Stulbinantys pokyčiai: kaip pagarsėjęs vokietis Kauno teisme išvaizdą pakeitė – Kas vyksta Kaune

Stulbinantys pokyčiai: kaip pagarsėjęs vokietis Kauno teisme išvaizdą pakeitė

DELFI nuotr.

Socialiniuose tinkluose – pozavimas šalia BMW visureigio su ginklais rankose. Teisme – pavyzdingas verslininkas, su kostiumu. Tokius stiliaus pokyčius Kauno apygardos teisme demonstruoja gerai Lietuvos teisėsaugai žinomas Vokietijos pilietis Andreasas Geschelis. 29 metų vokiečiui pareikšti kaltinimai dėl įvairių finansinių nusikaltimų.

A. Geschelis kaltinamas tuo, kad būdamas dabar jau likviduotos bendrovės „Geschel transporte“ direktoriumi, būdamas atsakingas už buhalterinės apskaitos organizavimą ir apskaitos dokumentų išsaugojimą, 2010-2011 m. neišsaugojo bendrovių buhalterinės apskaitos dokumentų ir apskaitos registrų, aplaidžiai tvarkė buhalterinę apskaitą.

Taip pat pasinaudodamas kito asmens banko kortele ir duomenimis, į jo sąskaitą iš bendrovės pervedė pinigines lėšas, kurias vėliau išsigrynino. Nors bendrovė jau nebevykdė veiklos, A. Geshelis spausdino transporto užsakymo sutartis, kurias pasirašydavo buvusio direktoriaus anketiniais duomenimis, minėtas sutartis panaudojo.

Vokiečiui pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo, turto pasisavinimo, turto iššvaistymo, aplaidus apskaitos tvarkymo, antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimas arba pagrobtojo panaudojimo.

A. Geshelis ne tik vadovavo „Geschel transporte“, bet ir buvo bendrovės „Cargo Fruit“ vienas iš dviejų akcininkų. Vokietis savo kaltę dėl kai kurių veikų pripažįsta, tačiau neigia pasisavinęs turtą.

Kaltinamasis Kauno apygardos teisme teigė, jog su draugu įkūrė dvi įmones – „Geschel transporte“ ir „Cargo Fruit“, kurios užsiėmė krovinių pervežimais, gabeno vaisius. Tačiau įmonės susidūrė su finansinėmis problemomis, po vienos kelionės į Maskvą, kur buvo vežami apelsinai.

A. Geshelis teisme pasakojo painias istorijas, susijusias su šių dviejų įmonių veikla. Prokurorai teisme siekia įrodyti, kad šios įmonės gaudavo pinigus iš užsakovų, samdydavo įmones, kurios įvykdydavo pervežimus. Tačiau gauti pinigai vykdytojų nepasiekdavo. A. Geschelis neslepia, kad iš tiesų tokie atvejai buvo.

Teisme liudijęs specialistas taip pat tvirtino, kad iš įmonės dokumentų matyti, kad buhalterija šiose įmonėse buvo tvarkoma aplaidžiai. A. Geschelis pripažįsta, kad mažai suprato apie buhalterinius dalykus ir juos patikėjo buhalterei. Įmonės prispaudus sunkmečiui buvo atsisakyta biuro Savanorių prospekte, o visi dokumentai esą pervežti į buhalterės namus Šilainiuose. A. Geschelis sako, kad buhalterė išvyko į Angliją, susirgo onkologine liga ir dingo.

Atlikus kratas moters namuose nebuvo rasta eilės dokumentų. A. Geschelis negalėjo atsakyti, kur jie dingo. Kauno apygardos teismas nuosprendį šioje byloje skelbs jau netrukus.

Puikiai žinomas policijai

DELFI primena, kad A. Geschelis į policijos akiratį patenka jau ne pirmą kartą, o paskutinį kartą Vilniuje į areštinę buvo uždarytas kovo pradžioje.

Vasario 16 d. policija gavo pranešimą apie tai, kad apie 13 val. administraciniame pastate Vilniuje įvyko konfliktas tarp 3 verslininkų dėl 5700 eurų skolos už suteiktas tarptautines krovinių pervežimo paslaugas ir šių paslaugų apmokėjimo. Konflikto dalyviams nepavyko civilizuotai išspręsti ginčo, todėl kreditoriai, tarp jų ir A. Geschelis su Kazachstano piliečiu, užpuolė Lietuvos verslininką ir jį sumušė. Mušdami grasino daiktu, panašiu į pistoletą. Iš nusikaltimo vietos vokietis ir kazachas pasišalino išnuomotu prabangiu automobiliu „Mercedes Benz S350“.

Šį automobilį policija netrukus rado Vilniuje, Perkūnkiemio g. Žmonių jame jau nebuvo. Dėl savavaldžiavimo policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

A. Geschelis kurį laiką praleido už grotų, dabar jis paleistas paskyrus švelnesnę kardomąją priemonę. Šis Kazachstane gimęs vokietis jau labai gerai pažįstamas Lietuvos policijai.

Kriminalistams jis žinomas, kaip artimai bendraujantis su vietos kriminalinio pasaulio atstovais. Lietuvoje jis jau teistas už žmogaus sumušimą. Jam iškeltos bylos dėl vagysčių, sukčiavimo ir t.t.

Prieš keletą metų atsikraustęs į Lietuvą jis apsigyveno Kaune. Jau pirmosiomis dienomis sugebėjo susipykti su aplinkiniais gyventojais – statydavo savo BMW, kur panorėjęs, daužydavo automobilių, kurie, jo manymu, stovėjo „jo vietoje“ langus, per naktis keldavo puotas, kurių treninguoti dalyviai iki paryčių rėkaudavo rusiškus keiksmažodžius ir terorizuodavo aplinkinius gyventojus ir t.t.

Vokietis buvo įtariamas vilkikų vagystėmis, neatsiskaitė su lizingo bendrove už BMW ir t.t. Kauno policija, prieš porą metų surengusi jo gaudynes, A. Geschelį Aleksote aptiko pasislėpusį betonvežyje.

Daugiau skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA