Įmonei „Kapinių priežiūra“ privilegijų nebeliko

Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno valdžia įtariama privilegijavusi savivaldybės valdomą kapinių priežiūros ir laidojimo paslaugų įmonę „Kapinių priežiūra“.

Konkurencijos taryba pranešė baigusi tyrimą dėl Kauno miesto savivaldybės sprendimų, susijusių su Kauno kapinių priežiūros ir laidojimo paslaugų teikimo organizavimu.

Tyrimą taryba pradėjo gavusi pranešimų, kad Kauno valdžia savo įmonei „Kapinių priežiūra“ suteikė išimtines teises atlikti kapinių prižiūrėtojo funkcijas, žmogaus palaikų laidojimui skirto kapo kasimą, taip pat pirminį žmogaus palaikų vežimą ir laikymą Kauno mieste, nors ten veikia daugiau nei penkios panašias paslaugas teikiančios įmonės.

Tyrimo metu Kauno savivaldybė panaikino sprendimą „Kapinių priežiūrai“ neterminuotam laikotarpiui suteikti išimtines teises teikti kapinių priežiūros paslaugas. Tačiau iškart po to, neorganizuojant konkurso ar kitos konkurencingos procedūros, praėjusių metų lapkritį pasirašė sutartį su ta pačia bendrove „Kapinių priežiūra“.

„Tokiu būdu savivaldybė privilegijavo šia įmonę bei užkirto kelią potencialiems „Kapinių priežiūros“ konkurentams varžytis dėl šių paslaugų teikimo“, – rašoma Konkurencijos tarybos pranešime spaudai.

Tyrimo metu nustatyta, kad be Laidojimo paslaugų asociacijos, kuri kreipėsi į Konkurencijos tarybą, narių, pavyzdžiui, bendrovių „Egvalda“, „Praradimas“, „Netekimas“ ir „Užuojauta“, kapinių priežiūros ir laidojimo paslaugų teikimu Kaune suinteresuotos įmonės „Rimtis“ bei „Amžinybės sala“.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Pranešama apie pirmąją mirtį Marijampolėje nuo koronaviruso

„Maxima“ į Kauną atskraidino vienkartinių kaukių

Kuris verslas vėl galėtų pradėti dirbti karantino metu?

Lietuvos vaistines pasiekė šimtai tūkstančių medicininių kaukių

Dėl koronaviruso infekcijos 19 pacientų gydoma reanimacijoje

Paskelbta, kaip pranešti apie darbuotojų prastovas įmonėse dėl karantino

Įspėja epidemiologė – koronaviruso pikas dar tik artėja

G. Nausėda: karantinas tikrai bus pratęstas

Tiesioginė transliacija: Lietuvos vyriausioji epidemiologė L.Ašoklienė apie koronaviruso plitimą Lietuvoje

Ministras: šventinis Velykų savaitgalis bus kritinis – prašo nelankyti artimųjų