Kaip buvę ir esami Kauno vadovai sutiko Vasario 16-ąją?

Kaunas.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vasario 16-ąją mieste buvo pilna renginių, tad ne paslaptis, kad politikai stengėsi bent jau kai kur pasirodyti ir pabūti su rinkėjais. Visgi, kai kuriems šventė persikėlė ir į šeimos ratą. Stebėtina, kad buvo ir tokių, kuriems Lietuvos Valstybės atkūrimas nebėra tokia didelė šventė.

Vasario 16-osios šventės kulminacija Kaune - grupės "Rondo" koncertas 19 nuotr.

Pasak Kauno mero atstovo spaudai Tomo Grigalevičiaus, dabartinis Kauno meras Visvaldas Matijošaitis Vasario 16-ąją šventė kartu su kauniečiais. Jis dalyvavo pagrindiniame renginyje, vykusiame Karo muziejaus sodelyje, bei Kauno valstybiniame muzikiniame teatre surengtame koncerte. Po viešų renginių meras Valstybės atkūrimo dieną pažymėjo su artimiausiais žmonėmis.

Renginių maratonas

Kadenciją baigęs miesto meras Andrius Kupčinskas pasakojo, kad Vasario 16-oji, jam ir jo šeimai yra didelė šventė. Dar vaikystėje buvo diegiamos vertybės, tad pagarba išliko iki šių dienų. Vakarykštė šventė A. Kupčinskui prasidėjo dar prieš tris dienas, o tikrąją Vasario 16-osios dieną per renginius keliavo tarsi maratone.

Diena prasidėjo nuo Prisikėlimo bažnyčios, kur vyko šventos mišios, tuomet sekė eisena, Karo muziejaus sodelis, paskui sušilo prie arbatos. Tuomet sudalyvavo Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, kur buvo apdovanoti nusipelnę kauniečiai ir vakarą užbaigė Lietuvos ateitininkų federacijos organizuojamame pokylyje.

„Sutikau linksmai, šauniai, iškilmingai, oriai ir su geriausiais jausmais. Ko gero, šventė prasidėjo dar nuo sekmadienio, nes turėjome iškilmingą susirinkimą. Vasario 16-osios šventė į tris dienas išsiplėtė, tad tas ir liudija, kad iškilmingai ir be tarpiškai“, – dienos įspūdžiais dalinosi A. Kupčinskas.

Su eitynių šūkiu "Lietuva yra mūsų" pabrėžė nepritarimą pabėgėliams 43 nuotr.

Tikra šventė – šeimos rate

Abu pirmieji pašnekovai paminėjo, kad Valstybės atkūrimo dieną šventė ir mieste, ir šeimoje, tačiau keli buvę Kauno merai tikino, kad būtent šeimoje ir buvo tikrasis minėjimas.

„Buvome Karo muziejaus sodelyje, kartu su daugeliu kauniečiu. Tai nuo pat vaikystės pati svarbiausia šventė, nes tai buvo kalbama šeimoje“, – kalbėjo Rimantas Mikaitis.

„Pagrindinė šventė buvo šeimos rate. Darėme šventinius pietus artimiems žmonėms. Renginiai buvo oficialioji dalis, o tikra šventė – namie. Pati pompastika mieste jau pradeda varginti, bet pati šventė psichologiškai yra išlikus“, – pastebėjimais dalinosi Arvydas Garbaravičius.

Neeilinis Vasario 16-osios minėjimas – ant langų nutūpė šimtai trispalvių paukščių 10 nuotr.

Vasario 16-oji jau nebėra labai vertinga šventė

Skandalingai vertinamas buvęs miesto vadovas Vytautas Šustauskas portalui „Kas vyksta Kaune“ pasakojo, kad pasinaudojo kvietimu ir apsilankė Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, o po koncerto parvažiavo į namus. Dabar buvusiam politikui Vasario 16-oji nebėra didelė šventė, tad ir ilgai švęsti nebesinorėjo.

„Kada buvome okupuoti, man daugiau reiškė. O dabar esame savo noru okupuoti, tad nejaučiu jokios laisvės. Buvome vienoje sąjungoje, dabar – kitoje. Viskas dabar priklauso nuo Briuselio. Aš kovojau už laisvą, nepriklausomą ir neutralią valstybę, o ne už tai, kaip yra dabar. Tai kai vėl esame okupuoti, tai kokia čia gali būti šventė?“, – liūdna gaida valstybinę šventę minėjo V. Šustauskas.

Patys kauniečiai taip pat labai skirtingai paminėjo. Vieni įsitikinę, kad reikia ir renginiuose sudalyvauti ir taip vaikams ugdyti pilietiškumą ir patriotiškumą. Žinoma, po to tas vertybes toliau puoselėjant ir pačioje šeimoje. Kitiems Vasario 16-oji tėra proga pasipuošti Lietuvos atributika ir išeiti į miestą. Kai kurie kauniečiai tikino, jog vakarykštės tautininkų eitynės tai gerai parodė, nes svarbiausia buvo mieste pašūkauti, o ne vaikus išmokyti būti tikrais Lietuvos globėjais.

11 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Naujų automobilių saugos spraga: net brangiausią modelį gali pavogti kaip žaislą

Islandijos plente eismą sukaustė avarija

Neįprastai šilti orai ir toliau muša rekordus

Kauniečiai kviečiami pasitikrinti vairavimo įgūdžius žiemą

Po kruvinų įvykių Kaune – slaptas planas išvaduoti galimą žudiką: teisėjus apklausė STT

Vaizdo registratoriumi užfiksavo, kaip įvyko avarija „Aklųjų“ sankryžoje

Teismas pratęsė Kauno policininko D. Karaluko suėmimą

Kodėl sėkmingai karjerai svarbi ne tik darbo patirtis?

Kauno klinikų medikai papasakojo apie metų stebuklą: mergaitė - vienintelė tokia pasaulyje

Tragedija prie Trijų mergelių tilto: jaunas vyras neišgyveno