Čirškino krikščionis ir tęsė „Kodėl verta laukti iki vestuvių“ temą – Kas vyksta Kaune

Čirškino krikščionis ir tęsė „Kodėl verta laukti iki vestuvių“ temą

R. Ravinskaitės nuotr.

Lietuvos krikščionių studentų bendrijos (LKSB) Kauno skyrius pakvietė į dar vieną renginį, tęsiantį paskaitą „Kodėl verta laukti iki vestuvių?“. Antradienio vakarą surengtą diskusiją jie pavadino skambiu pavadinimu „Pačirškink krikščionį“, tad ir vėl sulaukė nemažai dėmesio internete. Į susirinkusiųjų klausimus atsakinėjo VDU absolventė Agnė Karkauskienė, filosofas ir psichologijos magistrantūros studentas Aurimas Gudas bei misionierius Eduardas Goss. 

Pavadinimą organizatoriai paaiškino labai paprastai.

„Panašaus tipo renginiai vyksta daug kur. Užsienyje jie vadinasi „Grill a Christian“, todėl mes tiesiog išvertėme pavadinimą. Mintis paprasta – užduoti klausimus krikščionims ir išgirsti bei geriau suprasti jų poziciją. Tie klausimai gali būti ir būna nepatogūs, gali būti karšta – kaip ant grotelių“, – teigė jie.

Žmonių – mažiau

Prisiminęs praėjusį renginį, A. Gudas teigė, jog visi LKSB nariai buvo nustebinti populiarumo ir nesitikėjo, jog nebeliks laiko rimtai diskusijai.

„Sukūrėme renginį feisbuke, paskelbėme keliose grupėse ir tarsi nebekreipėme dėmesio. O paskui, kai pamatėme, kiek žmonių susidomėjo ir pakomentavo, negalėjome patikėti. Mums taip nutiko pirmą kartą. Statistika rodo, kad skelbimą apie renginį pamatė apie 210 tūkstančių žmonių. Iki pat paskaitos nežinojome, kiek iš paspaudusių „dalyvausiu“ ateis iš tiesų“, – pasakojo jis.

Šįkart, nepaisant intriguojančio diskusijos pavadinimo, į susitikimą susirinko žymiai mažiau dalyvių. Tačiau tai netrukdė – dalyviai nešykštėjo savo komentarų, klausimų, o kartais netgi plojimų vedėjams.

Nuo Biblijos iki homoseksualų santuokų

Nors tikėjosi laiškų antplūdžio, diskusijos organizatoriai šįkart sulaukė vos vieno laiško. Tad daugiausiai laiko buvo skirta susirinkusiųjų klausimams atsakyti.

Daugiausiai diskusijų sukėlė klausimas apie tai, ką reikėtų manyti apie homoseksualų santuoką – ar tai skaitosi tikra santuoka, jei ji yra nelegali? Organizatorių nuomone, pačiame klausime jau slypėjo atsakymas – jei tai yra nelegalu, reikėtų stipriai pagalvoti, ar tai teisinga.

Tačiau į klausimą, ar situacija kitokia šalyse, kuriose homoseksualų santuoka įteisinta, A. Karkauskienė atsakė retoriškai: „Jeigu pažiūrėtume į musulmoniškas valstybes, tarkim Saudo Arabiją, kur įteisintas užmėtymas akmenimis… Ar dėl to, kad ta valstybė leidžia tai daryti, tai yra gerai?“

Auditorijai taip pat rūpėjo, ar galima pasitikėti Biblija ir ar ji nėra vien tik žmonių išmonės vaisius. Atsakydama į klausimą, A. Karkauskienė teigė, jog Biblija – unikalus kūrinys.

„Biblija buvo parašyta per 1500 metų. Tai – knygų rinkinys, kurių kiekviena turi savo autorių. Ir viskas, kas ten parašyta, yra nuoseklu, t.y. autoriai neprieštarauja vienas kitam. Ji buvo rašyta Europoj, Azijoj ir Afrikoj. Visi autoriai turėjo skirtingas profesijas, rašė skirtingomis sąlygomis – vieni buvo karaliai, kiti sėdėjo kalėjime“, – pasakojo ji. „Žiūrint iš visų šių kampų, Biblija išlieka nuosekli ir koncentruojasi ties ta pačia mintimi.“

Klausytojai – vis dar be atsakymų?

Nors renginys vėl užtruko ilgiau nei planuota, kai kurie dalyviai teigė, jog vis tiek negavo atsakymų į rūpimus klausimus.

„Skamba dauguma dalykų neteisingai, dėl to ir kyla labai daug klausimų. Ir kai kyla klausimų, tu nori išgirsti konkrečius atsakymus… O kai negauni konkrečių atsakymų – kyla dar daugiau klausimų“, – sakė jie.

Renginio vedėjai ir šįkart pažadėjo su visais norinčiais pasidalinti informaciniais šaltiniais, kuriais naudojosi atsakinėdami į klausimus. O į komentarus, jog paskaitai „Kodėl verta laukti iki vestuvių?“ buvo ruoštasi remiantis vos kelių skirtingų žmonių darbais, Aurimas Gudas atsakė, jog tai – nieko keista. Ir pridūrė, jog jam sunku būtų pasakyti, kas toje paskaitoje dalyvavusiems neužkliuvo.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA