Prezidentė apie A.Butkevičiaus vyriausybę: tai gėdingi atvejai - Kas vyksta Kaune

Prezidentė apie A.Butkevičiaus vyriausybę: tai gėdingi atvejai

BNS 2016/02/10 21:24
Archyvas / R.Tenio nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, jog Vyriausybė tampa neatspari korupcinei įtakai, o atsakomybė už Ministrų kabineto darbą pirmiausia tenka premjerui Algirdui Butkevčiui.

„Vyriausybės galimybės tęsti darbą iki kadencijos pabaigos tiesiogiai priklauso nuo galimai neskaidriuose procesuose dalyvavusių asmenų gebėjimo prisiimti ir politinę atsakomybę“, – trečiadienį sakė prezidentė po susitikimo su premjeru.

„Grynai atvirai tiesmukai, ar premjeras gali likti ar ne, mes nekalbėjome. Aš labai tikiuosi, kad premjeras sugebės ir ras savyje jėgų pareikalauti atsakomybė iš tų žinybų, iš tų ministerijų, ant kurių krenta šešėlis“, – sakė ji, paklausta, ar atsistatydinti, jos nuomone, turėtų ir premjeras.

Anot prezidentės, sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės atleidimas yra „pirmas žingsnis“.

„Tai gėdingi atvejai, dėl kurių Vyriausybė darosi pažeidžiama, neatspari spaudimui ir net galimai korupcinei įtakai. Matome neadekvatų situacijos vertinimą, problemų neigimą, akivaizdžių korupcijos apraiškų interpretavimą pagal seną nomenklatūrinį supratimą“, – sakė prezidentė, pažymėjusi, kad tai tik „gilina Vyriausybės krizę“ ir destabilizuoja padėtį šalyje.

Anot prezidentės, ant sveikatos apsaugos ir aplinkos apsaugos ministrų kritęs korupcijos šešėlis ir galimai neskaidri Žemės ūkio ministerijai pavaldžių įstaigų veikla „meta šešėlį visos Vyriausybės reputacijai“.

D.Grybauskaitės teigimu, jos minima „politinė atsakomybė“ nebūtinai reiškia ministrų atsistatydinimą. „Politinė atsakomybė gali būti prisiimama įvairiomis formomis, tai nebūtinai reiškia galutinį atsistatydinimą, palieku tą prerogatyvą spręsti pačiam ministrui pirmininkui (…), bet šešėliai kol kas krenta ir ant aplinkos ministro, ir ant Žemės ūkio ministerijos, ypač pavaldžių institucijų“, – sakė šalies vadovė.

Paklausta, ar reagavo į premjero viešai išsakytą prašymą pateikti konkrečius faktus apie korupcijos apraiškas Vyriausybėje, D.Grybauskaitė sakė nesanti „teisėsaugos institucija“.

Pasak šalies vadovės, Vyriausybė turi užtikrinti priimamų nutarimų skaidrumą, Žemės ūkio ministerijai ir kitoms ministerijoms pavaldžių įstaigų veiklos kontrolę, skaidrų ES paramos lėšų skirstymą bei valstybės ir savivaldybių įmonių veiklos skaidrinimą.

„Asmeninis pavyzdys ir atsakomybė bei europietiški skaidrumo standartai, o ne deklaratyvūs pareiškimai turi būti Vyriausybės besąlygiškos kovos su korupcija pagrindas“, – sakė šalies vadovė.

R.Šalaševičiūtė iš ministrės pareigų atsistatydino po to, kai sulaukė kritikos dėl viešo prisipažinomo, jog yra davusi kyšį medikams. Ji taip pat buvo apklausta tyrime dėl galimos korupcijos Šiaulių ligoninėje.

Aplinkos ministras „tvarkietis“ Kęstutis Trečiokas ir Druskininkų meras socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas Ričardas Malinauskas apklausti specialiaisiais liudytojais dėl galimai neteisėtos įtakos įteisinant vadinamąjį Vijūnėlės dvarą kurorte. Specialaus liudytojo statusas suteikiamas, kai teisėsauga turi duomenų apie galimą nusikaltimą, tačiau jų nepakanka įtarimams pareikšti. Šiame tyrime liudytoju teisėsauga nori apklausti ir patį premjerą.

Socialdemokratai teigia, kad skandalus dirbtinai kuria politiniai oponentai artėjant spalį vyksiantiems Seimo rinkimams.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA