Kaune pagerbti pirmieji į sąrašus įsirašę kariai savanoriai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmieji karo savanoriai jau baiginėja tarnauti, tad ta proga apdovanoti tie, kurie savanoriškai tarnybai pasiryžo patys ir atsidūrė sąrašo priekyje. Septyni savanoriai pasidalino įspūdžiais iš besibaigiančio pirmojo etapo tarnybos.

Vos grąžinus privalomąją karo tarnybą, į šauktinių sąrašus ėmė rašytis jaunuoliai, tad pirmaisiais metais savanoriai užpildė praktiškai visas vietas. Pirmųjų šauktinių tarnavimo laikas jau baigiasi, tad nuspręsta pagerbti tuos, kurie patys pirmi bėgo užsirašyti ir pabandyti kareivišką košę.

Pirmus septynis savanorius, kurie buvo sąraše, meno dirbiniais apdovanojo europarlamentaras Antanas Guoga ir Kauno įgulos karininkų ramovės viršininkas mjr. Donatas Mazurkevičius. Kiekvienam savanoriui įteikti Lietuvos dailės korifėjaus Liudo Truikio darbų riboto tiražo aukštos kokybės atspaudai. Pats politikas taip pat skyrė pinigų tam tikriems batalionams tam, kad būtų gerinama kokybė ir šauktiniai galėtų geriau atlikti tarnybą.

Patys savanoriai tikina, kad tikrai nesigaili, kad užsirašė tarnauti. O kadangi taip išpuolė, kad pateko į sąrašo viršų, maloniai nustebino ir suteikė dar daugiau noro pasimatuoti kareiviškus batus.

Kauniečio kario savanorio patirtis: kiekviena diena yra naujas iššūkis 12 nuotr.

„Tai kariuomenė, o ne darželis. Pirmos savaitės buvo sunku, nes vėluodavome. Tai bausdavo visą kuopą, tekdavo daryti atsilenkimus, atsiliepimus ar parašyti raštu karininkų laipsnius, kad išmoktumėme. Tai išmokome disciplinos ir įsitekti į laiką, tad dabar visada pasilieku lauko rezervą. Norėčiau likti ir tęsti toliau, nes to ir atėjau“, – kalbėjo į pirmuosius savanorių sąrašus patekęs ir šiuo metu Kaune tarnaujantis Karolis.

Šiandien Kaune, Karininkų ramovėje iš viso pagerbti septyni savanoriai, kuriuos pavadino „Lucky seven“ (laimingasis septynetas): 1 kaunietis, 5 klaipėdiečiai, 1 marijampolietis, tačiau ceremonijoje galėjo dalyvauti tik keturi. Kitiems dovanos bus perduotos.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Sekmadienį patvirtinta dar viena mirtis nuo koronaviruso infekcijos

„Kas vyksta Kaune“ skaitytojas Vilijampolėje užfiksavo neadekvačius dviratininko veiksmus

Daugiau nei 4 tonų grybų vagystės kriminalas baigtas

Nuo koronaviruso Lietuvoje mirė dvyliktas žmogus

Ateina šilto oro banga: termometrų stulpeliai šoks iki 19 laipsnių

Profesijos, kurioms žadamas aukso amžius: didžiuliai atlyginimai ir neribotas darbo vietų pasirinkimas

Prie Kauno marių įrengtos trys naujos stovėjimo aikštelės ir valčių nuleidimo vietos

Dėl karantino pažeidimų per šeštadienį nubausti 69 žmonės

Jubiliejinę Sausio 13-ąją siūloma paskelbti nedarbo diena

Tragiškas savaitgalis Eiguliuose: žuvo pro balkoną iškritęs jaunuolis