki Palangos

Jaunieji žalgiriečiai pranoko varžovus ir išplėšė trofėjų