Baigėsi sutartis su „Nuaru“ ir skelbia naują konkursą

Archyvo/ R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno miesto savivaldybė skelbia naują konkursą ir ieško, kas galės priglausti į miesto gatves išmestus gyvūnus. Iki šiol tokią paslaugą teikė „Nuaras“, tačiau sutartis baigėsi.

Po paviešinto įvykio, virš "Nuaro" vadovų galvų kaupiasi juodi debesys 34 nuotr.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ primena, jog iki šio pavasario beglobius gyvūnas priglausdavo ar gaišenas surinkdavo gyvūnų globos namai „Nuaras“. Tačiau juoda katė perbėgo kelią tuomet, kai buvo užfiksuotas žiaurus elgesys su gyvūnu. Po avarijos sužalotas šuo buvo tempiamas į automobilį ir matėsi, kad gyvūnas labai kenčia.

Po skandalingo vaizdo įrašo, miesto valdžia ėmė akyliau stebėti „Nuarą“. Visgi, teismai įrodė, jog ne šios įstaigos darbuotojas žiauriai elgėsi su šunimi, bet iki teismo sprendimo „Nuarui“ teko ne kartą priimti specialias komisijas, nes valdžia įstaigą prižiūrėjo kaip po padidinamuoju stiklu.

Vicemeras Simonas Kairys dar praėjusių metų rudenį vyko apžiūrėti, kokiomis sąlygomis laikomi gyvūnai, o specialiai sudarytos komisijos stebėjo, ar nėra daugiau pažeidimų. Ne kartą teko kalbėtis ir su „Nuaro“ vadove Jurgita Gustaitiene. Galiausiai, šį pavasarį pasibaigė sutartis su „Nuaru“ ir dabar Kauno miesto savivaldybė skelbia naują konkursą.

Kandidatai du

Tikimasi, kad konkurso laimėtojas paaiškės per kitą mėnesį. Šiuo metu mieste nėra tiek daug gyvūnų globos įstaigų, kurios galėtų Kaune priglausti beglobius gyvūnus ar atlikti jiems eutanaziją. Todėl nėra, iš ko rinktis – konkurse greičiausiai galės dalyvauti vos du dalyviai.

Pirmasis – jau minėtas „Nuaras“, kuris su savivaldybe turėjo sutartį net septynerius metus.Kol kas ši įstaiga dar nežino, ar dalyvaus konkurse, nes pasikeitė sąlygos. Apie sprendimą paskelbs kitą savaitę. Neseniai atsirado antrasis žaidėjas – VŠĮ „Penkta koja“, kuri susitvarkė reikiamus dokumentus ir dabar atitinka konkurso sąlygas.

Vicemeras Simonas Kairys pasakojo, jog teoriškai konkurse galėtų dalyvauti ir „Lesė“, tačiau jiems kol kas ir savų problemų užtenka, nes reikia išsipirkti patalpas, kad su jau esamais gyvūnais netektų likti be stogo.

Politikas užsiminė, jog šį kartą sutartis bus kitokia. Laimėjusi įmonė konkursą, įsipareigos beglobius gyvūnus čipuoti, taip bus galima stebėti, ar gyvūnai į gatvę nepatenka antrą kartą.

Tikimasi, kad konkursas bus sėkmingas ir atsiras įmonę, kuri galės tinkamai prižiūrėti namus praradusius gyvūnus. Kiti atveju, gali lydėti visiška nesėkmė ir Kauno savivaldybė gali likti su neišspręstu rimtu miesto klausimu – kas priglaus visus beglobius gyvūnus.

55 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune projektuotojų išmonei ribų nėra: šviesoforą užstatė ženklais

Ralyje „Aplink Lietuvą 2019“ prezidento taurę iškovojo ekipažas iš Kauno

Paaiškėjo, kada Kauno žvėriui tikimasi suteikti kūną

10 gražiausių žalgiriečių epizodų draugiškose rungtynėse

Į „Romuvą “ sugrįžta tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

Atsako advokatė: ar už pertraukas darbo metu gali būti mokamas atlyginimas?

Sprendimą apskundusi Mongolo našlė iš H. Daktaro nieko nepešė

Tarptautinis šokių festivalis „Aura“ perrašys mišių tradicijas

„BMW“ savininkams Kaune atėjo juodos dienos

I. Šimonytė neteko ilgus metus sirgusios mamos