Kauno klinikinei ligoninei – 1 milijono eurų ieškinys

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

1 milijonas eurų. Tokį ieškinį Kauno klinikinei ligoninei, dėl kurios medikės Valdarezos Beleškienės kaltės mirė nė metų nesulaukęs berniukas, pateikė aukos tėvai. Šį ieškinį antradienį pradėjo nagrinėti Kauno apygardos teismas.

V. Beleškienė pripažinta kalta 11 mėnesiui kūdikiui per klaidą suleidusi kalio, dėl ko berniukas mirė.

Kauno apylinkės teismas 2014 metų gegužės pradžioje V. Beleškienę nuteisė ketveriems metams nelaisvės, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams. Šį nuosprendį V. Beleškienė apskundė – ji prašė išteisinamojo nuosprendžio. Tačiau nuteistosios apeliacijos buvo atmestos.

Teismuose buvo įrodyta, kad 2012 metų balandžio 6-ąją Domui Drėzui vietoje gliukozės tirpalo V. Beleškienė suleido kalio dozę – apie 5-7 ml.

“Pirmajame teisme išgirdome ligoninės atstovų pasiūlymą situaciją spręsti taikiai. Nesame nieko prieš, tačiau reikia kalbėti ir bendrauti. Jie nieko nedarė trejus metus, o dabar jau panoro kalbėti“, – DELFI teigė mirusio berniuko tėvas Egidijus Drėzas.

Teismas nustatė terminą iki kovo 4-osios. Iki šios dienos abi pusės sieks rasti bendrą sprendimą.

Savo kaltę neigė

V. Beleškienė Kauno apylinkės teisme papasakojo, kas nutiko lemtingą dieną, kai į ligoninę buvo atvežtas D. Drėzas.

„Buvo matyti, kad vaikučiui būtina įvesti kateterį, paimti biocheminius ir kraujo tyrimus“, – pasakojo V. Beleškienė.

D. Drėzui buvo lašinamas 9 proc. natrio chlorido tirpalas. Įvedus kateterį berniukas buvo nuvežtas į palatą ir paguldytas į vieną lovą su mama.

Gavus kraujo tyrimus gydytoja nusprendė, kad D. Drėzui reikia suleisti 40 ml 10 proc. gliukozės tirpalo. V. Beleškienė teigė, kad į du 20 ml švirkštus pritraukė gliukozės tirpalo.

„Tam, kad nesuklystum, kad įsitikintum, vaisto pavadinimą perskaitai tris kartus. Aš visai tai padariau ir tikrai žinau, kokį tirpalą paėmiau“, – kalbėjo V. Beleškienė.

Atėjusi į D. Drėzo palatą slaugė sustabdė lašinę ir prie kateterio prijungė švirkštą. Tuomet paprašė mamos, kad jei vaikelis pradės judėti, reikės palaikyti. V. Beleškienė prisėdo ant lovos krašto, tuo metu Domas pabudo. Slaugė pradėjo leisti tirpalą.

„Tvirtinu visu 100 proc. – vaikelis nesuklykė, nesusirietė. Nieko nebuvo įtartino. Viskas vyko taip, kaip įprastai. Aš žinojau, kad kūdikis gali būti nepatenkintas, jei jį prižadini. Aš tam buvau pasiruošusi“, – sakė kaltinamoji.

V. Beleškienė sako, kad per patį siauriausią kateterį 20 ml tirpalas leidžiamas apie 15 min. Slaugė teigė, kad spėjo suleisti apie 10 ml tirpalo kai pastebėjo, kad vaikutis pradėjo balti. Teisme V. Beleškienė teigė, kad tuomet tirpalo leidimas buvo skubiai sustabdytas. Ikiteisminio tyrimo metu slaugė teigė, kad vaikui pradėjus bąlti tirpalas buvo ir toliau leidžiamas.

