Aukštųjų mokyklų mugė įsiveržė į Kauną – Kas vyksta Kaune

Aukštųjų mokyklų mugė įsiveržė į Kauną

R. Tenio nuotr.

Šiandien daugumos miesto mokyklų abiturientai ir gimnazistai pamokose nesėdi. Moksleiviai suka galvas ir ratus Aukštųjų mokyklų mugėje.

Šiais metais visų aukštųjų mokyklų atstovus priglaudė Aleksandro Stulginskio universitetas. Viename paviljone įsikūrė universitetai, kolegijos, kurie visais būdais vilioja būsimus studentus. Populiariausia priemonė – įvairūs lankstinukai, skrajutės su informacija apie stojimų galimybes.

Kiti universitetai dėmesį patraukia išskirtiniais dalykais. Štai patalpų savininkai – ASU kvietė užlipti į aukštą bokštą, padarytą iš taros dėžių. Beveik iš keturių dešimčių aukštųjų mokyklų išsiskyrė ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. Jos atstovas pasakojo, kad šiemet susidomėjimas šia mokykla yra itin didelis. Prie informacinio centro būriuojasi ir merginos.

„Pagrindinis dalykas, kad moksleiviai turi norėti būti karininkais ir vadais, tada mūsų studijos tinka. Labai nemažas skaičius žmonių yra iš tarnaujančių, kurie atėjo savanoriauti. Visgi, tikimės, kad norit išvengti savanoiavimo, nebus pasirenkama vietoj to studijos“, – kalbėjo karo akademijos majoras Stasys Julkinas.

Patys moksleiviai tikina, kad į Aukštųjų mokyklų mugę atėjo dėl to, kad galėtų apsispręsti, kur stoti. Nežinantys, kur save mato ateityje, rinko visus lankstinukus iš eilės, o namuose žadėjo peržiūrėti atidžiau.

Šiandien išsirinkti ateities profesiją galima iki 17 valandos. Nespėjusiems į Kaune vykstančią mugę, dar turės galimybę su universitetais susipažinti Vilniuje, parodų rūmuose „Litexpo“ vasario 4-6 dienomis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT