Rumšiškėse iškepė 80 kilogramų blynų tortą

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šiųmetės Rumšiškių Užgavėnės nepraėjo be siurprizų. Įkūrimo penkiasdešimtmetį švenčiančiam Lietuvos liaudies buities muziejui įteiktas rekordo vertas blynų tortas, kurį iškepė generalinis Užgavėnių Rumšiškėse rėmėjas „Malsena“. Blynų torto svoris siekė apie 80 kilogramų, o skersmuo – simbolinius 50 centimetrų, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

„Jau ne pirmus metus Užgavėnes švenčiame gražiausiame Lietuvos kampelyje Rumšiškėse. Šia proga renginio svečiams su šeimomis dovanojame tai, ką turime geriausio – blynus iš ypač sveikų speltos miltų. Kepdami blynus kartu su Užgavėnių svečiais prisimename Lietuvių liaudies dainas, žaidimus, papasakojame, kaip ir iš ko lietuviai kepė blynus bei duoną. Jubiliejinis blynų tortas – tai mūsų dovana ne tik Liaudies buities muziejui, tačiau ir visiems lietuviškas tradicijas puoselėjantiems žmonėms“, – sakė „Malsena“ generalinis direktorius Gintautas Migonis.

Užgavėnių sostine vėl tapo Rumšiškės 29 nuotr.

Iškeptas blynų tortas buvo 50 centimetrų skersmens ir tiek pat aukščio. Tokių išmatavimų tortą kepti buvo pasirinkta tikslingai, šiais metais Lietuvos liaudies buities muziejui – 50 metų. Tortą sudarė 500 blynų. Prie šio Užgavėnių šedevro, skirtingais gaminimo etapais plušo 10 kepėjų. Įspūdingąjį blynų tortą ragavo prie Rumšiškių malūno susibūrę jauni ir suaugę renginio svečiai.

Užgavėnės Rumšiškėse švenčiamos jau 35-ąjį kartą. Šventėje apsilankė folkloro kolektyvai iš visų Lietuvos kampelių, kurie kvietė dainuoti ir šokti kaukėtus svečius. Vyko tradicinės Užgavėnių rungtys, konkursai, žaidimai, susirinkusieji turėjo galimybę pasigaminti Užgavėnių kaukę, pajodinėti muziejaus arkliukais ar važinėtis jų traukiamomis rogėmis. Svečius subūrė tradicinis žiemos simbolio – Morės deginimas.

19 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Žiaurus išpuolis Kaune: suniokota istorinę vertę turinti skulptūra (papildyta)

Metų automobilio Kaunui rinkimuose - pergalė dviguba persvara

Vagys apšvarino gyvenamąjį namą - išsinešė net klozetą

Trečiadienį dalis Kauno gyventojų liks be vandens: įspėja apie pablogėsiančią kokybę

Žmogų dėl pasakyto netinkamo žodžio nužudžiusiems vyrams - paskirta mažesnė bausmė

Kručinskai papasakojo apie psichologų teikiamą pagalbą: verkiu, o man liepia nupiešti namą

Kaune susikūrusi grupė nesupyktų, jei viena jų dainų taptų mūsų miesto himnu

Sunkiai sumuštos R. Mačiulytės skriaudiko skundas atsisuko prieš jį patį

Viena populiariausių Kauno „Circle K“ degalinių užvėrė duris

Nuosprendis nepakito: buvęs Kauno vicemeras K. Kriščiūnas lieka pripažintas kaltu