Kaune vėl aptikti padirbti eurai, pareigūnai atskleidė, kaip juos atskirti

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Policijos atstovai pastebi, kad į rinką vėl patenka padirbti eurai. Dauguma padirbtų pinigų turi tą patį bruožą – skiriasi numerio spalva, nes originaliame banknote yra juodas numeris, o čia – rudas.

Jau metus lietuviai gyvena su euru. Panašu, kad žmonės jau prie naujos valiutos priprato ir prarado budrumą juos tikrinti. Pastebima, kad rinkoje vėl cirkuliuoja panašaus braižo padirbtos kupiūros. Jas dažniausiai policijai pateikia po inkasacijos.

„Gauname pranešimus apie padirbtus pinigus iš inkasatorių, o ne pavienių atvejų. Pastebime, kad padirbti pinigai ateina iš tų vietų, kur nėra pinigų tikrinimo aparatų, tad rekomenduojame nepagailėti kelių eurų ir nusipirkti tuos aparatus“, – kalbėjo Kauno apskrities policijos viršininkas Darius Žukauskas.

Atskleidžiamos eurų klastojimo detalės 21 nuotr.

Policijos atstovai tikina, kad šiuo metu pagaunami to paties braižo padirbti eurai. Daugiausiai jų – 50-ies nominalais.

„Dauguma tų kupiūrų, kurios paplito Kaune ir Lietuvoje, turi vieną požymį. Tikrame banknote numeris yra juodos, o šiuose – rudos spalvos. Be to, reverse nesikeičia mėlynos spalvos banknoto numeris, tad be didelių žinių galima lengvai patikrinti“, – tikino Kriminalinės policijos ekspertas Donatas Karalukas.

Šiemet gauta virš 30 padirbtų kupiūrų. Jos sutiktos ne tik Kaune, bet taip pat ir Utenos ar Alytaus apskrityse. Iš pažiūros gali klaidinti, kad 50-ies eurų banknotai tikri, nes padaryti ir čežančio popieriaus, be to yra holograma, kuri plika akimi gali pasirodyti kaip tikra.

Į Kauno policijos rankas pateko padirbti eurų banknotai (kaip atpažinti) 20 nuotr.

Be to, į policijos rankas pateko ir keli 20-ies eurų nominalo banknotai. Jie visi turi tą patį serijos numerį, kuris prasideda „T“ raide ir trimis penketukais. Tyrėjai sako, kad greičiausiai tokie eurai į rinką paleidžiami ne iš Lietuvos, o iš kitų Europos šalių.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ primena, kad praėjusiais metais Kaune uždarytas padirbtų eurų platinimo taškas. Tuomet sukčiai daugiausiai klastojo 20-ies ir 50-ies eurų kupiūras, kurios taip pat neturėjo visų reikiamų skiriamųjų ženklų.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Atsako advokatė: ar už visus sutuoktinio įsipareigojimus esate atsakingi?

Dėl Alytaus gaisro skaičiuojami milijoniniai nuostoliai, skelbiama ekstremali padėtis

Naktį Laisvės alėją niokojęs jaunuolis sulaikytas greičiau nei per 10 minučių (video)

Trečiadienio vakarą Kauno rajone žuvo motociklininkas (video)

Kauniečiai mėgaujasi paskutinėmis šiltomis rudens dienomis (foto)

Kaunietis ieško eismo įvykio liudininkų – už informaciją žada atsilyginti

Dėl į avariją patekusio „Bolt“ automobilio Tunelio gatvėje formuojasi spūstis

Tragiškai pasibaigusiame eismo įvykyje žuvo žinomas Kauno verslininkas

Gyventojai perspėja: milžiniškas dūmų debesis slenka link Kauno

Didės alkoholio, tabako ir degalų akcizai