Kauno rajono gyventojai sulaukė išskirtinio dėmesio – Kas vyksta Kaune

Kauno rajono gyventojai sulaukė išskirtinio dėmesio

Krs.lt nuotr.

Pakaunės krašto nusipelnę žmonės sulaukė išskirtinio dėmesio. Minint Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną Raudondvario menų inkubatoriuje apdovanotos ryškiausios asmenybės.

„Džiaugiuosi, kad praėjus beveik 100 metų nuo valstybės atkūrimo, mūsų krašto žmonės nuosekliai puose-lėja tautos vertybes ir savo darbais rodo pavyzdį visai šaliai“- sveikinimo kalboje pabrėžė meras.

Pirmo lygio Kauno rajono garbės ženklas už istorinės atminties įprasminimą knygoje „Pakaunės krašto karžygiai“ įteiktas žurnalistui Viliui Kavaliauskui. Savivaldybės lėšomis išleistoje knygoje įamžinti 1919-1920 m. nepriklausomybės kovų savanoriai. Istorijai neabejingas V. Kavaliauskas knygoje mini net 645 Pakaunės didvyrių pavardes, 96 iš jų yra pelnę Vyties Kryžius. Pasirodžius knygai, buvusių valsčių cen-truose Vyties Kryžiaus kavalierių atminimas buvo įamžintas vienuolikoje knygos formos paminklinių su-olelių. Patriotinę akciją lėšomis ir darbais parėmė verslininkai, ūkininkai, savanorių artimieji, šeimos.

Už savivaldos ir verslo partnerystę pirmo lygio garbės ženklu įvertintas Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis. Visuomenininkas aktyviai prisideda prie verslo aplinkos gerinimo, jo iniciatyva buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Kauno rajono savivaldybės ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų.

Pirmojo laipsnio garbės ženklu pasipuošė ir Seimo narys Antanas Nesteckis. Žemaitiją į Kauno rajoną iškeitęs politikas daug metų aktyviai dalyvauja Pakaunės krašto gyvenime. Jo iniciatyva gerinama rajono infrastruktūra: tiesiami keliai, atnaujinamos ugdymo įstaigos, vykdomi vandentvarkos projektai.

Už tarptautinio verslo plėtrą ir partnerystę antro lygio Kauno rajono garbės ženklas įteiktas UAB „Hoptrans Holding“ valdybos pirmininkui Vytui Volkevičiui. Verslininko vadovaujama įmonių grupė kuria unikalius sprendimus logistikos srityje, aptarnauja vieną didžiausių Europoje Frankfurto oro uostą. „Hoptrans“ remia sportą, kultūros renginius, dalyvauja labdaros projektuose.

Už pasiaukojimą ginant Lietuvos laisvę antro laipsnio garbės ženklas įteiktas Sausio 13-osios įvykių dalyviui Albinui Černevičiui. Ilgametis Juragių radijo ir televizijos stoties darbuotojas organizavo gynybą ir pasipriešinimą lemtingą sausio 13-osios naktį ir per rugpjūčio pučą.

Miesto valdžia apdovanojo iškiliausius kauniečius 6 nuotr.

V. Makūnas trečio laipsnio garbės ženklą už tautinio meno puoselėjimą ir sklaidą įteikė kryždirbiui Ginučiui Dudaičiui. Asmenines parodas tautodailininkas rengia ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje, Vietname, Lenkijoje, Suomijoje, Belgijoje. Menininkas yra aktyvus bendruomenės narys. Jis dainuoja chore, groja savo pagamintomis kanklėmis ir moko vaikus skulptūros meno.

Iškilmėse pagerbta ir bendrovės „Vilkijos gija“ gamybos direktorė Laima Juknienė. Ilgametė šios įmonės darbuotoja apdovanota Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų „Darbo žvaigždės“ medaliu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT