Kauno rajono gyventojai sulaukė išskirtinio dėmesio

Krs.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pakaunės krašto nusipelnę žmonės sulaukė išskirtinio dėmesio. Minint Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną Raudondvario menų inkubatoriuje apdovanotos ryškiausios asmenybės.

„Džiaugiuosi, kad praėjus beveik 100 metų nuo valstybės atkūrimo, mūsų krašto žmonės nuosekliai puose-lėja tautos vertybes ir savo darbais rodo pavyzdį visai šaliai“- sveikinimo kalboje pabrėžė meras.

Pirmo lygio Kauno rajono garbės ženklas už istorinės atminties įprasminimą knygoje „Pakaunės krašto karžygiai“ įteiktas žurnalistui Viliui Kavaliauskui. Savivaldybės lėšomis išleistoje knygoje įamžinti 1919-1920 m. nepriklausomybės kovų savanoriai. Istorijai neabejingas V. Kavaliauskas knygoje mini net 645 Pakaunės didvyrių pavardes, 96 iš jų yra pelnę Vyties Kryžius. Pasirodžius knygai, buvusių valsčių cen-truose Vyties Kryžiaus kavalierių atminimas buvo įamžintas vienuolikoje knygos formos paminklinių su-olelių. Patriotinę akciją lėšomis ir darbais parėmė verslininkai, ūkininkai, savanorių artimieji, šeimos.

Už savivaldos ir verslo partnerystę pirmo lygio garbės ženklu įvertintas Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis. Visuomenininkas aktyviai prisideda prie verslo aplinkos gerinimo, jo iniciatyva buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Kauno rajono savivaldybės ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų.

Pirmojo laipsnio garbės ženklu pasipuošė ir Seimo narys Antanas Nesteckis. Žemaitiją į Kauno rajoną iškeitęs politikas daug metų aktyviai dalyvauja Pakaunės krašto gyvenime. Jo iniciatyva gerinama rajono infrastruktūra: tiesiami keliai, atnaujinamos ugdymo įstaigos, vykdomi vandentvarkos projektai.

Už tarptautinio verslo plėtrą ir partnerystę antro lygio Kauno rajono garbės ženklas įteiktas UAB „Hoptrans Holding“ valdybos pirmininkui Vytui Volkevičiui. Verslininko vadovaujama įmonių grupė kuria unikalius sprendimus logistikos srityje, aptarnauja vieną didžiausių Europoje Frankfurto oro uostą. „Hoptrans“ remia sportą, kultūros renginius, dalyvauja labdaros projektuose.

Už pasiaukojimą ginant Lietuvos laisvę antro laipsnio garbės ženklas įteiktas Sausio 13-osios įvykių dalyviui Albinui Černevičiui. Ilgametis Juragių radijo ir televizijos stoties darbuotojas organizavo gynybą ir pasipriešinimą lemtingą sausio 13-osios naktį ir per rugpjūčio pučą.

Miesto valdžia apdovanojo iškiliausius kauniečius 6 nuotr.

V. Makūnas trečio laipsnio garbės ženklą už tautinio meno puoselėjimą ir sklaidą įteikė kryždirbiui Ginučiui Dudaičiui. Asmenines parodas tautodailininkas rengia ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje, Vietname, Lenkijoje, Suomijoje, Belgijoje. Menininkas yra aktyvus bendruomenės narys. Jis dainuoja chore, groja savo pagamintomis kanklėmis ir moko vaikus skulptūros meno.

Iškilmėse pagerbta ir bendrovės „Vilkijos gija“ gamybos direktorė Laima Juknienė. Ilgametė šios įmonės darbuotoja apdovanota Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų „Darbo žvaigždės“ medaliu.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno „Žalgirio“ organizacija varžosi dėl geriausiojo darbdavio titulo

„Achemoje“ dangų uždengė oranžinis debesis: liepia užsidaryti langus ir neiti į lauką (papildyta)

Originaliai atnaujintas „PJazz“ restoranas Laisvės alėjoje

Nuogą Kauno mokyklos teritorijoje sulaikytą vyrą teismas suėmė ilgiausiam terminui

Žaibiška atomazga: Kaune stadioną statantys turkai gali lengviau atsikvėpti

Už grotų du dešimtmečius praleidusiam H. Daktarui – liūdna žinia iš teismo

Startuoja pasiruošimas šaukimui į nuolatinę privalomąją karo tarnybą

Neteisėti pareigūnų veiksmai: ar galima reikalauti žalos atlyginimo?

Atkeliavo vėsesni orai – saulė švies, bet nešildys

Namo laiptinėje užpultas ir apvogtas garbaus amžiaus kaunietis