Žalgiriečiai žengia į Karaliaus Mindaugo taurės finalą | Kas vyksta Kaune

Žalgiriečiai žengia į Karaliaus Mindaugo taurės finalą

R. Tenio nuotr.

Du kėlinius varžovus vijęsis Kauno „Žalgiris“ po didžiosios pertraukos palaužė kovingus varžovus. Šeštadienį Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje žalgiriečiai įveikė Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkus 90:67 (18:22, 21:18, 24:14, 27:13). Sekmadienį finale kauniečiai susitiks su Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkais.

Pusfinalio mačą atidarė gražus Martyno Pociaus reidas, į varžovų tritaškį lygiai tuo pačiu atsakė Pauliaus Jankūno perdavimo sulaukęs Kasparas Vecvagaras – 5:3. Kasparas tiksliu prasiveržimu pelnė dar du taškus (7:3), bet penkis be atsako surinko spurtavusi „Vytauto“ komanda – 7:8. Po krepšiu lengvai su pasipriešinimu tvarkėsi Brockas Motumas ir P.Jankūnas, metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo Siimas-Sanderis Vene, tačiau kitoje aikštės pusėje Laimonas Kisielius ir Paulius Ivanauskas rinko visus taškus „Vytauto“ ekipai (13:20). Lietuvos čempionų puolimą kėlinio pabaigoje budino nesustabdomai krepšio link pranėręs Lukas Lekavičius ir tritaškį smeigęs Olivier Hanlanas – 18:22.

Kaip pirmą ketvirtį užbaigė, taip antrąjį ir pradėjo dar vieną tolimą bombą paleidęs O.Hanlanas, kamuolį puolime nusiėmęs pasižymėjo S.Vene – 23:25. „Vytautą“ į priekį tempęs L.Kisielius užsidirbo trečiąją asmeninę pražangą neleistinai sustabdęs P.Jankūną, perėmus kamuolį greitą išpuolį rezultatyviai užbaigė S.Vene – 27:28. Įpusėjus kėliniui varžovams taškus tritaškiais toliau rinko L.Kisielius ir P.Ivanauskas (27:34). L.Lekavičius ne tik sumetė baudas, bet ir išrašė „stogą“ Šarūnui Vasiliauskui, netaiklų komandos draugo metimą taisė Edgaras Ulanovas – 31:36. Prienų komanda vis dažniau strigo aktyvioje kauniečių gynyboje, po krepšiu karaliavo Lietuvos čempionų aukštaūgiai, o prieš pat didžiąją pertrauką atsilikimą iki minimumo kirpo progas išnaudoję E.Ulanovas, K.Vecvagaras ir Renaldas Seibutis – 39:40.

Nuo pat trečiojo kėlinio pradžios Lietuvos čempionai demonstravo visai kitą savo veidą: po penkis taškus rinko E.Ulanovas ir M.Pocius, sėkmingą žaidimą tęsė K.Vecvagaras – 51:45. Varžovai darė tai ką geriausiai moka ir po Š.Vasiliausko ir Dainiaus Šalengos tolimų bombų atstatė pusiausvyrą (51:51). „Žalgirio“ gynyba veikė vis užtikrinčiau, o pranašumą didino gynėjai K.Vecvagaras ir L.Lekavičius – 56:51. Į eilinį L.Kisieliaus tritaškį taip pat skaudžiai atsakė O.Hanlanas, keturis taškus surinko L.Lekavičius ir prieš lemiamą ketvirtį kauniečiai turėjo rekordinį pranašumą – 63:54.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ varžovus skandino jų pačių ginklu: dvi tolimas bombas įsūdė M.Pocius, po vieną pridėjo R.Seibutis ir E.Ulanovas – 75:60. Greitą išpuolį rezultatyviai įtvirtino E.Ulanovas, taikliai iš vidutinio nuotolio krepšį atakavo O.Hanlanas (79:61). „Vytauto“ komandai beliko stebėti tolstantį žaliai-baltų laivą, kuomet K.Vecvagaro ir M.Pociaus rezultatyvius perdavimus taškais pavertė B.Motumas, o vos tik aikštėje pasirodęs tris naudingumo balus įsipaišė kamuolį puolime ėmęs ir taškų kraitį atsidaręs Martynas Sajus – 85:61. Mačo pabaigoje į rezultatyviausiųjų gretas įsiveržė M.Pocius ir solidžiai antrą rungtynių pusę sužaidę Lietuvos čempionai žengė į Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalą – 90:67.

„Žalgiris“: M.Pocius 17 (3/5 trit., 6 atk. kam.), E.Ulanovas 14 (4/5 dvit., 2 blk.), L.Lekavičius 11 (2 per. kam.), K.Vecvagaras 11 (4/5 dvit., 4 rez. perd., 2 per. kam.), O.Hanlanas 11 (3/6 trit.), B.Motumas 8 (5 atk. kam., 2 per. kam.), S.Vene 6 (7 atk. kam.), R.Seibutis 5, P.Jankūnas 4 (11 atk. kam.), M.Sajus 3, I.Vougioukas 0.

„Vytautas“: L.Kisielius 26 (6/9 dvit., 4/8 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), P.Ivanauskas 19 (5/6 trit.), V.Šulskis 8 (9 atk. kam., 2 per. kam.).