Kauno „Žalgiris“ neatlaikė Maskvos CSKA spaudimo | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ neatlaikė Maskvos CSKA spaudimo

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje kauniečiams nepavyko išplėšti pergalės prie Maskvos CSKA komandą. Visas rungtynes Kauno „Žalgirio” komandai veikti įveikti kietos rusų gynybos, tad pralošė rezultatu 59:94.

Rungtynių pradžioje į penkis Maskvos CSKA taškus ilgai netrukus atsaką rado ir kauniečiai: perėmęs kamuolį dėjimu žiūrovus iš vietų kėlė Ianas Vougioukas, o tritaškį smeigė Renaldas Seibutis – 5:5. Tuomet svečiai vėl surengė savo spurtą ir įpusėjus kėliniui turėjo aštuonių taškų persvarą (5:13). Nors baudas sumetė Edgaras Ulanovas ir aikštėje pasirodęs Martynas Pocius, varžovai toliau po žalgiriečių krepšiu rasdavo antruosius šansus demonstravo sunkiai sustabdomą puolimą – 9:21. Taškų sąskaitą atsidarė Brockas Motumas, tačiau po pirmųjų dešimties minučių švieslentėje degantis rezultatas daug optimizmo nesuteikė – 11:26.

Antrą kėlinį pradėjo aštrus ir rezultatyvus M.Pociaus reidas, tolimą bombą įskraidino Olivier Hanlanas – 16:29. Svečiai iš Rusijos šeimininkavo baudos aikštelėje rinkdami vieną kamuolį po kito puolime, o tolėliau krepšio visas antras progas puikiai išnaudojo Milošas Teodosičius bei Nando De Colo (16:34). Komandą įkvėpti bandė tritaškius smeigę R.Seibutis ir Lukas Lekavičius bei agresyviai sužaidę Paulius Jankūnas ir O.Hanlanas – 25:38. Gerai besidarbavę gynyboje žalgiriečiai privertė CSKA krepšininkus be taškų žaisti jau keturias minutes, o dar didesnį triuškmą „Žalgirio“ arenoje kūrė taškus pelnęs komandos kapitonas P.Jankūnas (27:38). Tiesa, greitai maskviečiai malšino įsisiautėjusias tribūnas ir į pertrauką išėjo susikurdami rimtus pamatus antrai rungtynių pusei – 29:44.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos čempionų metimai tiesiog išsisukdavo iš krepšio, tuo tarpu kitoje aikštės pusėje buvo realizuojami net ir sudėtingiausi bandymai – 29:52. Sunkiu metu iniciatyvos ėmėsi komandos kapitonas P.Jankūnas, pasižymėti pavyko I.Vougioukui – 35:54. Drąsiai rungtyniavo L.Lekavičius, bet CSKA pranašumas tik augo (37:60). Ketvirčio pabaigoje I.Vougiouko perdavimą tolimu šūviu pavertė Siimas-Sanderis Vene, tritaškiu svečius baudė ir Kasparas Vecvagaras, o du taškus pridėjo O.Hanlanas – 45:66.

Paskutinę rungtynių atkarpą puikiai pradėjo P.Jankūnas, kurio šeši taškai mažino atsilikimą iki devyniolikos – 51:70. Aštuntąjį savo tašką rinko O.Hanlanas, agresyviau sužaidė S.Vene, tačiau užtikrintai žaidę svečių legionieriai artino CSKA komandą prie pergalės (55:78). Mesdamas baudas neklydo I.Vougioukas, o rungtynių baigtis likus dviem minutėms jau nebekėlė abejonių (57:85). Nesėkmingai susiklosčiusį mačą užbaigė Martyno Sajaus netaiklų metimą taisęs S.Vene – 59:94.