„Aš laukiau, kad kūdikis pradėtų verkti, pradėtų judėti. O čia viskas vyko atvirkščiai. Tą pačią sekundę nutraukiau vaistų leidimą. Aš paverčiau vaikutį ant nugaros ir švelniai padaužiau per nugarą, kad jis pabustų. Laukiau, kad jis pradėtų verkti, pabustų. Paprašiau mamos atidaryti langą ir įleisti oro. Aš paėmiau vaikutį ant rankų ir švelniai tapštelėjau. Laukiau, kad jis pradėtų verkti – tokio amžiaus kūdikis turėjo verkti. Aš jam sutrukdžiau miegą, jis turėjo verkti. Pasakiau mamai, kad atidarytų duris ir kviestų pagalbą. Aš bėgte su vaiku ant rankų… Prisimenu, kad neužsukau kateterio, tai prilašėjo nemažai kraujo. Aš šaukdama bėgau ir šaukiau, kad vaikeliui blogai“, – pasakojo V. Beleškienė.

Slaugė nunešė vaikelį į procedūrinį, kur atskubėjo gydytojai, apie situaciją V. Beleškienė pranešė intensyvios terapijos skyriui. Dvi gydytojos berniukui atlikinėjo širdies masažą, dirbtinai ventiliavo plaučius. Netrukus kūdikio gaivinimo procedūrą perėmė reanimacijos darbuotojai.

„Mums pasakė, kad mes nereikalingos. Tuomet mane ištiko šokas – viskas vyko kosminiu greičiu. Stresas buvo baisus“, – sakė su kūdikiais nuo 1982 metų su kūdikiais dirbusi V. Beleškienė.

Po dviejų savaičių V. Beleškienė gavo kvietimą į policiją, į apklausą. Čia ji buvo sulaikyta, o netrukus teismo sprendimu suimta. Po poros savaičių V. Beleškienė buvo paleista.

Išvada aiški

DELFI primena, kad iš 6 teismo medicinos ekspertų ir medikų sudaryta komisija pateikė išvadas, kad D. Drėzas mirė nuo kalio injekcijos.

Remiantis medicininiais dokumentais, D. Drėzui klinikinė mirtis įvyko 2012 metų balandžio 6-ąją 14.50 val. Po kiek daugiau nei dviejų valandų – 17.10 val. – konstatuota berniuko biologinė mirtis ir nutrauktas gaivinimas.

Konstatuota, kad gaivindami kūdikį intensyvios terapijos skyriaus medikai padarė viską, ką galėjo, o berniuko išgelbėti nebebuvo įmanoma.

„Tikimybė, kad buvo galima išvengti D. Drėzo mirties (…) atmetama, kadangi jau gaivinimo pradžioje buvo užfiksuotas staigus širdies sustojimas (…). Tarp kūdikiui D. Drėzui tiesiogiai į veną suleistų vaistų ir mirties priežasties yra tiesioginis ryšys, kadangi beleidžiant vaistus įvyko staigus būklės pablogėjimas ir širdies sustojimas“, – konstatuoja ekspertai.

Medikų komisija pateikia ir galutinę diagnozę: „Ūmi intraveninė intoksikacija kalio chlorido tirpalu. Hiperkalemija“.

Daugiau skaitykite čia.

69 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Valdovų rūmuose apdovanojimus atsiėmė sėkmingiausi šalies abiturientai

Įspėjimas iš ministerijos – puošnias kaukes dėvintiems gyventojams gresia stambios baudos

Lietuvos grūdų augintojai atsidūrė Kinijos akiratyje - praneša geras naujienas

Svarbi informacija vairuotojams: Akademijoje keičiasi eismo tvarka

Pranešama apie dar vieną dingusį kaunietį – reikalinga pagalba

Po atskleistos „Grill London“ šešėlinės veiklos darbuotojų algos šoko aukštyn

Šią savaitę nebus atnaujintas labiausiai koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašas

Pareigūnai ir šeima prašo pagalbos: ieškomas į namus Kaune nesugrįžęs vyras

Stadioną ir „Mokslo salą“ „Autokaustai“ statyti patikėjęs Kaunas pasuko jau pramintu taku

Kačerginės sanatorijoje užfiksuotas koronaviruso atvejis: vaikai liko įkalinti