„Kino pavasaris“ į Kauną žengia su 8 valandų filmu

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Didžiausia kino fiesta – Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“ startuos jau balandį. Šiemet Kauno publikai žadama didelė filmų įvairovė, susitikimai su kūrybinėmis grupėmis bei filmų seansai net dviejuose kino teatruose. Programos sudarytojai pastebi, kad šiemet sutapo, jog daugumoje filmų yra šunys. Taip pat bus galimybė pamatyti du itin ilgus filmus.

Už mėnesio prasidės „Kino pavasaris“, kuris šiais metais pavadintas „Emocijų pavasariu“. Taip bus siekiama padovanoti kino mėgėjams pačias geriausias emocijas. Festivalio organizatoriai tikina, jog šiais metais Kaunui skirtas didelis dėmesys, tad šio miesto žiūrovai galės pasijusti visaverčiais festivalio dalyviais.

„Darysime viską, kad Kauno žiūrovai jaustųsi pilnaverčiais dalyviais, nes praėjusiais metais susidomėjimas festivalio filmais šiame mieste išaugo dvigubai. Bus susitikimai ir su kūrėjais. Atidarymo metu bus galima susitikti su režisieriumi iš Islandijos. Virtuvės mitų griovėjai pristatys kulinarinį filmą, apie visus filmus bus galima sužinoti specialiame informacijos centre. Ir tai tik dalis visko, ką gaus kauniečiai“, – surengtoje spaudos konferencijoje sakė organizatoriai.

Kaunas nebejotinai yra kultūros miestas, o kauniečiai myli kiną, tad džiaugiamės, kad „Kino pavasaris“ yra ne tik Vilniuje, bet ir Kaune. Valdžia, savo ruožtu, stengiasi padaryti, kad Kaune būtų daugiau kino“, – sveikinimo žodį tarė vicemeras Simonas Kairys.

Dėmesys savanorystei

Šiemet kino festivalis skiria didelį dėmesį tiems, kurie prisideda prie organizavimo, festivalio užpildymo bei nukreipia žmones ten, kur jiems reikia. Kaune savanorių ambasadoriais tapo aktoriai Andrius Žiurauskas, Sandra Daukšaitė bei Ramūnas Šimukauskas.

„Man tai bus didelis atradimas. Būtent savanoriai yra tas variklis, kuris užpildo spragas. Aš pats dirbęs su savanoriais, tačiau bus pirmas kartas, kai tampu pats savanoriu, todėl smagu pamatyti, kaip tai atrodys kitoje barikados pusėje“, – sakė A. Žiurauskas.

Organizatoriai tikina, kad Kaune laukia staigmenos ir kitų sričių savanoriams. Savo noru prižiūrintys senelius, gyvūnus ar prisidedantys prie kitų veiklų įgyvendinimo, galės pasimėgauti maloniu kinu.

Kas laukia Kauno?

Visų pirma, Kaune „Kino pavasario“ filmai bus rodomi net keliose vietose – kino teatruose „Forum Cinemas“ bei „Romuva“. Pastarajame laukia didelis iššūkis. Žiūrovai kviečiami į 8 valandų filmą „Tūkstantis ir viena naktis“ ir 5,5 val. trukmės kino juostą „Namai“.

Išsigąsti nereikėtų, mat filmai suskirstyti į kelias dalis, kurios bus rodomos skirtingomis dienomis. Festivalio atstovai tikina, kad pavyzdžiui, „Tūkstantis ir viena naktis“ galima žiūrėti visas dalis atskirai, tačiau vis tiek suprasti visą filmo idėją.

Šiais metais „Kino pavasaris“ į Kauną atveš ir protmūšius. Taip pat bus speciali mobili festivalio aplikacija, kurioje informacija bus nuolat atnaujinama.

Filmų gausa

Kauniečiai pamatys įvairiausių žanrų filmus. Festivalis siūlo du filmus vaikams, taip pat komedijų, dokumentikos ir kt.

Išskiriami tokie filmai kaip „Mustangės“, kuris kurtas Turkijoje, bet ten šio filmo visi nekenčia. Visgi, pasaulis šį kino kūrinį vertina labai teigiamai, nes parodo tiesą, kuri per amžius klesti Turkijoje. Šis filmas apie moterų išnaudojimą nuo vaikystės, smurtą. Tai filmas, kuris suteikia daug emocijų.

Viena iš geriausių festivalio kino juostų – „Tana“. Tai filmas, sukurtas Vanuatų salose, kur vis dar veikia neužgesęs ugnikalnis. Tai tikra Romeo ir Džiūlietos istorija, tik veiksmas vyksta tarp dviejų genčių. Jaunuolių meilė sukelia pasipriešinimo ir kruvinas kovas. Įdomu tai, kad filmo aktoriai niekada nėra buvę kine ar jį režisavę, tačiau patys sugalvojo ir viską puikiai įgyvendino.

Komedijų sektoriuje šiais metais bus aprėptas visoks humoras. Štai „Vyrai ir viščiukai“ yra visiškai juodo humoro pavyzdys, kuris gali priversti pasijusti nejaukiai.

Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“ startuos jau balandžio 1-ąją ir tęsis iki 14 dienos. Siūloma pasirinkti įdomiausius filmus ir įsigyti bilietus iš anksto, nes norinčių yra daug.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno tinklininkės iškovojo kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą

Kurį laiką Šančiuose gulėjusius šiukšlių kalnus ėmė tvarkyti tik po kauniečių pasipiktinimo

Išbandyta: geriausia apsauga nuo netikėto susidūrimo su „trikoju“

Kas antras lietuvis mano, jog 870 eurų atlyginimas yra per mažas

Apklausa: daugiau nei trečdalis vairuotojų viršija greitį - pristabdo tik prie matuoklių

Paaiškino, kodėl renkami jūsų asmeniniai duomenys bei kaip juos apsaugoti

Išnuomoti būstą Kaune nebėra paprasta, bet čia – pelningiau nei Vilniuje

Išskirtinis interviu su legendine latvių grupe: mus vadino vaikais, žaidžiančiais smėlio dėžėje (foto)

Reido metu pagavo ne tik neblaivius vairuotojus: važiavo su vasarinėmis padangomis

Advokatė atsako: ar rangovas turi pašalinti statinio defektus be rangos sutarties?