Šančiuose nelegaliai nugriauta paveldo saugoma siena turės būti atstatyta

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Žemųjų Šančių paveldą saugantys gyventojai nustėro, kai per naktį buvo išgriauta viena kareivinių siena. Paveldosaugininkai nustatė, kad tokie darbai atlikti neteisėtai ir verslininkai įpareigoti atstatyti sieną ir sumokėti baudą.

Kultūros paveldo departamento (KPD) Kauno skyrius, išnagrinėjęs administracinio teisės pažeidimo bylą dėl Žemųjų Šančių kareivinių pirmojo pastatų komplekso pastato šiaurės rytinio fasado sienos savavališko išgriovimo, nustatė, jog tai buvo padaryta nelegaliai.

Portalui „Kas vyksta Kaune“ vyriausiasis specialistas Liutauras Tarbūnas tikino, jog darbus atliekanti bendrovė buvo pateikusi tik siūlymus, kaip sutvarkyti aplinką, tačiau griovimo darbų juose nebuvo numatyta, todėl darbai sustabdyti.

Išnagrinėjus visus dokumentus, nuspręsta verslininkus nubausti 860 eurų bauda ir įpareigoti atstatyti nugriautą sieną. Rangovas pažeidimo neginčijo, baudą sumokės, pažadėjo ateityje nenusižengti bei atstatyti nugriautą sieną.

KPD skelbia, kad rangovas motyvavo savo veiksmus tuo, kad sienos būklė buvo labai bloga, įrengti sienoje tarybiniai vartai buvo demontuoti ir dalis sienos nugriuvo savaime, kitą dalį sienos nuardė rangovas savo iniciatyva.

Juozapavičiaus pr. esančiose senosiose kareivinėse planuojama įrengti butus, tad šiuo metu ten zuja statybininkai. Vienas pastatas jau beveik baigtas. Antrasis pastato aukštas primena jūrinius konteinerius, tad vietiniai gyventojai piktinasi, kad paveldo tokioje architektūroje praktiškai nelieka.

Senuosius paveldo saugomus rūsius griauna buldozeriais, nes trukdo prekybos centro statyboms 21 nuotr.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ jau yra skelbęs apie tai, kad šioje vietoje verslininkai jau yra išgriovę paveldo statinius, kai buvo statoma nauja parduotuvė. Tą kartą užkliuvo saugomi, raudonų plytų rūsiai. Jei ne vietiniai gyventojai, buldozeriai būtų sunaikinę dar kelis rūsius.

11 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno rajone iškils nauja mokykla: rekonstruos baseiną ir dar dvi mokymo įstaigas

Koronaviruso plitimo valdymui bus naudojama mobilioji programėlė

Ekspertai įspėja – saugokitės aukštoje žolėje tykančio pavojaus

Garsios kavinės savininkė I. Budrienė rizikuoja kiekvieną pavasarį

Pritarta 5G ryšio plėtrai: Kaunas tarp pretendentų gauti šią technologiją pirmas

Kiek dar nelaimių turės įvykti, kad Kauno savivaldybė ištesėtų pažadą?

Premjeras: yra dvi priežastys, kodėl karantinas reikalingas

Leista iš Kauno oro uosto vykdyti skrydžius į Nyderlandus

Patvirtinti rekomenduojami karantino atšaukimo kriterijai

Seimo rinkimuose gali būti naujovių: Vyriausybė pritarė siūlymui prailginti išankstinį balsavimą