Neeilinis maratonas Kaune – varžosi dėl geriausio žaidimo sukūrimo

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Žaidimų kūrimo maratonas sugrįžo su naujomis idėjomis ir subūrė daug įvairių profesijų atstovų, kurie siekia tikslo – sukurti įdomų kompiuterinį ar stalo žaidimą. Kaune žaidimus kuriantys entuziastai aukoja savo miegą ir jau antrą parą darbuojasi. O dar laukia ir trečioji diena.

„LT Game jam“ mūsų šalyje organizuojamas jau septintus metus, o pasaulyje turi gilesnes tradicijas. Pasaulinis žaidimų kūrimo maratonas šiemet pritraukė įvairių žmonių į tris didžiuosius Lietuvos miestus – Kauną, Vilnių ir Klaipėdą. Per pusę tūkstančio dalyvių stengiasi sukurti inovatyvų, įdomų stalo ar kompiuterinį žaidimą. Kad idėja būtų įgyvendinta, komandoje sėdi ir dizaineriai, ir programuotojai ar tiesiog idėjos autoriai.

Šių metų tema – ritualai

Dalyviai viso renginio temą sužinojo vos prieš pat maratoną, tad laiko iš anksto pasiruošti tikrai nebuvo. Komandos nariai iš pradžių sėdo galvoti, kaip žaidimas turėtų atrodyti, o po to prasidėjo tikri įgyvendinimo darbai.

Kaune kuriami žaidimai yra visi skirtingi. Štai Donatas pasakojo, kad kuria žaidimą apie pagonis ir krikščionybę. Žaidimo esmė – reikia pagauti pagonis ir juos atversti į krikščionis. Anot programuotojo, žaidimas nebus labai ilgas, tačiau tokia idėja atėjo pirmiausiai, kai išgirdo, kad šiųmetinė tema yra ritualai.

Prie stalų sėdi ne tik vaikinai, bet ir merginos. Dailiosios lyties atstovės taip pat puikiai valdo kompiuterio klavišus ir diktuoja, kas kaip turi žaidime atrodyti.

„Mūsų žaidimas yra apie šokį, vadinasi „Woodoo Dance“. Iš pradžių svarstėme daryti lietaus šokį, bet dabar darome ugnikalnio. Aš rūpinuosi tik nupieštais paveikslėliais, o programuoja kolega. Tikimės spėti užbaigti“, – kalbėjo žaidimų kūrimo maratone dalyvaujanti Eglė.

Bemiegės naktys

Dalis žaidimų kūrėjų pasiryžę iki maratono pabaigos, kuri bus sekmadienį, iki 15 val., pabaigti savo žaidimus, tad kai kurie prie kompiuterių prilipę jau nuo vakar. Šokių žaidimo kūrėjai tikino, kad naktimis nedirbo ir keliavo į namus pailsėti. Kiti dalyviai priešingai – programavo per naktį ir tikisi iki šio vakaro pabaigti. Jei viskas užsitęs, nemiegos ir antrą naktį.

Kompiuterinių žaidimų gerbėjai visam savaitgaliui susirinko Kauno sporto halėje 30 nuotr.

Kai kurie dalyviai jau rado, kur nusnausti. Vienas kaunietis snaudė tiesiog ant scenos, šiek tiek pasislėpęs už didžiojo ekrano. Kiti, atrodo, kad taip pat greit užmigs patogiai įsitaisę sėdmaišiuose. Tam, kad dalyviai nepraalktų, kažkas buvo atnešęs picų, sausainių ir arbatos su kava.

Pagal programą numatoma, kad iki 15 val. visi sukurti žaidimai bus sukelti į internetą, o iki 19 val. išrinktas geriausias žaidimas, atitinkantis ritualo tematiką.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Artinasi galinga stichija: Kaunui klius bene labiausiai

Iššūkis kauniečiams: ar gerai pažįsti Kauno rajoną?

Kauno muitininkų pričiuptas vyras nelegalų krovinį slėpė po šakočiais

Sutuoktiniams iš Kauno automobilių verslas apkarto - teks sumokėti daugiatūkstantinę baudą

Per žingsnį nuo stichinės nelaimės: prie Kauno situacija ypač sudėtinga

Mirtinai posūnį sumušusiam G. Konteniui priteista išmoka

Rusija keičia įvažiavimo į Karaliaučių tvarką (atnaujinta)

Oficialiai nustatyta kadenciją baigiančios D. Grybauskaitės renta

Kauniečiai sunerimę: Palemonas paskendo juoduose dūmuose

Darbymetis Kauno autobusų stotyje: po atnaujinimo tiek keleivių dar nebuvo