Eksperimentas: ar įmanoma pažinti Kauną, naudojantis vienu autobusu? – Kas vyksta Kaune

Eksperimentas: ar įmanoma pažinti Kauną, naudojantis vienu autobusu?

Š. Kubiliaus nuotr.

„Jei nori pamatyti Kauną – sėsk į trečią autobusą“, – frazė, kurią teko girdėti turbūt kiekvienam, ką tik atvykusiam į Kauną. Šįkart portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija siūlo patikrinti, kiek tokiame patarime slypi tiesos.

Jei neturite daug laiko – ne bėda. Niekur neišlipant ir važiuojant visą atstumą jums prireiks maždaug pusantros valandos. Tiesa, kai kuriose stotelėse rekomenduojame išlipti ir pasivaikščioti, tad laiko gali prireikti ir daugiau.

Pirma „verta dėmesio“ stotelė – maršrute aštuntoji

Pirma stotelė, kurioje verta išlipti – 9-ojo forto g. Nuo jos per keliolika minučių galima pasiekti patį fortą. Jame verta aplankyti ne tik muziejų, bet ir apžiūrėti memorialinį paminklą, skirtą masinių žudynių aukoms.

Po 9-ojo forto teks pavažiuoti šiek tiek ilgiau: kitas dėmesio vertas objektas trečiojo autobuso maršrute – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos, esančios dar už dešimties stotelių. Pradėjusi veikti dar 1940-aisiais, ši ligoninė yra ne tik viena didžiausių Lietuvoje, bet ir žavi savo architektūriniais sprendimais. Visai netoli klinikų stovi ir XIX amžiaus pabaigoje baigtas statyti 7 fortas, kuriame šiuo metu įkurtas muziejus, o savaitgaliais vyksta edukacinės veiklos mažiesiems.

Kelionė tęsiasi per miesto centrą

Tęsiant kelionę nuo Klinikų stotelės, Kalniečių mikrorajone verta atkreipti dėmesį į vienus aukščiausių Kauno daugiabučių bei pasivaikščioti Kalniečių parke, esančiame dar už aštuonių stotelių. Jei šį „pražiopsosite“ – už keleto stotelių rasite Draugystės parką.

Kitas, ypatingai mažuosius nudžiuginsiantis, maršruto objektas – Kauno zoologijos sodas. Prie Zoologijos sodo atsidūrę jau po darbo valandų, galite pasivaikščioti Ąžuolyne. Toliau autobuso maršrutas priartėja prie pačios miesto širdies, Laisvės alėjos, ir suka link šiuo metu renovuojamos autobusų stoties bei architektūra žavinčios Kauno geležinkelio stoties.

Važiuojant toliau, verta apžiūrėti Žemuosiuose Šančiuose tebestovintį kareivinių miestelį. Šiuo metu dalis jo pastatų yra apleisti, o kituose kuriasi prabangūs butai. Iškart už kareivinių miestelio – neseniai atidarytas Panemunės tiltas.

Panemunėje siūlome išlipti A. Smetonos alėjos stotelėje ir pasivaikščioti panemune nutiestu pėsčiųjų taku. Žinoma, trečiasis maršrutas tęsiasi ir toliau – paskutinė jo stotelė yra Onkologijos klinikoje -, tačiau mes siūlome kelionę užbaigti būtent čia.

Trečiojo autobuso maršrutas – gera pradžia

Skaičiuojant sustojimus, kuriuose, mūsų nuomone, verta išlipti, atsakymas į klausimą, ar įmanoma pažinti Kauną iš trečiojo autobuso maršruto, yra akivaizdus – jų buvo vos 6 iš 56.

Vertinant pagal tai, kiek rajonų aplankyta, atsakyti sunkiau – „paliestas“ beveik visas miestas, tačiau vietos, labiausiai reprezentuojančios Kauną (Senamiestis su Santaka, Aleksotas su S. Dariaus ir S. Girėno oro uostu bei kt.) lieka už maršruto ribų.

Vis dėlto nereikėtų pamiršti, jog viešasis transportas pritaikytas prie kasdien juo besinaudojančių ir skubančių miestiečių poreikių. Tačiau norint pamatyti bent dalelę Kauno, trečiasis autobuso maršrutas – gera pradžia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA